Home Zdrowie Czy zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest bezpieczny?

Czy zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest bezpieczny?

by Agata Kubiak
Czy zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest bezpieczny?

Medycyna estetyczna oferuje różnorodne metody korekty wyglądu. Lekarze i kosmetolodzy każdego dnia pomagają wielu osobom, poprawiając ich urodę. Niwelowanie zmarszczek, redukcja cellulitu i powiększanie ust – to jedne z częściej wykonywanych zabiegów.

 

Coraz więcej Polek decyduje się także na nici liftingujące. Powikłania po tym zabiegu są niezwykle rzadkie, a efekt utrzymuje się przez długi czas i jest naprawdę efektowny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej metodzie poprawiania wyglądu, to zachęcamy do zapoznania się z poniższymi akapitami.

Nici liftingujące w Warszawie – podstawowe informacje o zabiegu

Warto zacząć od tego, że zabiegi na twarz nićmi liftingującymi mogą być wykonywane przy użyciu różnych typów nici. Niektóre z nich umieszczane są pod skórą na stałe, inne rozpuszczają się po upływie kilkunastu miesięcy. W zależności od rodzaju mogą mieć także odmienną grubość oraz być wyposażone w specjalne haczyki.

Można wskazać kilka obszarów, w których aplikuje się nici liftingujące, a biust jest jednym z nich. To sposób na podniesienie obwisłych piersi przy użyciu małoinwazyjnej metody. Kobiety najczęściej wybierają nici w celu pozbycia się chomiczych polików, fałdu nosowo-wargowego lub fałdu marionetki. Natomiast nici liftingujące w powiekach i okolicach oczu mogą pomóc Ci uporać się z opadającą powieką czy łukiem brwiowym.

nici liftingujące

Podczas zabiegu skóra zostaje najpierw znieczulona, a następnie przy pomocy igły wprowadza się pod nią nici liftingujące. Jak długo efekt utrzymuje się w ciele? W przypadku nici, które rozpuszczają się z upływem czasu – możesz cieszyć się efektami przez kilkanaście miesięcy. Natomiast nici stałe zapewnią Ci estetyczny wygląd nawet kilka lat.

Wady i zalety nici liftingujących brwi, powieki i inne części ciała

Jeżeli chodzi o samo działanie nici liftingujących, to polega ono na podciągnięciu skóry, dzięki któremu obszar ciała poddawany zabiegowi staje się bardziej napięty i sprężysty. Dodatkowo nici wykazują właściwości biostymulujące, powodując, że skóra wokół nici zaczyna się odbudowywać. Przygotuj się więc na bardziej jędrną skórę i ogólną poprawę jej kondycji.

Do wad nici liftingujących można zaliczyć dość restrykcyjne zalecenia na kilka dni po wykonaniu zabiegu. A są to: spanie wyłącznie na plecach, ograniczenie dotykania twarzy, zaniechanie masaży i innych zabiegów kosmetologicznych i zrezygnowanie z ekspresyjnej mimiki. Minusem jest również wystąpienie opuchlizny – jest to jednak tymczasowa wada.

Bez względu na to, czy chcesz umieścić nici liftingujące w brwiach, powiekach, polikach czy innych częściach ciała, powinnaś wiedzieć, jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Nie decyduj się na niego, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, cierpisz na zaburzenie krzepnięcia krwi, choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe, masz tendencję do powstawania bliznowców albo zmagasz się z cukrzycą.

Omawiany zabieg jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie chcesz podejmować się chirurgicznego liftingu.

Powiązane artykuły