Home Life Style Symbole szczęścia, czyli co przyciąga radość i dobrobyt

Symbole szczęścia, czyli co przyciąga radość i dobrobyt

by Agata Kubiak
Symbole szczęścia

Każdy z nas w życiu liczy na łut szczęścia. Być może jest on nam potrzebny w życiu prywatnym? Być może w życiu zawodowym? Bez względu na wszystko szczęście i dobrobyt zawsze jest dla nas wszystkich celem nadrzędnym.

Nic więc dziwnego, że bardzo często odwołujemy się do kulturowych wierzeń i obyczajów i poszukujemy swoich amuletów i talizmanów, które pozwolą nam to osiągnąć. Tak więc co przyciągnie radość i powodzenie w finansach?

Najważniejsze amulety szczęścia, które musisz mieć!

symboli szczęściaAmulety są głęboko zakorzenione nie tylko w naszej kulturze. Okazuje się, że wierzenia i przekonania z nimi związane krążą po całym świecie. Każda kultura ma bowiem swoje przekonania i talizmany, z którymi wiąże szczególną symbolikę.

Jeśli jednak zależy nam na szczęściu i dobrobycie, to powinniśmy zawsze przy sobie posiadać czterolistną koniczynkę.

Bez znaczenia, czy będzie to ususzony kwiat, czy naszyjnik z zawieszką. Zgodnie z naszymi przekonaniami, unikalna i wyjątkowa czterolistna koniczynka, zawsze powinna znaleźć się w naszym zasięgu.

drzewko szczęściaCo więcej, podobne przekonanie związane jest z łuską karpia. Zgodnie z wierzeniami przynosi ona powodzenie w finansach. Wobec tego nie zapomnijmy podczas świąt włożyć jedną z nich do naszego portfela.

Jakie symbole przynoszą szczęście według różnych kultur?

Wspomniane już zostało, że symbole nie są zakorzenione są nie tylko w naszej kulturze. Okazuje się, że wiele innych kultur również ma swoje wierzenia i przekonania, związane właśnie z talizmanami.

znany symbol szczęściaCiekawostką jest fakt, że w wierzeniach i kulturze Indii, szczęście i dobrobyt przynosi swastyka. Jest to symbol wręcz wyklęty w Europie, gdyż przynosi mrożące krew w żyłach skojarzenia.

Jednak w kulturze Indii to właśnie cztery ramiona swastyki symbolizują żywioły natury i ich symbiozę. W wierzeniach Słowian również pojawia się symbol swastyki.

Niemniej jednak zwykle przedstawiana była ona w formie kołowrotu, który symbolizował słońce.

Z kolei w pobliskiej Grecji to oko proroka, czyli po prostu symbol oka uważany jest za swoisty amulet szczęścia.

Amulety szczęścia, czyli co nosić zawsze ze sobą?

symbolu szczęściaWarto wiedzieć i być świadomym tego, jakie amulety rzeczywiście przynoszą szczęście.

Nawet jeśli na początku nie dajemy wiary tym ludowym przekonaniom, to nasze podejście szybko może się zmienić, gdy okażą się one prawdziwe. Z pewnością warto przy sobie nosić stalową podkowę.

Miniaturowa jej wersja uważana jest za najpowszechniejszy symbol szczęścia i dobrobytu w naszej kulturze.

Co więcej, żelazna podkowa ma nas skutecznie chronić przed wszelakim pechem i chorobami. Zgodnie z japońskimi wierzeniami, w domu warto również ustawić sobie figurkę kota z podniesioną łapką.

Ma on za zadanie przyciągnąć do nas wszelką pomyślność i bogactwo. Ponadto kotek z uniesioną łapką zwiastuje również nadejście gości.

Symbole przynoszące szczęście – czterolistna koniczyna

symbolizuje życieCzterolistna koniczyna to symbol szczęścia, który głęboko zakorzeniony jest w naszej kulturze. Jej unikalne znaczenie wywodzi się jeszcze z wierzeń celtyckich.

To właśnie druidzi uznawali tę drobną roślinkę za amulet, który był w stanie ochronić ich przed wszelkim złem i chorobami.

Nie da się ukryć, że popularność czterolistnej koniczynki jest również związana z jej unikalnością. Chyba każdy z nas kiedy byliśmy dziećmi z uporem poszukiwał jej w trawie.

Rzadko kiedy udawało się nam ją znaleźć. Taką roślinkę trudno znaleźć, co jedynie świadczy o jej wyjątkowym wydźwięku.

Symbol szczęścia – podkowa na ścianie

pozytywną energięKolejnym symbolem szczęścia, który również pochodzi z wierzeń celtyckich jest podkowa.

Najlepiej taka, która została wykonana z żelaza. Celtowie uważali podkowę za niezwykle silny amulet, który skutecznie ochroni ich przed chorobami i wszelkim złem.

Amulet ten przetrwał w naszych wierzeniach po dziś dzień i symbolizuje szczęście oraz dobrobyt.

Co ciekawe, zaleca się zawieszenie żelaznej podkowy tuż nad drzwiami wejściowymi. Dzięki temu pieniądze i radość praktycznie nigdy nie opuszczą naszego domu.

Co przynosi szczęście w finansach? Żabka z monetą w pysku

gwarantować dobrobytZwykle poszukujemy swojej ścieżki, która zapewni nam płynność i stabilność finansową.

Nie da się ukryć, że każdy z nas podświadomie dąży do bogactwa, bez względu na to, w jakiej postaci i po jakich trudach ono przyjdzie.

Okazuje się, że istnieją amulety i talizmany, które taką drogę mogą nam skutecznie ułatwić.

Najbardziej znanym amuletem, który ma przynieść szczęście w czterema siłami naturyfinansach jest żabka, która trzyma monetę w pysku.

Zgodnie z naszymi wierzeniami, taki symbol ma sprawić, że pieniądze będą dosłownie wpływały do naszego portfela, a nie będą z niego odpływały.

Żabka z monetą w pysku wykonana zer stopu mosiądzu powinna więc zawsze znaleźć miejsce w naszej torebce czy kieszeni, by zapewniła nam powodzenie w finansach.

Rzeczy, które przynoszą szczęście w finansach – agat muszlowy w biżuterii

głową słoniaPanie, które kochają biżuterię doskonale wiedzą, że istnieją również kamienie szlachetne, które mają silne, symboliczne znaczenie.

Jednym z nich jest agat muszlowy, który bardzo często stanowi uzupełnienie zawieszek, pierścionków czy nawet i kolczyków.

Okazuje się, że biżuteria z dodatkiem tego kamienia ma nam również zapewnić powodzenie w finansach. Warto więc się na nią zdecydować i założyć jak np. na ważne spotkanie biznesowe.

Z pewnością z takim amuletem wszystko potoczy się po naszej myśli. Co więcej, taka biżuteria z pewnością będzie również ozdobą nie jednej stylizacji, gdyż świetnie się ona prezentuje.przyciągają dobrą

Amulety szczęścia – królicza łapka

Poszukując amuletów szczęścia, nie można przejść obojętnie obok najbardziej urokliwego z nich.

Mowa tu o drobnej, króliczej łapce, która w naszych wierzeniach, a także w wierzeniach kultur Dalekiego Wschodu ma przynieść nam ogromne ilości szczęścia.

Taki amulet może występować w wielu różnych formach, choć najczęściej ma się go przy sobie w formie niewielkiego, kompaktowego talizmanu. Królicza łapka może być więc dla każdego z nas prawdziwą przepustką, która otworzy bramy szczęścia i dobrobyty. Warto więc mieć ją zawsze przy sobie.

Powiązane artykuły