Home Life Style Najlepsze filmy nagrodzone Oscarem w 2021 roku

Najlepsze filmy nagrodzone Oscarem w 2021 roku

by Agata Kubiak
najlepsze filmy

Najlepsze filmy nagrodzone Oscarem w 2021 roku

1. Nomadland

Seans warto rozpocząć od głównego laureata tegorocznych Oscarów, czyli „Nomadland”. To przejmująca historia kobiety, która w dojrzałym wieku – 60 lat – decyduje się na życie koczownika. Jest to spowodowane recesją, która odebrała jej majątek życia. Film ma skromną formę, a obok bohaterki główną rolę odgrywają znakomite obrazy i ujęcia, o które zadbała reżyserka i scenarzystka Chloé Zhao.

2. Ojciec

Drugą propozycją jest film „Ojciec”. To poruszający obraz o ojcu, który cierpi na coraz bardziej dokuczliwą demencję, a mimo to nie chce pogodzić się z postępującą chorobą i pozostać samodzielnym. W filmie reżyserii Floriana Zellera zagrał niesamowity Anthony Hopkins, który został nagrodzony za tę rolę Oscarem dla najlepszego aktora.

3. Minari

Trzecim filmem jest „Minari”, który został nakręcony pod kierunkiem Lee Isaaca Chunga. W głównych rolach można zobaczyć Stevena Yeuna, a także Ye-ri Han i Yuh-Jung Youn, która otrzymała nagrodę za najlepszą aktorkę drugoplanową (pierwsza nagroda została przyznana Frances McDormand, która zagrała w „Nomadland”).

Film opowiada o losach koreańskiej rodziny, która przeprowadza się do sielskiego Arkansas, aby założyć farmę i stworzyć nowy dom. Nie wszyscy członkowie rodziny są zadowoleni ze zmiany. Dodatkowo, do ich wątłego domu na kółkach przyjeżdża charyzmatyczna babcia, która uczy całą rodzinę, jak stworzyć nową więź z Ameryką i jednocześnie pozostać wiernym własnym tradycjom.

4. The United States vs. Billie Holiday

Czwarta propozycja to historia wokalistki jazzowej Billie Holiday. Jest to film z pogranicza biografii i dramatu. Opowiada o wyjątkowo poruszających perypetiach gwiazdy lat 30. i 40., które są w stanie zainteresować osoby nieznające wcześniej tej postaci. Główną rolę odgrywa Andra Day nominowana do tytułu najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Obok tych niezaprzeczalnie świetnych filmów warto zwrócić również uwagę na inne tytuły, które na pewno zapewnią sporą dawkę emocji. Jest to zdecydowanie „Na rauszu” ze świetnym Madsem Mikkelsenem. „Obiecująca. Młoda. Kobieta” z Carey Mulligan czy „Sound of Metal”, gdzie swój popis aktorski wykonał Riz Ahmed. Te wszystkie tytuły to pozycje obowiązkowe, które na pewno warto dodać do listy filmów do obejrzenia.

Najlepsze filmy, które obejrzymy w telewizji mobilnej w dobrej jakości?

Telewizja online jest rozwiązaniem, które sprawia, że dostępność najlepszych filmów według Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej jest lepsza niż kiedykolwiek. Kilka kliknięć wystarczy, aby skorzystać z zasobów kinematografii światowej i cieszyć oko oraz przeżywać emocje za sprawą znakomitych obrazów prezentowanych przez najlepszych reżyserów, scenarzystów i aktorów. To wszystko w połączeniu ze znakomitą muzyką.

Jednak zanim przejdziemy do wybrania najlepszych pozycji z katalogu producentów różnych platform streamingowych, należy wybrać odpowiedniego dostawcę usług. Ma to ogromne znaczenie w kwestii dostępności poszczególnych tytułów, a także jakości, w jakiej są one udostępniane oglądającemu.

Nie można zapominać o pakietach, które wyróżniają się nie tylko niską ceną i różnorodnością usług, ale także nieszablonowością. Dobrym tego przykładem jest dostawca usług INEA. Telewizja online umożliwia oglądanie ulubionych filmów na trzech urządzeniach jednocześnie i obsługuje produkty korzystające z technologii Google czy Apple.

Telewizja online od INEA oferuje ponad 100 kanałów, z czego aż dwadzieścia z nich dotyczy programów filmowych, na których można obejrzeć również filmy Oscarowe. Całość uzupełnia technologia MiracastTM, dzięki której można wyświetlić obraz na ekranie telewizora. Telewizja online od INEA wydaje się najlepszym rozwiązaniem spośród dostępnych na rynku.

Powiązane artykuły