Home Moda Laminacja rzęs sposobem na piękno

Laminacja rzęs sposobem na piękno

by Agata Kubiak
Laminacja rzęs

Laminacja rzęs sposobem na piękno

Laminacja rzęs. Każda kobieta pragnie być postrzegana przez otoczenie jako atrakcyjna. Jest wiele sposobów, by to poczucie piękna

lifting rzęs

lifting rzęs

wzmocnić. Panie inwestują w siebie, poprzez makijaż, modne ubranie, wizyty u kosmetyczki czy fryzjera. W obecnych czasach jest coraz więcej zajęć, dlatego ważne jest by wykonywane zabiegi dawały długotrwałe efekty.

Ciągle praca, zajmowanie się dziećmi, studia, dodatkowe zajęcia i niekiedy ogarnianie całego domu.

Więc trudno gdzieś między te wszystkie obowiązki znaleźć chwilę na wizytę u kosmetyczki. Dlatego ważne, by efekty wykonywanych zabiegów były długotrwałe przy jak najkrótszym pochłanianiem czasu.

lifting rzęs

lifting rzęs

Najpopularniejsze są zabiegi upiększające, które sprawią, że rano można zaoszczędzić odrobinę czasu przy szykowaniu. Henna brwi, makijaż permanentny, powiększanie ust.

Wiele jest możliwości z różnych dziedzin. Jednak popularność zyskują zabiegi, które poza efektem wizualnym są swego rodzaju pielęgnacją. Takim właśnie zabiegiem jest laminowanie rzęs.

Czym jest zabieg laminowania rzęs?

Laminowanie jest zabiegiem odżywczym, który w znacznym stopniu poprawia kondycję rzęs. Jest alternatywą dla zabiegu

lifting rzęs

lifting rzęs

przedłużania rzęs metodą 1:1, ponieważ w przeciwieństwie do niego nie osłabia, a wręcz przeciwnie wzmacnia.

Za pomocą nałożonego preparatu rzęsy są trwałe podkręcone i przyciemnione. To idealne podkreślenie spojrzenia, które oszczędza czas przy porannym makijażu.

Taki zabieg można wykonać w większości gabinetów kosmetycznych, a cena w porównaniu do trwałości osiągniętych efektów nie jest wysoka.

Jak przebiega? Krok po kroku

laminacja rzęs

laminacja rzęs

Zabieg laminowania rzęs składa się z kilku etapów. Osoba zajmująca się tym profesjonalnie w salonie najpierw oczyszcza twarz klientki i odtłuszcza rzęsy.

Następnie zabezpiecza dolne rzęsy za pomocą płatka. Jest to konieczne, aby nie doszło do sklejenia z górnymi.

Nałożony płatek ma również za zadanie ochronę skóry wokół oczu przed szkodliwym działaniem nakładanych preparatów.

laminację rzęs

laminację rzęs

W kolejnym kroku na górną powiekę nakładany jest silikonowy wałeczek, na którego rzęsy są nawijane. Kosmetyczka dodatkowo nakłada preparat odżywczy, a po jego wyschnięciu farbę. Zabieg kończy się nałożeniem keratyny, która ma za zadanie wszystko utrwalić. Całkowity czas zabiegu w zależności od salonu to około 1,5 godziny.

Przeciwskazania do wykonania laminacji rzęs

laminowanie rzęs

laminowanie rzęs

Jak każdy zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym laminacja rzęs, również ma przeciwskazania do jej wykonania. Wszelkiego rodzaju choroby oczu: zapalenie rogówki lub spojówek, zaćma, jaskra, jęczmień oraz inne schorzenia oczu.

Nie można wykonywać zabiegu gdy skóra wokół oczu posiada urazy, obrzęki, oparzenia lub była wykonywana operacja w tym obszarze.

Ponadto trichotillomania (zaburzenie niepohamowanego wyrywania włosów) i stosowana chemioterapia. Alergię na jakikolwiek środek używany podczas zabiegu, również są przeciwskazaniem.

Efekty płynące z zabiegu

liftingu rzęs

liftingu rzęs

Zabieg przynosi z sobą szereg wizualnych efektów. Przede wszystkim jest to pogrubienie, podkręcenie i przyciemnienie rzęs. Po zabiegu rzęsy są wyraźnie mocniejsze i odporne na codziennie występujące uszkodzenia.

Rzęsy naturalnie rosną proste, cienkie i mało wyraziste. Zabieg zauważalnie to zmienia. Można zrezygnować z stosowania zalotki, a w niektórych przypadkach nawet z tuszu w codziennym makijażu.

Szczególne efekty widoczne są przy występującej opadającej powiece. Dzięki temu spojrzenie zyskuje na wyrazistości.

Efekty utrzymują się około 6-8 tygodni, dopóki rzęsy nie wypadną, a na ich miejsce wyrosną nowe. Ogromną zaletą jest to, że efekty zanikają stopniowo, gdyż cykl życia rzęs jest różny.

Zabieg laminacji rzęs jest zdecydowanie warty uwagi. W niedługim czasie można osiągnąć widoczne efekty, które utrzymują się nawet do dwóch miesięcy.

Zabieg jest bezpieczny dla większości Pań. Jeśli wykonywany jest w profesjonalnym salonie przez odpowiednio przeszkoloną osobę, nie trzeba obawiać się efektów ubocznych.

Tylko w wypadku nieumiejętnego nałożenia preparatów może wystąpić nieznaczne podrażnienie oczu i skóry wokół. Dlatego warto wybrać salon kosmetyczny z pozytywnymi opiniami.

Jak wiadomo oczy są zwierciadłem duszy, więc warto je właściwie podkreślać.

Powiązane artykuły