Home Zdrowie Krem nawilżający dla kobiet – jaką pełni funkcje w codziennej pielęgnacji?

Krem nawilżający dla kobiet – jaką pełni funkcje w codziennej pielęgnacji?

by Agata Kubiak
Krem nawilżający dla kobiet

Krem nawilżający dla kobiet — jaką pełni funkcje w codziennej pielęgnacji?

Jakościowy krem nawilżający to jeden z podstawowych kosmetyków wykorzystywany przez kobiety każdego dnia podczas ich rutyny pielęgnacyjnej. Zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedź się, w jaki sposób ten produkt wpływa na stan skóry oraz czym się kierować przy doborze produktu zarówno do twarzy, jak i higieny intymnej.

Krem nawilżający — jaki ma wpływ na skórę?

Podstawową funkcją kremu nawilżającego, jak sama nazwa wskazuje, jest zapewnienie nawilżenia. Zapewniają ją preparaty ze składnikami aktywnymizawartymi, które cechują się:

  •  higroskopijnością – ułatwiającą wiązanie wody, co zapewnia efekt jędrności,
  • zdolnościami do tworzenia filmu hydrofilowego – dzięki nim zredukowane jest odparowywanie wody ze skóry, które zapewnia dodatkową ochronę przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Cenne właściwości tego produktu mają korzystny wpływ na stan skóry wszystkich kobiet niezależnie od ich wieku, czy typu cery. Są one szczególnie wartościowe z perspektywy osób zmagających się z suchością skóry, czy skłonnością do podrażnień.

Jakie kryteria powinien spełniać wysokiej jakości krem nawilżający?

Kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy doborze kremu nawilżającego to m.in

  • typ cery — choć z tego kosmetyku warto korzystać niezależnie od typu cery, w przypadku skóry suchej polecane są produkty o bardzo silnych właściwościach nawilżający, a zarazem odżywiających, dla cery mieszanej, czy trądzikowej lepszym wyborem będą kremy o lekkiej konsystencji,
  • skład – to czynnik, który warto brać pod uwagę na pierwszym miejscu podczas podejmowania decyzji zakupowej, w takim produkcie nie może zabraknąć humektantów i emolientów, wśród pożądanych substancji aktywnych można wymienić m.in. kwas hialuronowy, glicerynę, witaminę E, czy lipidy, warto zwrócić uwagę na składniki o korzystnym wpływie na określony typ skóry,
  • dodatkowe właściwości — może to być m.in. ochrona przed oddziaływaniem promieni słonecznym, co jest cennym atutem, zwłaszcza w okresie letnim,
  • bezpieczny i niepodrażniający — najważniejsze by forma zawierała przede wszystkim naturalne substancje i była pozbawiona sztucznych dodatków, niektóre typy skórę powinny unikać określonych składników, takich, jak m.in. mocznik,

Krem nawilżający do higieny intymnej — kiedy warto je stosować i na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Kremy nawilżające do higieny intymnej powinny być stosowane przede wszystkim przez osoby zmagające się z suchością okolic intymnych, w tym pochwy. Wystąpienie takiego objawu może wynikać zarówno ze stanu, w jakim znajduje się dana kobieta, czyli m.in. menopauza, czy ciąża, ale również przyjmowania przez nią określonych specyfików, czy przebiegu infekcji intymnych. Suhcość pochwy może także pojawić się podczas chorowania na takie choroby jak cukrzyca i stwardnienie rozsiane. Produkty nawilżające polecane są również w sytuacji podrażnienia okolic intymnych, np. podczas stosunku.

Wśród wysokiej jakości produktów nawilżających przeznaczonych do stosowania na tym obszarze ciała można wymienić takie, kosmetyki, jak:

  • Feminum żel —  niezwykle skuteczny w ochronie przed otarciami i podrażnieniami dzięki obecności takich składników aktywnych, jak m.in. kwas mlekowy. Żel elimunuje niedobór wydzielania śluzu w pochwie i ułatwia stosunki w przypadku suchości. Dzięki naturlanym składnikikom jest bezapachowy i nie pozostawia śladów na bieliźnie. Może byś stosowany zarówno przez kobiety dorosłe, w ciązy, a nawet przez młode kobiety w okreśie dojrzewania.
  • Alantan Dermoline — czyli preparat z naturalnym składem o właściwościach regeneracyjnych, który można z powodzeniem stosować w okolicach intymnych. Produkt nadaje się do skóry podatnej na podrażnienia u przesuszenia. Preparat nawilża, przynosi ulgę i ukojenie, ale także uelastycznia.

Sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/alantandermoline-15205.html

Przed sotosowaniem jakiegokolwiek preparatu warto skonsutlować się z lekarzem lub farmaceutą.

Powiązane artykuły