Home Kobieta w biznesie Samica Alfa 10 rad od silnej kobiety

Samica Alfa 10 rad od silnej kobiety

by Agata Kubiak
Samica Alfa

Rzeczy, których w związku nie robi samica Alfa

Przyzwyczailiśmy się do określenia „samiec alfa” – to zazwyczaj imię mężczyzny silnego, odnoszącego sukcesy i pewnego siebie. Dla wielu „Alpha Woman” brzmi dziwnie, a nawet obraźliwie, ponieważ narusza zasady feministyczne.

osobnik alfa

osobnik alfa

W rzeczywistości słowa te nie mają być w żaden sposób obraźliwe ani uwłaczające. I odwrotnie, kobiety alfa to te, które rozwijają najzdrowsze podejście do życia w ogóle, aw szczególności do związków partnerskich.
Czym różnią się od innych? Samice alfa to bardzo ciekawe stworzenia. Są miękkie i kruche w środku, ale na zewnątrz wydają się twarde i będą walczyć do końca o to, w co wierzą. witalność.

1. Nie porównuje się do innych

Porównywanie się do innych może być katastrofalną praktyką. Aby osiągnąć własne cele, nie możemy nie spojrzeć na tych, którzy podążali w podobnym kierunku lub osiągnęli to, czego chcieli dawno temu, i mierzą wyżej.

W wielu przypadkach takie porównania mogą być świetnym motywatorem. Bo jeśli wydaje nam się, że coś nie ma szans powodzenia, a kolega robi świetną robotę, to chcemy nadrobić zaległości.

Dzięki temu nie jesteśmy skazani na porażkę, ale zebraliśmy się razem, by po raz kolejny stanąć na wysokości zadania.

samicy alfaWtedy podwójna satysfakcja. Jeśli lubisz na kogoś patrzeć i za każdym razem, gdy mówisz sobie, że jest w nim coś wyjątkowego, a tak nie jest, od razu poczujesz się źle.

Pamiętaj, że ludzie są różni i mają różne skłonności. Doceń swoją indywidualność i ucz się od tych, którzy przewyższają cię w innych dziedzinach życia. Zaufaj, że inni mogą pójść za twoim przykładem. Bądź lepszą wersją siebie.

2. Nie uważa wrażliwości za słabość

parą alfaWiele osób nie tylko broni się przed wrażliwością w swoim życiu z obawy przed oskarżeniem o zbytnią emocjonalność, ale także krytykuje i nie lubi tych, którzy wybierają życie autentyczne, odkrywanie swoich emocji z otwartym umysłem.

Budowanie relacji zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem – ludzie, których cenimy, kochamy, podziwiamy, wspieramy, pomagają lub inspirują nas każdego dnia, mogą odejść, mogą wybrać kogoś innego, mogą zdradzić. Jesteśmy bezbronni, ale kochamy i chcemy być kochani.

Autentyczność, szczerość i zaufanie są podstawą naszych relacji z innymi. Wrażliwość to ich kolebka. Rzeczywiście, kiedy pozwalamy sobie na bezbronność, jesteśmy narażeni na obrażenia.

Doświadczamy niepewności i podejmujemy emocjonalne ryzyko. Nie ma jednak naukowych dowodów na to, że niepewność, ryzyko i eksponowanie emocji są równoznaczne ze słabością.

3. Nie stara się kontrolować i zmienić swojego partnera

traktujesz ludziToksyczne relacje mogą rzucić chmurę na całe życie danej osoby i znacznie obniżyć jej poziom komfortu.

Zdrowy związek powinien opierać się na wzajemnym szacunku i równej miłości – partnerzy powinni się wspierać i traktować z miłością.

Toksyczne relacje mogą obejmować przemoc fizyczną. Kiedy partner wykorzystuje ich ciała i stosuje przemoc, jest to najlepszy sygnał do zakończenia związku.

Warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa, ale także dla dzieci, które same mogą stać się ofiarami przemocy i przyjąć niewłaściwe wzorce relacji, które mogą negatywnie wpłynąć na ich przyszłe relacje.

Jednak przemoc fizyczna – najbardziej widoczna i niepokojąca oznaka, że związek jest niebezpieczny i powinien się jak najszybciej zakończyć – nie jest jedyną oznaką toksycznego związku. Możesz pozostać w toksycznym związku, nawet jeśli twój partner nie bije.

4. Nie obwinia siebie samej, gdy coś się nie uda

samcem alfaOsoba z tym zaburzeniem może na pierwszy rzut oka wydawać się podejrzliwa i nadmiernie wrażliwa na siebie lub odwrotnie, na pierwszy rzut oka może wydawać się przyjazna, życzliwa, uprzejma i pomocna.

Więc biorąc pod uwagę jej wygląd i pierwsze wrażenie, będzie inaczej. Jeśli zaczyna uzasadniać swoje racje i przekonania, to zwykle robi to bardzo przekonująco i logicznie, przekonując rozmówcę na długi czas, że sytuacja rzeczywiście jest taka, jak została przedstawiona.

Można jednak zauważyć, że okoliczności opisywane przez tę osobę i opowiadane przez nią historie mają wspólny mianownik w tym, że pokazują, że ktoś postąpił wobec niej niesprawiedliwie, zignorował ją lub zrobił coś przeciwko niej, jakąś krzywdę lub rozczarowanie ; różne (właściwie nieistotne) sytuacje o jakimś wrogim tle; ktoś, kto nie okazywał jej dostatecznego szacunku, coś ignorował, nie szanował.

