Home Moda Depilacja bikini

Depilacja bikini

by Agata Kubiak
Depilacja bikini

Depilacja bikini, woskowanie ma wiele zalet w porównaniu z innymi formami usuwania włosów. Jest to skuteczna metoda na jednorazową depilację dużej ilości włosów.

Jest to metoda długotrwała, ponieważ włosy na obszarach depilowanych woskiem nie odrastają przez dwa do ośmiu tygodni.

depilacja laserowaKiedy włosy są golone lub usuwane kremem do depilacji, włosy są usuwane z powierzchni, a nie z korzenia włosa.

W ciągu kilku dni włosy mogą ponownie pojawić się na powierzchni. Mają wtedy też tendencję do odrastania jako ostre oraz tendencję do wrastania.

Obszary, które są wielokrotnie woskowane przez długi czas, często wykazują wolniejsze odrastanie oraz odrastają bardziej miękkie. Daj nam gładką, pozbawioną włosów skórę!

Depilacja bikini

Niezależnie od tego, czy rozważasz użycie wosku po raz pierwszy, czy też korzystasz z depilacji woskiem któryś raz z rzędu lub chcesz wypróbować „nowy styl” może być trudno dokładnie określić, o jaki rodzaj wosku do bikini poprosić.

depilacja laserowa bikiniPodczas gdy większość salonów ma menu, instrukcje mogą nie być tak szczegółowe, jak byś chciała.

Dodatkowo spójrzmy prawdzie w oczy, proszenie o więcej szczegółów może być wręcz niewygodne, szczególnie jeśli jesteś nowicjuszem. I trudno powiedzieć, o jaki „styl” prosić.

To nie jest tak, że możesz po prostu przynieść zdjęcie swojej ulubionej celebrytki jako przykład, tak jak robisz to u fryzjera ze stylizacją na głowie.

Po pierwsze, pamiętaj, że nie powinnaś czuć się niezręcznie zadając pytania. Osoba wykonująca depilację woskiem widziała to już wcześniej (dosłownie) i prawdopodobnie bardziej docenia pytania niż pozostawianie Cię rozczarowaną z usługi. Do wyboru mamy wiele wariantów depilacji bikini: klasyczne, klasyczne głębokie, french, brazylijskie, Hollywood.

Bikini klasyczne, czyli jakie?

laserowa depilacja bikiniJeśli interesuje Cię skupienie się wyłącznie na obszarach widocznych ze stroju kąpielowego, najlepszym wyborem będzie klasyczny wosk do bikini.

Usuwa się włosy o szerokości do czterech palców z linii bikini, a także szerokość dwóch palców w górnej części obszaru bikini. Nazywa to „świetną opcją dla początkujących”.

Bikini french. Co to takiego?

To tak zwany „pas lądowania”. Francuski wosk różni się od innych stylów, takich jak brazylijski. Tutaj większość włosów jest depilowana z przodu i po bokach, ale środek, czyli wargi sromowe i wokół tyłu pozostają bez zmian.

Jeśli chcesz, aby włosy były gładkie i czyste, nie czując się zbyt „naga”, francuski styl jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

depilacja laserowa miejsc intymnychKształt włosów z przodu zależy wyłącznie od Ciebie. „Pas do lądowania” to klasyczna opcja.

Inne popularne kształty to mały trójkąt i znaczek pocztowy, ale możesz poprosić o dowolny styl.

Bikini brazylijskie – prawdziwy hit!

Tutaj wyróżniamy kilka możliwości. W zależności od salonu bikini brazylijskie może oznaczać dwa warianty. 

Woski brazylijskie to jedna z najpopularniejszych opcji, jeśli chodzi fryzury intymne. W przeciwieństwie do wersji francuskiej wersja brazylijska oznacza depilację włosów z góry i po bokach linii bikini, ale także z warg sromowych i z tyłu w okolicy odbytu. Jeśli chcesz czuć się całkowicie gładko i bez włosów, wybierz bikini brazylijskie.

depilacja woskiemPodobnie jak w przypadku francuskiego wosku wybierając bikini brazylijskie możesz poprosić o dowolny kształt na wzgórku łonowym.

Wiele osób wybiera pas do lądowania, ale inną popularną opcją jest trójkąt.

Przypomina tradycyjny wosk do linii bikini (z pozostawionym tylko zgrabnym trójkątem włosów), ale bez puchu na twoich wargach sromowych i pośladkach.

bezbolesna depilacja bikiniInna opcją jest dużo mniejszy trójkącik na kości łonowej. Chociaż proszenie o mniej tradycyjne kształty, takie jak serce czy gwiazdka też jest dość powszechne.

Jednak osoby wykonujące depilację profesjonalnie ostrzegają przed zbyt wybieraniem zbyt skomplikowanych kształtów, ponieważ często muszą woskować w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów, co może prowadzić do wrastania włosów.

Pełny wosk brazylisjki lub tzw. Hollywood to już całkowita gładkość.

Wybór tego rodzaju wosku oznacza, że „usuniesz włosy z całego obszaru pochwy, w tym z warg sromowych, dwóch palców poza linią majtek i między pośladkami. Tutaj nie pozostaje już kompletnie nic.

 

Czym się kierować przy wyborze rodzaju depilacji?

wygląda depilacja laserowa bikiniNajważniejsze jest to, żebyś dobrała rodzaj depilacji do swoich preferencji i żebyś czuła się dobrze i komfortowo z finalnym efektem.

Depilacja bikini jest bardzo popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych, więc jeśli będziesz miała jakiekolwiek pytania na 100% zostaną na nie udzielone odpowiedzi przed zabiegiem. 

 

Depilacja bikini woskiem?

  • Wolniejsze odrastanie włosków między zabiegami. Istnieje powód, dla którego odrastanie włosów po depilacji woskiem wydaje się wolniejsze: włoski są wyrywane od samej nasady. W ten sposób skóra pozostaje gładka przez okres czasu od momentu odnowienia się zerwanego mieszka włosowego do momentu, w którym łodyga włosa dociera do powierzchni skóry. Cały ten proces trwa zazwyczaj od trzech do czterech tygodni
  • Skóra zostanie poddana delikatnemu złuszczeniu. Woskowanie usuwa najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, co oznacza, że skóra staje się gładsza i jaśniejsza. W rzeczywistości zaleca się złuszczanie naskórka na kilka dni przed depilacją woskiem, aby przygotować skórę do zabiegu
  • Włosy stopniowo odrastają coraz cieńsze i rzadsze. Dzieje się tak dlatego, że woskowanie wyrywa włoski od nasady, co z czasem powoduje osłabienie mieszków włosowych. Słabe mieszki włosowe produkują delikatniejsze, rzadsze włosy. Jednak genetyka nadal decyduje o większości cech włosów, takich jak szorstkość, kolor i tempo wzrostu
  • Brak podrażnień i alergii skórnych. W przeciwieństwie do kremów do depilacji i żeli do golenia, wosk, który jest zwykle używany do zabiegów depilacji woskiem, nie zawiera dodatkowych składników, które mogą powodować podrażnienia lub alergie skó
  • Gładka skóra bez szorstokości. W przeciwieństwie do golenia, które ścina włoski w miejscu ich wyrastania ze skóry, depilacja woskiem usuwa wszystkie włoski wraz z cebulką. Skutkiem golenia może być szorstka i pozbawiona jędrności skóra, natomiast po woskowaniu skóra staje się miękka w dotyku.

Powiązane artykuły