Home Kobieta w biznesie Netflix-cennik, najpopularniejsze seriale i filmy. Czy warto?

Netflix-cennik, najpopularniejsze seriale i filmy. Czy warto?

by Agata Kubiak
netflix

Netflix w dobie pandemii coraz częściej słyszy się o odchodzeniu od idei kin, jako najpopularniejszych form rozrywki, jeśli chodzi o oglądanie filmów. Ludzie masowo zaczynają przenosić się na platformy oferujące najnowsze premiery filmowe i

kosztuje netflix

kosztuje netflix

seriale od ręki, do obejrzenia we własnym domu. Jedną z najbardziej znanych stał się Netflix, którego marka jest już rozpoznawalna na całym świecie.

Skąd wzięła się międzynarodowa sława tej platformy i czy naprawdę warto również skusić się na wykup subskrypcji?

Netflix – cennik i plany subskrypcji

obecnych użytkowników serwisuKoszt posiadania Netflixa waha się od około 30 do 60 złotych miesięcznie. Wedle uznania można wykupić dowolny pakiet, najbardziej odpowiadający preferencjom użytkownika.

Plany subskrypcji są trzy i każdy znacznie różni się od siebie, zarówno ceną, jak i oferowanymi udogodnieniami, takimi jak jakość, czy ilość ekranów mogących jednocześnie odtwarzać filmy i seriale.

Pierwszy z pakietów to plan podstawowy, drugi z kolejności nazwany jest standardowym, a trzeci premium. Już ich nazewnictwo dobrze oddaje ofertę, którą w poszczególnych subskrypcjach

ceny obowiązują nowych użytkowników

ceny obowiązują nowych użytkowników

zawarli właściciele platformy.

Czy można dzielić Netflixa? – cennik dla kilku osób

Dzielenie się kontem nie jest żadnym problemem, pod warunkiem, że użytkownik zdecyduje się na plan pozwalający na odtwarzanie filmów na większej ilości ekranów równocześnie.

netflix zmienia ceny

netflix zmienia ceny

W innym wypadku kłopot może sprawiać brak elastyczności i możliwości wyboru pory, w której ma się ochotę korzystać z platformy, by przypadkiem osoba, z którą dzielone jest konto, nie użytkowała konta w tym samym momencie.

cennik serwis netflix

plan premium

Jednak jeśli wybór pada na pakiet z bardziej obszernymi udogodnieniami, nie ma większych przeciwwskazań, by subskrypcja była wykupiona przez kilka osób, które rozgraniczą między siebie koszty.

Cena wychodzi wtedy bardzo korzystnie i tym bardziej zachęca do comiesięcznego odnawiania płatności. Przykładowo wybierając pakiet premium, który pozwoli na oglądanie filmów i seriali na czterech urządzeniach jednocześnie i dzieląc go nawet z trzema innymi osobami, cena z 60 złotych spadnie do jedynie 20 na jednego użytkownika.

cennik netflix w polsce

cennik netflix w polsce

Rozgraniczenie konta z rodziną lub przyjaciółmi, prezentuje się więc niezwykle opłacalnie dla subskrybenta i nie stanowi żadnego problemu w korzystaniu z konta o dowolnej porze.

Różnice w poszczególnych planach- cennik Netflixa

Ceny subskrypcji są szczególnie różnorodne, każdy więc powinien znaleźć tu idealny plan, dostosowany pod jego wymagania oraz budżet. Najtańszy z pakietów, nazwany podstawowym, oferuje możliwość oglądania wszystkich filmów i seriali dostępnych na platformie w rozdzielczości 480p.

netflix w polsce

netflix w polsce

Kosztuje on 29 złotych miesięcznie, jednak w jego zawartości uwzględniona jest opcja oglądania wideo tylko na jednym ekranie równocześnie.

Wybór ten nie jest więc zalecany dla osób chcących dzielić koszty z rodziną lub przyjaciółmi. Drugi z pakietów, czyli plan standard, kosztuje 43 złote miesięcznie, a w jego ofertę wchodzi możliwość odtwarzania filmów w jakości 1080p oraz korzystania z konta na dwóch urządzeniach w tym samym czasie.

cena netflix

cena netflix

Ostatnim i tym samym najdroższym z propozycji jest abonament premium. Cena jego subskrypcji wynosi 60 złotych na miesiąc, jednak umożliwia oglądanie w rozdzielczości aż 2160p.

Dodatkowo limit ekranów pozwala na korzystanie z platformy czterem użytkownikom równocześnie. Jest to zdecydowanie najbardziej ekskluzywny z pakietów, lecz oferuje naprawdę wiele przydatnych udogodnień.

Darmowy okres próbny – ile trwa oraz jakie są jego warunki?

serwisu netflix

plan premium

Jakiś czas temu na platformie była dostępna opcja skorzystania z darmowego okresu próbnego, trwającego 30 dni. Jego warunkami było jednak całkowicie nowe konto oraz podpięcie formy płatności, nigdy wcześniej nieużywanej na żadnym profilu stworzonym w serwisie Netflix.

Niestety ze względu na liczne nadużycia tej promocyjnej oferty zdecydowano się usunąć próbne 30 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich filmów i seriali dostępnych na platformie.

Mimo tego Netflix oferuje jednak bezproblemowe zrezygnowanie z cyklicznej subskrypcji w dowolnym momencie, w którym użytkownik zdecyduje się ją anulować. Nie pobierane są za to żadne dodatkowe opłaty, a do wykupienia pakietu na nowo można bez kłopotu wrócić w każdej chwili.

Czy warto wykupić Netflixa i co na nim oglądać?

opcji premiumCoraz częściej usłyszeć można głosy zdecydowanie polecające wykupienie subskrypcji Netflixa. Nie dość, że w komfortowy i wygodny sposób może zastąpić rozrywkę w postaci kin, to oferta filmów i seriali jest naprawdę ogromna.

Serwis wszystkie dostępne wideo dopasowuje do trafnych kategorii, dzięki czemu bez problemu znajdzie się aktualnie szukanego gatunku. Miłośnicy kina akcji, romansów, horrorów i wielu innych rodzajów na pewno znajdą dopasowane do swoich preferencji tytuły.

Platforma oferuje również seriale i filmy własnej produkcji, dostępne jedynie na ich platformie. Są to często niezwykle oryginalne i interesujące tytuły, więc wiele z nich cieszy się ogromnym uznaniem. Są zdecydowanie dużą zachętą do wykupienia comiesięcznej subskrypcji i możliwości ocenienia Netflixowych produkcji samemu.

Powiązane artykuły