Home Zdrowie Jak stosować balsam do włosów? Porady i wskazówki

Jak stosować balsam do włosów? Porady i wskazówki

by Agata Kubiak
balsam do włosów

Pielęgnacja włosów, podobnie jak oczyszczanie skóry, powinna być codziennym nawykiem kobiety. Po każdym myciu głowy warto zastosować odżywkę, a kilka razy w tygodniu balsam do włosów. O ile o odżywce pamięta wiele pań, o tyle balsam nie zawsze znajduje się w gamie stosowanych regularnie kosmetyków.

 

  1. Czym jest balsam do włosów?
  2. Jak używać balsamów do pielęgnacji włosów?
  3. Intensywna pielęgnacja włosów – balsamy, odżywki czy maski?

 

Balsam to kosmetyk do zadań specjalnych, który wnika w głębsze warstwy włosów, regenerując je i dostarczając im niezbędnego wsparcia. Jego używanie to pożądany element pielęgnacji włosów, bez względu na ich rodzaj.

 

Czym jest balsam do włosów?

 

Na rynku kosmetyków do włosów znajduje się wiele produktów, a każdy z nich ma inne działanie na strukturę włosa. Balsamy to kosmetyki, które działają intensywniej niż odżywki, a jednocześnie nieco słabiej niż maski, nie tylko na powierzchni włosów, ale również w ich głębszych warstwach. Nadają się zarówno do włosów zniszczonych, jak i na kręcone włosy lub do cienkich włosów.

Balsamy zawierają kompleksy proteinowe, wyciągi ziołowe, witaminy, olejki i inne składniki, których zadaniem jest kondycjonowanie włosów. Wiele z nich ma działanie antybakteryjne, dlatego można je stosować na skórę głowy z problemami, np. łupieżem. Łatwość użytkowania tych produktów oraz możliwość zastosowania do każdego rodzaju włosów sprawia, że balsamy coraz częściej pojawiają się na łazienkowych półkach Polek.

 

Jak używać balsamów do pielęgnacji włosów?

 

Aby czerpać jak największe korzyści ze stosowania balsamu, warto dobrać ten kosmetyk do potrzeb skóry głowy i owłosienia. Do włosów suchych odpowiednie będą kosmetyki z dużą ilością emolientów, a więc substancji nawilżających, natomiast do włosów przetłuszczających się, lepiej sprawdzą się balsamy ze składnikami, które ograniczają wydzielanie łoju. Do włosów cienkich zaleca się balsamy z duża ilością składników budulcowych – keratyną, aminokwasami i węglowodanami, a przy wypadaniu włosów kluczowe będzie dostarczenie włosom substancji, które wzmacniają cebulki. Jak widać, rodzaj włosów ma ogromne znaczenie dla wyboru odpowiedniego kosmetyku.

 

Balsamy do włosów z https://drogerix.pl/pl/c/Balsamy-do-wlosow/707 nie powinny być stosowane zbyt często. W zależności od stopnia zaawansowania problemu z włosami, kosmetyk należy stosować maksymalnie trzy razy w tygodniu. Stosuje się go zawsze po umyciu włosów, kiedy łuski włosów nie są dodatkowo obciążone zanieczyszczeniami. Produkt należy równomiernie rozprowadzić na włosach, uwzględniając szczególnie te ich obszary, które wymagają intensywnej pielęgnacji. Preparat potrzebuje czasu, aby mógł zacząć efektywnie działać, dlatego należy pozostawić go na włosach na 10 do 15 minut. Po tym czasie trzeba go dokładnie spłukać.

 

Intensywna pielęgnacja włosów – balsamy, odżywki czy maski?

 

Balsam do włosów, odżywki i maski to produkty, które każda kobieta powinna mieć w swojej łazience. Z ich używaniem nie należy jednak przesadzać. O ile odżywkę można stosować codziennie, po każdym myciu włosów, tak balsam stosowany z taką częstotliwością może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Ze względu na to, że w jego składzie znajdują się składniki naturalnie wytwarzane przez włosy, nie należy ich dostarczać im w nadmiernej ilości, ponieważ może to powodować szybsze przetłuszczanie się włosów lub oklapnięcie fryzury z powodu zbyt dużego obciążenia. Balsam, podobnie jak maska, powinien być używany z rozwagą i w odpowiedzi na potrzeby włosów.

Powiązane artykuły