Home News Film na wieczór. Tytuły, które warto obejrzeć

Film na wieczór. Tytuły, które warto obejrzeć

by Agata Kubiak
Film na wieczór. Tytuły, które warto obejrzeć

Wieczór to idealny czas na odpoczynek i relaks przed telewizorem. Jeśli jesteś poszukiwaczem fantastycznych i różnorodnych tytułów, to mamy dla Ciebie kilka propozycji na wieczorny seans.

W dalszej części artykułu przedstawimy kilka filmów, które na pewno Cię zaciekawią i pozwolą na miłe spędzenie wieczoru. Są to filmy różnego gatunku, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Fajne filmy na wieczór: „Nietykalni” (2011)

historii kina„Nietykalni” to francuski film z 2011 roku w reżyserii Oliviera Nakache i Eric Toledano. Opowiada historię milionera, który po wypadku zostaje sparaliżowany od pasa w dół.

W celu poprawienia swojego samopoczucia decyduje się na zatrudnienie opiekuna do towarzystwa. W rolę opiekuna wciela się Driss, młody mężczyzna z trudną przeszłością, który zaczyna pracować z milionerem tylko po to, by uzyskać zasiłek dla bezrobotnych.

Film „Nietykalni” jest wart zobaczenia ze względu na świetnie napisany scenariusz, który łączy w sobie elementy komedii i dramatu. Film jest pełen emocji i zabawnych sytuacji, ale również porusza ważne tematy, dlatego jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika dobrego kina.

Fajne filmy na wieczór: „Służące” (2011)

ulubiony film„Służące” to francuski film z 2011 roku w reżyserii Benedikta Erlingssona. Opowiada historię dwóch młodych kobiet, Halli i Inga, które pracują jako służące na farmie w Islandii.

Ich codzienne życie zostaje jednak zakłócone przez pojawienie się nowego właściciela farmy – mężczyzny o imieniu Gummi. Gummi jest despotycznym i bezwzględnym człowiekiem, który traktuje kobiety jak rzeczy. Halli i Inga postanawiają jednak walczyć o swoje prawa i godność.

Fajne filmy na wieczór: „Zacznijmy od nowa” (2013)

fajny filmTo amerykański film w reżyserii Johna Carneya. Opowiada historię muzyka, Glena Hansarda, który po latach decyduje się na spotkanie z byłą miłością, Marką.

Glen zostawił Markę przed laty, kiedy była ona na progu kariery muzycznej. Teraz, po latach, Marka jest już znana artystką, a Glen próbuje odnaleźć się w roli muzyka na drugim planie.

Film pokazuje historię ich powrotu do siebie i jak muzyka połączyła ich raz jeszcze. Obraz jest pełen emocji i świetnej muzyki, a także pokazuje jak miłość i pasja do muzyki mogą przetrwać przez lata.

Fajne filmy na wieczór: „Baby Driver” (2017)

filmowy wieczór„Baby Driver” to film akcji z 2017 roku w reżyserii Edgar Wrighta. Opowiada historię młodego kierowcy, Baby, który jest ekspertem od ucieczek po napadach.

Baby jest zmuszany do współpracy z grupą przestępców, którzy korzystają z jego umiejętności jazdy, ale jego marzeniem jest ucieczka z tego życia i zaczęcie nowego.

Kiedy poznaje dziewczynę o imieniu Debora, postanawia zrobić wszystko, by zakończyć swoją przestępczą działalność i zacząć nowe życie.

Film „Baby Driver” jest wart zobaczenia ze względu na świetne efekty specjalne, dynamiczną akcję i świetnie skomponowaną muzykę.

Fajne filmy na wieczór: „Chinatown” (1974)

dobry film„Chinatown” to film noir z 1974 roku w reżyserii Roman Polańskiego. Opowiada historię detektywa, J.J. Gittesa, który jest zatrudniony przez kobietę, Evelyn Mulwray, aby odnalazł jej zaginionego męża.

Gittes odkrywa jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż mu się wydawało, a jego śledztwo prowadzi go do tajemniczej i brutalnej intrygi związanej z wodą i ziemią w Los Angeles z lat trzydziestych.

Film jest pełen tajemnic, niebezpieczeństw i intryg, a Gittes musi walczyć o przetrwanie i prawdę, która jest skryta głęboko w mrocznym świecie Chinatown.

Fajne filmy na wieczór: „Infiltracja” (2006)

świetny film„Infiltracja” to film sensacyjny z 2006 roku w reżyserii Martina Scorsese. Opowiada historię agenta FBI, Joego Pistone, który pod przykrywką wciela się w rolę mafijnego gangstera, Donniego Brasco.

Celem Pistone jest zdobycie zaufania mafii i zdemaskowanie jej działań. W miarę jak Joe zdobywa coraz więcej informacji, jego pozycja staje się coraz bardziej niebezpieczna, a jego życie prywatne i zawodowe zaczyna się rozpadać.

