Home Zdrowie Powiększanie piersi-jaki implant wybrać? Anatomiczny czy okrągły?

Powiększanie piersi-jaki implant wybrać? Anatomiczny czy okrągły?

by Agata Kubiak
Powiększanie piersi

Wiele przedstawicielek płci pięknej jest niezadowolonych z naturalnego rozmiaru swoich piersi. Wówczas z pomocą przychodzi nam chirurgia plastyczna. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg powiększenia piersi, musimy odpowiednio przeanalizować wszystkie „za” oraz „przeciw”.

powiększanie piersi implantamiNależałoby również zastanowić się nad tym, jaki implant piersi będzie najlepszy. Warto byłoby także mieć świadomość tego, jakiego rodzaju badaniom trzeba poddać się przed planowanym zabiegiem powiększenia piersi.

Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo zabiegu. Na szczęście, współczesne zabiegi powiększania piersi, które są dobrze przeprowadzone nie stanowią zagrożenia i są skuteczne.

Rodzaje implantów piersi

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że implanty piersi mogą różnić się od siebie pod naprawdę wieloma względami. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ich kształt, wyróżnić można anatomiczne oraz okrągłe implanty. Ich powierzchnia może być porowata bądź gładka.

powiększanie biustuJeżeli chodzi zaś o rodzaj wypełnienia, można mówić o silikonie, klasycznym żelu oraz o żelu z tak zwanymi mikrosferami.

Przedstawicielki płci pięknej zastanawiają się najczęściej nad tym, czy zdecydować się na implant anatomiczny, czy też okrągły.

Jeżeli czeka nas podjęcie tej decyzji, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na temat poszczególnych rodzajów implantów.

Lekarz, który ma przeprowadzać zabieg na pewno wyjaśni nam, czym charakteryzują się implanty anatomiczne, a czym okrągłe. Pomoże nam on podjąć najlepszą z możliwych decyzję.

powiększanie piersiMusimy jednak pamiętać o tym, że żaden specjalista nie dokona wyboru za nas. Same musimy więc zdawać sobie sprawę z tego, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Dobór odpowiednich implantów to już nie problem

Na szczęście, współczesna chirurgia plastyczna ma kobietom wiele do zaoferowania. Z tego też względu, w niemal każdym przypadku bez trudu udaje się dobrać odpowiedni implant.

Można stwierdzić, że implanty okrągłe będą zdecydowanie lepsze dla tych kobiet, które chcą, aby inni widzieli, że poddały one biust operacji plastycznej. Trzeba bowiem przyznać, że ten rodzaj implantów nie zapewnia nam efektu maksymalnie zbliżonego do naturalnego.

powiększenie piersiJeśli zależy nam na okrągłych, pełnych piersiach, implanty okrągłe będą stanowiły idealne rozwiązanie dla nas.

Nie da się ukryć, że biust powiększony przy pomocy okrągłych implantów uchodzi za wyjątkowo atrakcyjny wizualnie.

Nie oznacza to oczywiście, że piersi powiększone przy pomocy implantów anatomicznych nie prezentują się dobrze. Wiele zależy od preferencji kobiety, która decyduje się na zabieg.

Nie sposób ukryć, że spory wpływ na decyzję kobiety może mieć także jej partner. Na implanty anatomiczne decydują się zazwyczaj przedstawicielki płci pięknej, którym zależy na efekcie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego.

powiększenie biustuPoza tym ten rodzaj implantu zdecydowanie lepiej sprawdzi się w przypadku obwisłych piersi, a także takich, które są lekko asymetryczne. Warto mieć zaufanie do swojego lekarza, bo na pewno doradzi on nam rozwiązanie, które będzie optymalne.

Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem powiększania piersi?

Aby można było cieszyć się powiększonym biustem, trzeba zakwalifikować się do zabiegu. Konieczne jest więc wykonanie pewnych badań. Bez tego niemożliwe będzie niestety poddanie się zabiegowi powiększania piersi.

implanty piersioweNa pewno lekarz zaleci wykonanie badania grupy krwi. Jeżeli jednak mamy już wynik takiego badania, być może nie będziemy musiały go powtarzać.

Musimy jednak zapytać o to lekarza w klinice, w której planujemy wykonać zabieg. Niesamowicie istotne jest również poddanie się badaniu, jakim jest morfologia krwi.

Koniecznie musi być ona wykonana z rozmazem. Należy również wykonać badanie OB, a także koagulogram. Niezbędne będzie także oznaczenie poziomu potasu oraz sodu.

powiększania biustuNależy również sprawdzić poziom glukozy, a czasem także insuliny we krwi. Każda przedstawicielka płci pięknej, która chce poddać się zabiegowi powiększania biustu powinna wykonać także badanie ogólne moczu.

Zabieg powiększania biustu nie zostanie wykonany również bez aktualnego badania USG piersi oraz RTG klatki piersiowej.

Zazwyczaj niezbędne jest także poddanie się badaniu EKG, aby ocenić pracę serca. Każda klinika może zalecać nieco inną listę badań laboratoryjnych i obrazowych do wykonania.

znieczuleniu ogólnymWażne jest więc to, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi wymaganiami. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że o niczym istotnym nie zapomnimy.

Bardzo istotne jest także to, aby pamiętać o aktualnych badaniach.

Morfologia wykonana na pół roku przed planowanym zabiegiem powiększenia piersi raczej nie zostanie uwzględniona.

Bez okazania wyników wymaganych badań lekarz ma prawo odmówić nam wykonania zabiegu powiększania biustu i każda przedstawicielka płci pięknej musi mieć tego świadomość.

Zalecenia po zabiegu powiększania piersi

karmienie piersiąKażda pacjentka, która pragnie, aby obszar poddawany zabiegowi goił się dobrze, musi przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Przez pierwsze dwa tygodnie koniecznie należy unikać wszelkiego wysiłku fizycznego. Nie wolno więc sprzątać, uprawiać treningów, a także prać ręcznie.

Do sześciu miesięcy po zabiegu kobieta nie powinna korzystać ani z sauny, ani z solarium. Przez trzy miesiące po zabiegu powiększania biustu nie powinno się nosić staników koronkowych z fiszbinami. Niesamowicie ważna jest kontrola tego, w jaki sposób goją się rany pozabiegowe.

mięśniem piersiowymzabieg powiększania piersiNależy uczęszczać na wizyty kontrolne do chirurga tak często, jak jest to zalecane. Lekarz poinstruuje nas odnośnie tego, w jaki sposób mamy dbać o ranę.

Przekaże nam także istotne informacje odnośnie rekonwalescencji i sposobu gojenia się ran. Uczuli nas także na ewentualne powikłania.

Nie da się bowiem całkowicie wyeliminować ryzyka pojawienia się ich.

Czasami powikłania mają miejsce nawet u kobiet, które przestrzegają wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Niestety, nie zawsze można przewidzieć to, jak zareaguje nasz organizm.

Dlatego też, jeżeli cokolwiek wzbudzi nas niepokój, powinnyśmy niezwłocznie udać się na wizytę lekarską.

Powiązane artykuły