5. Nie porzuca na rzecz partnera planów i marzeń

stereotypowo męskie cechyPrzestrzeń życia i aktywności kobiet i mężczyzn została całkowicie połączona.

Przez długi czas nie było wyraźnego rozgraniczenia między typowymi obowiązkami kobiecymi a typowymi obowiązkami męskimi.

Kobiety prowadzą firmy, jeżdżą ciężarówkami i walczą na ringach. Mężczyźni opiekują się ciężko chorymi, opiekują się dziećmi, projektują odzież damską.

Nie ma podziałów, nie ma granic, ale wpływy obu płci są coraz silniejsze. Każdy chce rządzić, pokazać swoją siłę i wyższość. Trwa wyścig zbrojeń pod względem zdolności, umiejętności i osiągnięć.

Dominujące kobiety mają tendencję nie tylko do przetrwania, ale także do rozmawiania z mężczyznami na równych prawach.

czasem pejoratywne określenie facetaTylko w skrajnych przypadkach dochodzi do zjawiska „kastracji psychicznej”, gdzie silna kobieta pozbawia partnera możliwości podejmowania decyzji lub przejmowania inicjatywy.

Jednak niektórym mężczyznom nie przeszkadza ta zmiana ról, jak wykazało badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii.

6. Nie toleruje złego traktowania

samicą alfaMyślę, że Kobieta Alfa w oczach współczesnego człowieka to dziewczyna, która nie boi się trudności i wyzwań, ale jest też wrażliwa i delikatna.

Chce być w zgodzie ze swoją prawdziwą naturą i nie ukrywać swoich uczuć ani wewnętrznych pragnień. Dlaczego chcesz to zrobić?

Świat się przed tobą otwiera. Masz już wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać wszystko, czego chcesz. Samica alfa to kobieta otwarta, ale tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę.

Oparła się presji społecznej, by farbować włosy i zawsze miała zrobione paznokcie. Robi to, co kocha. I tylko w tym przypadku. Chociaż wszyscy wiemy, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Tutaj naprawdę chcemy ciężko pracować i pomagać sobie nawzajem.

Jej własna akceptacja jest jedyną rzeczą, której potrzebuje każdego dnia. Nie jest jednak nietykalną samotniczką. Dba o dobre relacje z innymi. Wie jednak, że nic nie jest wymuszone i że współczucie zawsze powinno być wzajemne.

 

7. Nie zadowala się bylejakością w związku, wie na co zasługuje

rolę przewodników stadaTak jest w wolnych związkach, które z założenia opierają się na całkowitym zaufaniu i wzajemnym szacunku, czyli działają na zasadzie: „Ja nie wnikam w twoje życie, w tym także w twoje związki z innymi, a ty nie wnikasz w moje.

Oboje jesteśmy wolnymi ludźmi, więc dopóki oboje wybieramy bycie razem, bo to, co nas łączy, jest dla nas obojga najważniejsze – dopóty będziemy razem”.

Zdrada w związku otwartym polega więc na tym, że serce jednego z partnerów angażuje się bardziej w inną relację niż w związek główny.

Jednak w tych związkach, które nie umówiły się na otwartość, zdrada fizyczna to także zdrada.

8. Nie ściąga partnera na dno, by poczuć się lepiej

Mężczyźni mogą bać się jej siły i niezależności i nie chcą angażować się w związek. Ona sama potrzebuje niebieskiego partnera z silnym charakterem i własnym zdaniem.

Jednocześnie ma wysokie wymagania wobec innych i nie uznaje kompromisów. Wolała być sama niż z niewłaściwą osobą. Może to utrudnić znalezienie odpowiedniego partnera.

Trudno jej iść na kompromisy i obniżać oczekiwania wobec innych.

9. Nie toleruje zdrady

samice alfaZdrada emocjonalna to sytuacja, która może trwać latami bez zaangażowania seksualnego partnera, dając oszustom pewność, że ich związek nie zaszkodzi ich formalnemu związkowi i pozwalając im dłużej utrzymać status quo.

Zdrady emocjonalne są czasami nazywane związkami platonicznymi i mogą to być związki długoterminowe, które nie zmieniają swojego charakteru z powodów religijnych, silnego poczucia winy lub strachu przed przemocą lub odwetem ze strony partnera.

W dobie Internetu i portali społecznościowych takie relacje mogą być niemal całkowicie wirtualne.

10. Nie infantylizuje swojego zachowania w nadziei na opiekę

W związku warto dać komuś pole do spróbowania, do zrobienia czegoś dla nas, do zaopiekowania się nami. Czasami, nawet jako alfa, możemy wzmocnić się, by poczuć się jak mała dziewczynka.

Wiele kobiet jest agresywnych na zewnątrz, ale w środku jest wiele małych dziewczynek, które żyją według stereotypu i stają się słabe i bezradne, jeśli zostaną pozostawione innym.

Ale w rzeczywistości tak nie jest. Samica alfa akceptuje i docenia jej silne i wrażliwe części. Jest w kontakcie ze swoimi emocjami i nie wstydzi się ich – jest smutna, słaba, momentami płacze.

Powiązane artykuły