Home Moda Masaż bańską chińską – czy to prawda, że jest dobry na cellulit?

Masaż bańską chińską – czy to prawda, że jest dobry na cellulit?

by Agata Kubiak
Masaż bańską chińską

Masaż bańką chińską jest taką formą zabiegu kosmetycznego, która już od kilku dobrych lat święci ogromne sukcesy. Można go wykonać samodzielnie w domu, ale na pewno przyniesie większą przyjemność, jeżeli będzie na bieżąco wykonywany w salonie kosmetycznym, SPA, gdzie można zrelaksować się w przyjemnych okolicznościach. Co warto wiedzieć na jego temat? Jakie przynosi korzyści? Oto kilka słów wstępu.

Pobudzenie dla skóry masaż

Podczas wykonywania tego zabiegu, użytkowane są plastikowe bańki, które działają na zasadzie podciśnienia. To dzięki temu dochodzi do szybszego przepływu krwi, dzięki czemu skóra jest tak mocno pobudzona. W ten właśnie sposób dochodzi także do redukcji cellulitu.

Warto wiedzieć, że podczas wykonywania masażu można także spotkać się z bańkami, które wykonane są ze szkła lub bambusu. Każda z tych propozycji jest dobra i jest w stanie korzystnie oddziaływać na człowieka – a dokładnie na to, co będzie dziać się z jego skórą. Wszystko bowiem opiera się na chińskiej medycynie naturalnej. Na czymś, co już od wielu lat jest wiadome, że ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Ciekawostką jest to, że na samym początku masaż bańką chińską użytkowany był do …leczenia grypy, przeziębienia, bólu mięśni czy kręgosłupa. Z czasem jednak odkryto, że ta forma masażu sprawdza się przy tzw. pomarańczowej skórce, rozstępach, a nawet otyłości.

Efekt wymodelowanego ciała

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to musi wiedzieć, że tego typu masaż jest w stanie przynieść ogromne korzyści. To on jest odpowiedzialny za:

 • lepsze wymodelowanie ciała,
 • usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała,
 • poprawę krążenia krwi,
 • wsparcie dla procesu przemiany materii,
 • oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • gładki i ujędrniony naskórek.

Warto więc zadbać o siebie, jeżeli ktoś uważa, że jego ciało nie prezentuje się w odpowiedni sposób.

Zabieg masażu bańką chińską

To fakt, że już po pierwszym masażu człowiek może poczuć się zdecydowanie lepiej. Trzeba mieć jednak świadomość jego regularnego wykonywania, aby móc zobaczyć spodziewane efekty. Szacuje się, że dopiero seria ok. 12 takich zabiegów jest w stanie sprawić, że ciało faktycznie będzie wyglądać zdecydowanie lepiej. Sam masaż powinien trać ok. 30 minut. Na kolejne masaży będzie można umówić się za kilka dni. Chyba, że osoba, która taki zabieg wykonywała, zdecyduje inaczej.

Czy każdy może poddać się takiemu masażowi? Nie. Okazuje się, że na masaż bańką chińską nie mogą decydować się osoby, które mają do czynienia z:

 • skórką naczynkową,
 • żylakami,
 • nadciśnieniem tętniczym,
 • niewydolnością krążenia,
 • różnymi chorobami serca.

Osoby, które po raz pierwszy poddają się temu zabiegowi, powinny upewnić się, że nie znajdują się na liście przeciwwskazań. O ewentualnych chorobach przewlekłych należy poinformować osobę, która będzie odpowiedzialna za wykonanie tego masażu.

Gdzie zapisać się na masaż bańką chińską?

Rozglądając się dookoła, można ze zdumieniem odkryć, że jest wiele takich miejsc, gdzie owy masaż jest wykonywany. Które z nich będzie odpowiednie? Warto postawić na te miejsca, które cieszą się doskonałą opinią. Można o nie zapytać znajome osoby, które korzystają z takich zabiegów lub podobnych. Będą one w stanie wskazać miejsca, które są warte polecenia. Można również sprawdzić recenzje w internecie, gdzie ludzie chętnie dzielą się ze sobą swoimi spostrzeżeniami. Takich ocen jest dużo, więc każdemu uda się wybrać odpowiednie miejsce. Tak, aby mieć pewność, że trafia się w ręce osób, jakie będą w stanie w odpowiedni sposób zająć się człowiekiem.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

 

Powiązane artykuły