Film „Infiltracja” jest uważany za jeden z najlepszych filmów w karierze Martina Scorsese i za jeden z najlepszych filmów o tematyce mafii.

Fajne filmy na wieczór: „Totalna magia” (1998)

udany filmowy wieczór„Totalna magia” (1998) to film fantasy w reżyserii Neil’a Jordana. Opowiada historię młodego czarodzieja, który musi stawić czoła tajemniczej przeszłości swojej rodziny i walczyć z potężnym czarnoksiężnikiem, który próbuje przejąć kontrolę nad światem magii.

Film jest pełen efektów specjalnych, ciekawej fabuły i interesujących postaci, dlatego jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników fantasy i nie tylko.

Fajne filmy na wieczór: „Siedem lat w Tybecie” (1997)

idealny film„Siedem lat w Tybecie” (1997) to film przygodowy w reżyserii Jean-Jacques’a Annauda, na podstawie autobiografii Heinricha Harrera.

Opowiada historię młodego Austriaka, Heinricha Harrera, który ucieka przed nazistami i trafia do Tybetu w latach 30-tych XX wieku.

Tam zostaje uczniem dalajlamy, a także przeżywa wiele przygód i poznaje tybetańską kulturę. Film skupia się na jego przygodach i duchowym przebudzeniu w Tybecie, a także na jego próbach zrozumienia i zaakceptowania kultury Tybetańczyków.

Film jest pełen pięknych krajobrazów Tybetu i interesujących postaci, które przedstawiają różne aspekty tej kultury. Aktorstwo jest również świetne, szczeg

Fajne filmy na wieczór: „Forrest Gump” (1994)

fajne filmy na wieczór„Forrest Gump” (1994) to film dramatyczny w reżyserii Roberta Zemeckisa.

Opowiada historię Forresta, który jest prostym człowiekiem o ograniczonych możliwościach intelektualnych, ale ma serce złote i przeżywa wiele przygód i spotyka wielu ważnych ludzi w historii USA.

Film jest pełen humoru, emocji i wzruszeń, a także skupia się na ważnych tematach, takich jak przyjaźń, miłość i tolerancja.

Fajne filmy na wieczór: „Nie ma mowy!” (2015)

najlepsze filmy„Nie ma mowy!” (2015) to francuska komedia w reżyserii Kena Scotta. Film opowiada historię młodego francuskiego biznesmena, Vincenta, który zostaje zmuszony do pracy w kanadyjskiej firmie, w Montrealu.

Vincent jest znany z jego sukcesów zawodowych i jego francuskiego stylu, ale ma trudności z komunikowaniem się po angielsku, co stanowi problem w jego nowym miejscu pracy.

Film skupia się na jego próbach nauczenia się języka angielskiego i adaptacji do kanadyjskiej kultury, a także na jego relacjach z kolegami z pracy i nowymi przyjaciółmi.

wspaniałe życieFilm jest pełen zabawnych sytuacji i komizmu sytuacyjnego, a także skupia się na problemach związanych z językiem i kulturą, a także na relacjach międzyludzkich.

Fajne filmy na wieczór: „Czarownice z Eastwick” (1987)

„Czarownice z Eastwick” (1987) to film fantasy w reżyserii George’a Millera, na podstawie powieści Johna Updike’a.

Opowiada historię trzech samotnych kobiet, Sukie, Alexandra i Jane, które nieświadomie wywołują diabła, który spełnia ich marzenia, ale również komplikuje ich życie.

zabawna komediaFilm skupia się na relacjach między kobietami i na ich poszukiwaniu miłości, przyjaźni oraz spełnienia marzeń, w kontekście ich mocy i indywidualności jako kobiety.

Fajne filmy na wieczór: „Paterson” (2016)

„Paterson” (2016) to film dramatyczny w reżyserii Jima Jarmuscha. Opowiada historię mężczyzny o imieniu Paterson, który jest kierowcą autobusu i poetą.

Film skupia się na jego codziennym życiu, a także na jego pasji do poezji i jego relacjach z żoną. Film jest pełen subtelnych emocji i skupia się na drobnych detalach, które składają się na całość jego życia.

dobre filmyJest to film, który skupia się na poetyckim odkrywaniu piękna w codzienności i na subtelnych relacjach międzyludzkich.

Fajne filmy na wieczór: „Między słowami” (2003)

„Między słowami” (2003) to dramat romantyczny w reżyserii Neil’a LaBute’a. Opowiada historię pisarza, który poznaje młodą kobietę, która jest jego fanką.

Ich związek rozwija się, ale pisarz odkrywa, że kobieta kryje przed nim tajemnicę. Film skupia się na relacji między bohaterami i na problemach komunikacji między nimi. Jest to film, który skupia się na trudnościach w relacjach międzyludzkich i na problemach związanych z komunikacją.

Powiązane artykuły