Home Moda Smukła sylwetka bez siłowni? Scizer szybko usunie nadmiar tkanki tłuszczowej

Smukła sylwetka bez siłowni? Scizer szybko usunie nadmiar tkanki tłuszczowej

by Agata Kubiak
Scizer

Z wiekiem obserwujemy utratę elastyczności swojej skóry. Jest nam również trudniej zachować szczupłą sylwetkę oraz gładkie, pozbawione cellulitu uda i pośladki. To naturalna konsekwencja postępującego procesu starzenia, którą nie zawsze da się odwrócić, dbając o dietę i aktywność fizyczną lub stosując kosmetyki przeciwzmarszczkowe czy ujędrniające. Medycyna estetyczna dysponuje jednak skutecznymi sposobami na przywrócenie ciału dawnej kondycji. Jednym z nich jest lifting ultradźwiękowy Scizer.

 

Scizer – na czym polega?

Pod nazwą Scizer kryje się innowacyjne urządzenie medyczne, które generuje ultradźwięki. Wykorzystywana w nim, bezpieczna dla pacjenta technologia umożliwia pracę na wielu obszarach twarzy i ciała. Do najczęściej wybieranych przez pacjentów miejsc zabiegowych należą brzuch, boczki, plecy, ramiona i przedramiona, pośladki, bryczesy i uda.

Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy usuwanie tkanki tłuszczowej Scizer jest wykorzystywane przede wszystkim do leczenia miejscowej otyłości oraz redukowania cellulitu II-IV stopnia. Stosuje się go do usuwania wyjątkowo opornej na spalanie tkanki tłuszczowej, której trudno jest się pozbyć poprzez tradycyjne ćwiczenia i dietę.

Urządzenie medyczne Scizer jest wyjątkowo skuteczne dzięki zastosowaniu specjalistycznej głowicy emitującej ultradźwięki. Wiązki o wymiarach 46×46 mm docierają na głębokość aż 13 mm, równomiernie rozkładając się na całym obszarze zabiegowym. Urządzenie Scizer jest bardzo precyzyjne. Nie omija żadnego miejsca na ciele i działa a wszystkie tkanki z jednakowa mocą. Dzięki temu rezultaty terapii są nie tylko spektakularne, ale również bardzo naturalne.

Zabieg jest nieinwazyjny i właściwie bezbolesny. W jego trakcie skóra pacjenta jest kojona strumieniem chłodnego powietrza. Lifting urządzeniem Scizer to zabieg jednorazowy. Nie wymaga powtarzania, natomiast warto go wesprzeć dodatkowym zabiegiem ujędrniającym skórę, wykonywanym przy użyciu urządzenia Ultraformer III.

Efekty terapii uwidaczniają się stopniowo w ciągu 2-3 miesięcy od jej przeprowadzenia. W tym czasie organizm metabolizuje przeznaczoną do usunięcia tkankę tłuszczową. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i nie wywołuje efektów ubocznych.

Jak działają ultradźwięki?

Technologia HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) opiera się na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań możliwe jest precyzyjne dotarcie do miejsca zabiegowego znajdującego się pod skórą pacjenta. Urządzenie Scizer działa na głębokości 13 mm, czyli dokładnie w strukturze złogów tkanki tłuszczowej.

Celem zabiegów HIFU jest ujędrnienie i odżywienie tkanek, zmniejszenie obwodów ciała oraz zredukowanie cellulitu. Ultradźwięki działają na obszarze głębokich warstw skóry, generując kontrolowane mikrouszkodzenia. W ten sposób pobudzają organizm do rozpoczęcia naturalnego procesu regeneracji oraz wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu.

Lifting ultradźwiękowy Scizer – wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są dostępne dla każdej pełnoletniej osoby, u której nie występują przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Powodem poddania się procedurze może być subiektywne niezadowolenie pacjenta z kształtu własnej sylwetki. Wśród wskazań obiektywnych wymienia się potrzebę wyszczuplenia i poprawy linii ciała, a także polepszenia kondycji skóry.

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, lifting ultradźwiękowy Scizer ma pewne przeciwwskazania. Tymczasową lub trwałą dyskwalifikację do przeprowadzenia procedury u danego pacjenta stanowią:

  • ciąża i okres karmienia,
  • stwierdzona przepuklina;
  • niewielka ilość tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym,
  • otwarte rany lub blizny w miejscu zabiegowym.

W przeciwieństwie do niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, lifting ultradźwiękowy Scizer może być wykonywany przez cały rok. Wzmożone nasłonecznienie w okresie letnim nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia procedury.

Powiązane artykuły