Home Moda Jak dopasować stroje kąpielowe do swojej sylwetki?

Jak dopasować stroje kąpielowe do swojej sylwetki?

by Agata Kubiak
Jak dopasować stroje kąpielowe do swojej sylwetki?

Wraz z nadejściem lata w pełni rusza sezon na pływanie, a także plażowanie. W tym okresie wiele kobiet staje przed wyborem idealnego stroju kąpielowego, który będzie nie tylko modny, ale i również wygodny. Na co zwrócić uwagę, wybierają stroje kąpielowe damskie? Jak dopasować ten element garderoby do swojej figury? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Stroje kąpielowe – dwuczęściowe czy jednoczęściowe?

Damskie stroje kąpielowe można podzielić ze względu na modele jednoczęściowe, a także dwuczęściowe. Te z kolei, również dzielą się na różne fasony. Który rodzaj stroju kąpielowego warto wybrać? Czym się od siebie różnią?

Dwuczęściowe stroje kąpielowe

Stroje kąpielowe, składające się z dwóch części, częściej wybierane są przez kobiety na plażę czy też otwarte baseny. Są one idealnie nie tylko do pływania, ale i również opalania. W dużej mierze pełnią funkcję ozdobną, jednak w ofertach sklepów można znaleźć również funkcjonalne i wygodne modele, które nie krępują ruchów, a wyglądają równie atrakcyjnie. Dwuczęściowe stroje można podzielić na: bikini, tankini, a także burkini.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe

Stroje kąpielowe w formie jednoczęściowej zwykle kojarzą się z pływaniem o charakterze sportowym. Wybierane są na basen, a także do intensywniejszego pływania w morzu. Cechują się przede wszystkim tym, że są bardzo wygodne i funkcjonalne. Łatwo się je zakłada i ściąga, a dodatkowo zakrywają wszystkie niedoskonałości. Są estetyczne, a także schludne. Można je podzielić na: kostiumy pływackie, monokini oraz klasyczne stroje.

Na co zwrócić uwagę, wybierając damski strój kąpielowy?

Damski strój kąpielowy powinien spełniać kilka warunków. Najistotniejsze jest to, aby był on wygodny, a także praktyczny. Funkcjonalny strój, który nie będzie krępował ruchów, pozwoli na komfortowe poruszanie się w wodzie. Kolejną ważną cechą jest design, jednak nie jest to element, który powinno stawiać się na pierwszym miejscu. Najważniejsza jest swoboda i własne samopoczucie, dlatego też te dwie cechy powinny być najistotniejsze, gdy wybiera się kostium do pływania.

Jak dobrać strój kąpielowy do figury i biustu?

Dostosowując stroje kąpielowe do sylwetki, warto sugerować się rozmiarem, a także równowagą. Kostium do pływania nie powinien być ani za duży, ani za mały, ponieważ może uwydatniać mankamenty, a dodatkowo powodować uczucie dyskomfortu.  W przypadku zakupu strojów dwuczęściowych, warto decydować się na modele, które umożliwiają osobno zakup górnej części stroju, jak również dolnej – dzięki temu dobierze się idealny model biustonosza i fig do swojej sylwetki. Kolejną istotną kwestią jest wspomniana już równowaga. Osoby, które posiadają szerokie ramiona lub biodra, powinny dobrać stroje, które zrównoważą sylwetkę i nie będą aż tak uwydatniać tych części ciała.

Powiązane artykuły