Home Life Style Skuteczne samoopalacze – co musisz wiedzieć na ich temat?

Skuteczne samoopalacze – co musisz wiedzieć na ich temat?

by Agata Kubiak
samoopalacz

Samoopalacz to dość popularny kosmetyk, który jednocześnie cieszy się złą sławą. Głownie chodzi o nieestetyczne, pomarańczowe plamy czy inne niekorzystne wpadki dotyczące wyglądu po jego zastosowaniu. Jednak trzeba podkreślić, że te aspekty dotyczą głównie starych samoopalaczy. Dzisiejsze, dość innowacyjne formuły, których opracowaniem zajmują się specjaliście, przy odpowiedniej aplikacji oraz pielęgnacji mogą zdziałać prawdziwe cuda. Zanim jednak pokusimy sią na użycie samoopalacza, warto co nieco o nich przeczytać. W poniższym artykule znajdziesz wszystko, co kobieta powinna wiedzieć o tego rodzaju produktach.

  1. Odpowiedni samoopalacz – jak wybrać?
  2. Jak aplikować kosmetyk, by uniknąć nieestetycznych plam?
  3. Co w przypadku, jeśli samoopalacz jest niekorzystnie nałożony?

Samoopalacz to świetny kosmetyk, dzięki któremu możemy uzyskać fantastyczną opaleniznę bez względu na porę roku. Smarując nim skórę, uzyskujemy piękny odcień skóry, nie narażając siebie na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Dodatkowym atutem samoopalacza jest fakt, że nie przyspiesza faktu pojawienia się zmarszczek na skórze, które wcześniej czy później pojawią się, jeśli regularnie poddajemy ciało nadmiernemu opalaniu.

Odpowiedni samoopalacz – jak wybrać?

Decydując się na  zakup samoopalacza, warto bardzo dokładnie wybrać jego odcień do tonu swojej skóry. W przypadku tego typu kosmetyków nie ma zbyt dużego wyboru, gdyż do czynienia mamy tylko z dwoma kolorami – do skóry jasnej i do skóry ciemnej. Odpowiedni kosmetyk pozwoli uniknąć efektu maski, który wygląda bardzo nieestetycznie.

Przed ostatecznym zakupem warto zastanowić się nad osobnym kosmetykiem do ciała i twarzy. Powodowane jest to faktem, iż samoopalacz do twarzy nie zawiera natłuszczających olejków, które mogą niekorzystnie wpłynąć na cerę, głównie tłustą i mieszaną.

Konsystencja samoopalacza również jest istotnym czynnikiem. Podczas zakup warto dostosować kosmetyk do typu skóry. Inny samoopalacza będzie dobry dla skóry suchej, a inny dla skóry tłustej czy mieszanej.

Jak aplikować kosmetyk, by uniknąć nieestetycznych plam?

Aplikacja samoopalacza może przerażać niektóre kobiety, jednak z pewnością nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Nakładanie tego kosmetyku warto pozostawić na wieczór. Skóra powinna być oczyszczona, warto więc robić to po kąpieli oraz wszelkich zabiegach pielęgnacyjnych. Zanim przystąpimy do nakładania samoopalacza, warto zabezpieczyć ręce rękawiczkami jednorazowymi, a włosy okiełznać opaską, by nie dotykały kosmetyku. Jeśli nie lubimy lateksowym rękawiczek, można nakładać samoopalacz gołą dłonią, jednak wtedy należy skorzystać z dodatki wazeliny czy kremu nawilżającego.

Samoopalacza nie wyciskamy bezpośrednio na ciało. Wpierw warto rozetrzeć go w dłoniach. Nakładanie kosmetyku zaczynamy od stóp i idziemy stopniowo w górę. W przypadku nakładania preparatu na twarz, warto robić to wyjątkowo ostrożnie. Na policzki, czoło, brodę oraz nos należy wsmarować bardzo cieniutką warstwę samoopalacza. Krem samoopalający warto nałożyć również na dekolt, szyję oraz uszy. Samoopalacze na puderikrem.pl to szeroki wybór kosmetyków zarówno do ciała, jak i do twarzy.

Co w przypadku, jeśli samoopalacz jest niekorzystnie nałożony?

Zdarza się czasem, że samoopalacz nałożony jest źle lub niedokładnie. Na skórze mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne plamy. Tego rodzaju plamy należy rozjaśnić z pomocą wacika kosmetycznego z wodą utlenioną lub sokiem z cytryny. W przypadku pojawienia się tego rodzaju plam na kolanach czy łokciach, można się ich pozbyć z pomocą peelingu. W przypadku zabarwienia dłoni podczas nakładania samoopalacza, można je zmyć używając szamponu do włosów.

Powiązane artykuły