Home Life Style Pentagram to nie tylko symbol szatana. Poznaj jego znaczenie i pochodzenie

Pentagram to nie tylko symbol szatana. Poznaj jego znaczenie i pochodzenie

by Agata Kubiak
Pentagram

Pentagram charakterystyczna pięcioramienna gwiazda w kole znana jest od setek lat w różnych cywilizacjach. Co oznacza pentagram?

Wbrew pozorom to nie tylko symbol Szatana. Według niektórych teorii pięcioramienna gwiazda reprezentuje pięć kluczowych zasad życia.

informacji znajdzieszNależą do nich sprawiedliwość, cnota, miłość, mądrość i prawda.

Najstarsza znaleziona pięcioramienna gwiazda pochodzi z około 3500 p.n.e., z Ur, centrum cywilizacji mezopotamskiej. W tym czasie mogła to być pieczęć królewska i amulet.

Pięcioramienna gwiazda w kole jest często uważana za magiczny symbol, który budzi nawet szacunek i strach.

Zazwyczaj jednak kojarzy się to z dobrą jakością. Mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol zdrowia i życia, a Babilończycy wierzyli w jego właściwości ochronne.

czarną magiąNawet we wczesnym chrześcijaństwie pentagram był postrzegany zupełnie inaczej.

Znaczenie tego symbolu w przeszłości to prawda i mistycyzm religijny. Jest to odpowiednik pięciu ran Jezusa Chrystusa

Co to jest pentagram?

W średniowieczu chrześcijanie wierzyli, że pięcioramienna gwiazda symbolizuje pięć ran Chrystusa i używała jej do odpędzania złych duchów.

W pierwszych kilkuset latach po śmierci Chrystusa pentagram był głównym symbolem Kościoła katolickiego. Inkwizycja była czasem przemocy i niepokojów w Kościele chrześcijańskim. Tych, którzy nie podporządkowali się surowym opiniom Kościoła, stracono.

gwiazdą betlejemskąW tamtych czasach wszystko, co wiązało się z pogaństwem, łącznie z pentagramem, było uważane za zło i postrzegane jako narzędzie diabła.

Niewierni byli zmuszani do ukrywania się przed prześladowaniami religijnymi, procesami i prześladowaniami.

Ale ich tajne grupy nadal się spotykały, poszerzając swoje przekonania i idee.

Rozwinęli naukę alchemii głęboko zakorzenioną w symbolice geometrycznej. Gwiazda pięcioramienna to symbol geometryczny składający się z pięciu linii połączonych końcami, tworząc pięcioramienną gwiazdę.

Znaleziony w kilku figurach geometrycznych, ten matematyczny stosunek został po raz pierwszy rozpoznany przez greckiego matematyka Pitagorasa.

Według niego pięć punktów pięcioramiennej gwiazdy reprezentuje elementy, które tworzą człowieka: ogień, wodę, powietrze, ziemię i ducha.

Odwrócony pentagram jako symbol szatana

gwiazda isztarOdmianą białego pentagramu jest odwrócona czarna gwiazda pentagramu. To klasyczny satanistyczny symbol, który sprzeciwia się chrześcijańskim ideałom.

Ten skierowany w dół znak (stąd nazwa „Invert”) stał się ucieleśnieniem czarów.

Czarny pentagram jest również znany jako pieczęćBafometa, ponieważ często jest na nim wygrawerowana głowa kozła, oznaczająca szatana lub demona Bafometa, a także obraźliwe odniesienie do Jezusa Chrystusa. kozioł ofiarny.

Odwrócony pentagram działa w dzisiejszym satanizmie. Ten znak może mieć inne symbole, takie jak 666 lub odwrócony krzyż. Mogą też występować litery hebrajskie oznaczające cztery żywioły i duszę ludzką (na dolnym ramieniu), mające wyrazić triumf materii nad duchem.

Czarny pentagram może być również zamknięty, tj. otoczony pojedynczym lub podwójnym okręgiem, lub wężem zjadającym własny ogon. Symbolem pentagramu jest między innymi tarot.

Pentagram biały – znaczenie symbolu

centrum cywilizacji mezopotamiiPentagram z wierzchołkiem skierowanym w górę nazywany jest pentagramem białym lub prostym i jest odbiciem boskiej lub boskiej mocy.

Może również odzwierciedlać pięć ludzkich zmysłów lub pięć żywiołów – powietrze, wodę, wiatr, ogień i światło lub pięć światów – materię, eter, światło gwiazd, ducha i ducha, ukazując wyższość ludzkiego umysłu nad wszystkimi innymi żywiołami i zmysłami.

W pewnym sensie uważany jest również za pentagram kobiecy, ukazujący w uproszczony sposób budowę kobiecego ciała.   Biała pięcioramienna gwiazda skierowana w górę jest uważana za talizman przeciwko złej magii, klątwom, klątwom i negatywnym energiom.

Powszechnie uważa się, że ludzie noszący pentagram mają dużo pozytywnej energii, mają jasny umysł i są w stanie pokonać wszelkie przeszkody w swoim życiu. Talizman noszony blisko ciała, blisko agregatu wirowego naszych osobistych energii.

Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet chroni przed klątwami i zaklęciami. To tarcza przed złą magią i klątwami. I jak tarcza odbija siły zła do nadawcy.

Pentagram runiczny – znaczenie talizmanu

Pentagram z runami jest bardziej ochronny niż zwykły biały pentagram. Nie ma wątpliwości, że ten rodzaj pentagramu jest więc bardzo popularny wśród miłośników białej magii.

Są bardzo pomocne w wykonywaniu różnego rodzaju rytuałów, zwłaszcza rytuałów oczyszczających. Nie sposób nie zauważyć, że pentagram runiczny jest bardzo chętnie noszony jako talizman. Możemy je kupić w postaci zawieszek i bransoletek.

Ważne jest to, że możesz je wygodnie nosić przy sobie. Możesz je zawiesić na szyi i trzymać w torebce. Bez wątpienia dzięki pentagramowi runicznemu mamy bardzo szeroki zakres ochrony.

Wielu wierzy, że jeśli nosimy ze sobą pentagram runiczny, moc wielu rzucanych na nas złych zaklęć zostanie zanegowana. Ponadto uważa się, że ten symbol usuwa wiele klątw i zaklęć.

Powodzenia mają również ci, którzy noszą pentagram runiczny. Pentagramy to świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby i chcemy uchronić je przed szkodliwym działaniem wszelkiego rodzaju wad.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podarowali sobie wyjątkowy amulet z tym symbolem.

Jak narysować pentagram?

Pięciokąty regularne są pomocne przy rysowaniu pentagramów. Ale jak to narysować? Cóż, możesz to łatwo zrobić, wiedząc, że jego boki są równe, a kąt pochylenia wynosi 108o.

Narysuj linię prostą o stałej długości. Dla celów ilustracyjnych jest ustawiony na 5 cm. Następnie zmierz kąt 108o i narysuj drugą linię o tej samej długości, 5 cm, łącząc ją z końcem pierwszej. Napisałem to na końcu, bo jak wiecie ta linia też ma dwa końce.

W oparciu o poprzednią czynność, powtórz tę czynność dla następnych dwóch. Ostatnia strona to tylko połączenie końcowe. Teraz wystarczy narysować przekątną pięciokąta i mamy gwiazdę.

Od pierwszego do trzeciego, od trzeciego do piątego, od piątego do drugiego, od drugiego do czwartego, od czwartego do pierwszego. Niezależnie od tego, który będzie pierwszym wierzchołkiem – zdecyduj sam.

Powiązane artykuły