Home Moda Jak pielęgnować skórę po zabiegu medycyny estetycznej?

Jak pielęgnować skórę po zabiegu medycyny estetycznej?

by Agata Kubiak
Jak pielęgnować skórę

Według wiedzy eksperckiej z zakresu medycyny estetycznej, każdy nawet najmniejszy zabieg opierający się na ingerencji w skórę, w jakimś stopniu uszkadza ją. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry po wszystkich zabiegach estetycznych. Jak poprawnie dbać o skórę i dlaczego warto to robić? O tym w poniższym artykule.

 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po zabiegu medycyny estetycznej w Lublinie?

Zabiegi medycyny estetycznej w Lublinie realizowane w profesjonalnych gabinetach z pewnością są wykonywane z zapewnieniem najwyższych standardów i jakościowych, bezpiecznych produktów. Niemniej jednak, skóra po zabiegu wymaga odpowiedniego traktowania.

Z racji, tego, że wszelkie wypełniacze i preparaty podaje się za pomocą igły, skóra posiada ślady po nakłuciach, a jej wierzchnie warstwy mogą się złuszczać po peelingach. Składniki stosowane w medycynie estetycznej aktywnie ją stymulują powodując osłabienie zdolności regeneracji i uszkodzenia, nawet jeżeli wykonujemy zabieg w zaufanym gabinecie.

Poproś o radę w gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie

Po każdym zabiegu zrealizowanym w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie otrzymasz zalecenia pozabiegowe. Jeżeli jednak lekarz nie zaspokoi odpowiednio Twojej ciekawości lub coś Cię niepokoi, nie obawiaj się pytać. Każdy zabieg powoduje uszkodzenia, ale każdy może powodować inne, dlatego warto dowiedzieć się jak postępować po zabiegu. Lekarz medycyny estetycznej z pewnością odpowie na wszystkie Twoje pytania, a ty możesz mieć pewność, że zdobyte informacje pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Domowa pielęgnacja po zabiegu

Domowa pielęgnacja wykonywana po zabiegu medycyny estetycznej ma przed wszystkim służyć wyciszeniu skóry, uspokojeniu jej i zapewnieniu bezpiecznego wygojenia ran w krótkim czasie. Jeżeli lekarz po zabiegu nie zaleca stosowania żadnych konkretnych preparatów, warto pamiętać, że po zabiegu nie należy eksperymentować z nowymi kosmetykami. Najlepiej stosować delikatne, sprawdzone kremy i ograniczyć się tylko do podstawowych produktów, aby nie doprowadzić do większego podrażnienia skóry.

Jakie produkty pielęgnacyjne należy stosować po zabiegu?

Specjaliści z branży estetycznej zalecają stosowanie tylko niezbędnych  produktów o działaniu ochronnym, delikatnie natłuszczający i nawilżającym, aby zapobiec utracie wody. Powinniśmy wybierać kosmetyki, które znamy i które nasza skóra z pewnością toleruje, wyjątkiem jest jednak krem z filtrem UV, który można stosować nawet jeżeli wcześniej nie był częścią naszej pielęgnacyjnej rutyny. Bez zaleceń lekarza, nie należy zaś stosować żadnych peelingów oraz kosmetyków o bogatym składzie. Warto również ogólnie ograniczyć liczbę stosowanych kosmetyków, w tym tych do makijażu.

Powiązane artykuły