Home Moda Styl Old Money – Mniej znaczy więcej

Styl Old Money – Mniej znaczy więcej

by Agata Kubiak
Styl Old Money

Styl „Old Money” to estetyka, która czerpie inspirację z tradycyjnej i dyskretnej elegancji, typowej dla starych, zamożnych rodzin. Charakteryzuje się ona subtelnym luksusem, wysokiej jakości materiałami i klasycznym designem. Aby osiągnąć ten styl, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Styl Old Money – czym się wyróżnia?

Styl „Old Money” wyróżnia się jako wyraz kultury i tradycji starych, zamożnych rodzin, gdzie przeważa subtelność, elegancja oraz skupienie na jakości.

 1. Prostota i subtelność: Wyróżnikami tego stylu są dyskrecja i unikanie przesady w ekspresji mody i życia codziennego. Odrzucane są ostentacyjne symbole bogactwa na rzecz bardziej stonowanych, eleganckich wyborów.
 2. Jakość materiałów: Materiały używane w odzieży są zawsze najwyższej jakości, takie jak wełna, kaszmir czy jedwab. Tkaniny są trwałe i często ręcznie wykonane, co gwarantuje ich wyjątkowość i trwałość.
 3. Klasyczne fasony: Ubrania charakteryzują się ponadczasowym designem. Preferowane są klasyczne kroje, które nie wychodzą z mody i są odpowiednie na różne okazje.
 4. Neutralna paleta kolorystyczna: Dominują stonowane kolory, takie jak granat, szarości, beże i inne pastelowe odcienie, które są łatwe do skomponowania w spójne zestawy.
 5. Minimalizm w dodatkach: Akcesoria są wybierane z rozwagą, gdzie dominuje zasada „mniej znaczy więcej”. Biżuteria jest dyskretna, a torebki i obuwie są eleganckie, ale nie rzucają się w oczy.
 6. Dbłość o szczegóły: Każdy element, od ubioru po wystrój wnętrz, jest starannie dopracowany, co odzwierciedla głębokie zrozumienie i szacunek dla tradycji i kultury.
 7. Sposób bycia: Nie tylko wygląd, ale i zachowanie osób identyfikujących się ze stylem „Old Money” charakteryzuje się powściągliwością, dojrzałością i kulturą osobistą, co jest odzwierciedleniem ich wychowania i wartości.

Styl „Old Money” to nie tylko sposób ubierania się, ale kompleksowy styl życia, który odzwierciedla głęboko zakorzenione wartości i tradycje. Jest to wyrafinowany obraz dyskretnego luksusu, który ceni jakość, tradycję i subtelną elegancję.

 

Old money style – czym się charakteryzuje?

Styl „Old Money” charakteryzuje się subtelnym luksusem, dyskretną elegancją oraz ponadczasowością, co jest odzwierciedleniem tradycji i kultury bogatych rodzin, które przekazywały swoje wartości z pokolenia na pokolenie.

 1. Wybór materiałów: Wyróżnikiem tego stylu jest używanie materiałów najwyższej jakości, takich jak wełna, kaszmir, jedwab czy bawełna organiczna. Tkaniny są dobrane tak, aby zapewnić komfort i trwałość ubrań.
 2. Klasyczne kroje: Ubrania są projektowane w sposób klasyczny i bezczasowy. Preferowane są proste linie, eleganckie garnitury, płaszcze oraz sukienki o tradycyjnych fasonach, które nie podlegają szybkim zmianom mody.
 3. Kolory: Dominują stonowane, neutralne kolory takie jak granat, czarny, szary, beż czy ciemna zieleń. Barwy te są łatwe do skomponowania i zawsze wyglądają elegancko.
 4. Minimalizm w akcesoriach: Dodatki są dobrze przemyślane, ale stosowane oszczędnie. Eleganckie zegarki, delikatna biżuteria, klasyczne torebki i buty z najlepszych materiałów podkreślają wyrafinowany charakter stylizacji bez przyciągania nadmiernej uwagi.
 5. Komfort i funkcjonalność: Pomimo wysokiej estetyki, ważne jest, aby ubrania były funkcjonalne i wygodne. Styl „Old Money” zakłada, że odzież ma służyć użytkownikowi przez lata, a nie tylko przez sezon.
 6. Zachowanie i kultura osobista: Styl „Old Money” to nie tylko ubiór, ale również sposób bycia, który odzwierciedla klasę, spokój i kulturę. Wpływa to na postawę, maniery i ogólny sposób prezentacji siebie.

Jakie ubrania są w stylu Old Money?

Ubrania w stylu „Old Money” charakteryzują się klasycznym krojem, wysokiej jakości materiałami oraz subtelnym, eleganckim designem. Cechują je neutralne kolory takie jak granat, beż, czarny czy szarości. Preferowane są materiały naturalne, jak wełna, kaszmir, bawełna i jedwab. Typowe elementy garderoby to dobrze skrojone garnitury, proste sukienki, eleganckie bluzki, klasyczne trencze oraz dopasowane swetry. Dodatki są dyskretne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, na przykład skórzane torebki, delikatna biżuteria czy klasyczne zegarki.

Gdzie kupić ubrania w stylu Old Money?

Zakup ubrań w stylu „Old Money” możliwy jest w sklepach oferujących klasyczną i elegancką modę. Rekomendowane są butiki i domy mody specjalizujące się w ponadczasowych projektach. Sklepy te znajdują się zazwyczaj w większych miastach lub są dostępne online. Marki oferujące ubrania w tym stylu często podkreślają jakość wykonania i używają naturalnych materiałów.

Dla osób poszukujących bardziej przystępnych cenowo opcji, warto zwrócić uwagę na vintage shops i second-hands, gdzie można znaleźć oryginalne, klasyczne ubrania z przeszłości, które doskonale wpisują się w estetykę „Old Money”. Takie miejsca oferują unikalne i autentyczne elementy garderoby, które można z powodzeniem wkomponować w stylizacje nawiązujące do tradycji i klasyki.

Old Money – elegancka moda czy udawanie bogacza?

Styl „Old Money„, często kojarzony z subtelną elegancją i dyskrecją, jest przez niektórych uważany za odzwierciedlenie prawdziwego bogactwa. Z drugiej strony, czasami postrzegany jest jako próba naśladowania przez osoby aspirujące do wyższych sfer.

Charakterystyka tego stylu obejmuje wysokiej jakości materiały i klasyczne kroje, które są cenione za swoją trwałość i ponadczasowość. Zazwyczaj unika się jaskrawych kolorów i krzykliwych wzorów; preferowane są stonowane barwy. Dla wielu osób, styl ten jest synonimem klasy i dobrego gustu.

Często mówi się, że nie tyle chodzi o to, ile się wydaje, ile raczej jak to, co zostało zakupione, jest noszone. W praktyce, przez osoby przywiązujące dużą wagę do statusu społecznego, „Old Money” może być używany jako narzędzie do wyrażania przynależności do elity. Z drugiej strony, krytycy argumentują, że takie podejście może prowadzić do snobizmu i elitaryzmu.

Powiązane artykuły