Home Fitness Megan Rapinoe gwiazda kobiecej piłki nożnej

Megan Rapinoe gwiazda kobiecej piłki nożnej

by Agata Kubiak
Megan Rapinoe gwiazda kobiecej piłki nożnej

Megan Rapinoe – gwiazda kobiecej piłki nożnej

zawodniczka reign fc grającaMegan Rapinoe to osoba, która zna praktycznie każdy miłośnik piłki nożnej. Mogłoby się wydawać, że ten sport nie jest przeznaczony dla kobiet, ale jak widać nic bardziej mylnego.

Megan na boisku jest niezastąpiona, a w tym tekście można bliżej przyjrzeć się jej osobowości, życiu prywatnym i innych ciekawym informacjom. Warto się z nimi zapoznać!

Życiorys Megan Rapinoe

zdobyła złotą piłkęMegan Rapinoe pochodzi z niewielkiego miasteczka Redding w stanie Kalifornia.

W domu poza nią i rodzicami mieszkało jeszcze pięcioro rodzeństwa, w tym siostra bliźniaczka Megan – Rachel.

Kobieta swoją karierę sportową rozpoczęła, będąc jeszcze dzieckiem, a dokładniej w wieku trzech lat. Zainteresowanie tym sportemzdobywając trzy gole przejęła od brata, który niestety przez problemy z narkotykami nie mógł realizować swoich pasji. Pierwszy zespół, w którym grała, nosił nazwę Mavericks.

Następnie zdecydowała się na współpracę z klubem Elk Grove Pride, dzięki czemu zaczęła odnosić sukcesy sportowe.

Wraz z zespołem wygrała ligę stanową i tym samym dostała się na mistrzostwa Women’s Premier Soccer League.

reprezentacją stanów zjednoczonychTo właśnie na nich stanęła na podium i zajęła zaszczytne drugie miejsce.

Początkowo Megan Rapinoe wraz z siostrą bliźniaczką chciała studiować na Santa Clara University, ale ostatecznie obie kontynuowały naukę na University of Portland.

Kobieta nadal nie rezygnowała ze swojej sportowej pasji i dołączyła do zespołu Portland Pilots.

jedną bramkęmistrzyni świataPonownie osiągnęła sukces i zdobyła mistrzostwo piłkarskiej ligi kobiecej NCAA. Zresztą cały sezon był dla niej bardzo owocny.

Brała czynny udział we wszystkich meczach jako ofensywny pomocnik, a było ich aż 25!

Niestety drugi sezon okazał się mniej produktywny, ponieważ Megan doznała kontuzji w trakcie jednego z meczów. Mimo to wzięła udział aż w 11 rozgrywkach.

Trzeci sezon również jej nie rozpieszczał, a mianowicie musiała zmagać się z zerwanym więzadłem krzyżowym. Przez uraz mogła zagrać w zaledwie dwóch meczach.

została najlepszą zawodniczkąCzwarty, a zarazem ostatni sezon rozgrywek szkolnych był przełomowy, ponieważ kobieta mogła uczestniczyć aż w 22 spotkaniach.

W trakcie studiów poza meczami ze szkolną drużyną Megan grała na mistrzostwach świata FIFA U-19 w 2004 roku.

Wraz z drużyną zajęła na nich trzecie miejsce. Kiedy ostatecznie udało się jej wyleczyć kontuzje, postanowiła przystąpić do Women’s Professional Soccer Draft.

eprezentantka stanów zjednoczonychW 2009 roku została zatrudniona przez Chicago Red Stars. W tym samym roku brała udział w 17 z 18 meczów, a jej wynik to dwa gole i trzy asysty.

Rok później Rapinoe grała w 19 z 20 meczów i zdobyła zaledwie jednego gola. Pod koniec 2011 roku nawiązała współpracę z drużyną W-League Sydney FC, która trwała przez dwa lata.

Z tym że występowała jako gość, ponieważ wcześniej podpisała kontrakt z Philadelphia Independence, a następnie sprzedana do MagicJack. W związku z tym musiała pozostać wolnym została najlepszą zawodniczkąstrzelcem aż do końca sezonu w 2012 roku.

Gdy ten okres minął, kobieta dołączyła do Seattle Sounders Women i latem w dwóch meczach zapewniła drużynie dwie asysty.

Początek 2013 roku był dla Megan jednoznaczny z podpisaniem kontraktu z Olympique Lyonnais z Francji.

the pitchStrzeliła dwa gole w sześciu meczach. Ostatecznie przystąpiła do Seattle Reign, z którą gra do dziś.

W międzyczasie zapewniła sobie silne miejsce w drużynie dzięki golom i asystom.

Książki o Megan Rapinoe – „Jedno życie”

zawodniczka reign fc grająca„Jedno życie” to autobiografia Megan Rapinoe. Kobieta w słowach pragnęła pokazać, jak naprawdę wyglądała jej droga do kariery.

Nie próbuje za wszelką cenę zrobić siebie gwiazdy, a jedynie wyjaśnić, że nie miałaby tak licznych sukcesów, gdyby nie jej upór, zapał i oczywiście ciężka praca.

Rapinoe nie bała się mówić o tym, jak wiele znaczy dla niej piłka nożna i jakie uczucia jej towarzyszyły, kiedy nie mogła grać ze względu na kontuzję.

reprezentacją stanów zjednoczonychZ drugiej strony nie omieszkała też wspomnieć o nierówności w tym właśnie sporcie, gdzie mężczyźni są znacznie lepiej traktowani i doceniani, nawet jeśli nie osiągają zadowalających wyników.

W swojej autobiografii Megan porusza również kwestie dotyczące swojego życia prywatnego, a mianowicie wychowanie, walkę o siebie i własne przekonania.

Co więcej, przekonuje czytelników do tego, aby zastanowili się, czego tak naprawdę oczekują od życia i nie przestawali spełniać swoich marzeń.zdobyła złotą piłkę

Co wiemy o Megan Rapinoe:

O to najistotniejsze informacje o gwieździe kobiecej piłki nożnej:

Pełne nazwisko:

Megan Anna Rapinoe

Wiek Megan Rapinoe

W lipcu 2022 roku kobieta skończy 37 lat.

Megan Rapinoe obywatelstwo:

Amerykańskie.

Data urodzenia Megan Rapinoe:

5 lipca 1985 w miejscowości Redding.

Znak Zodiaku Megan Rapinoe:

Rak

Wzrost Megan Rapinoe:

170 cm.

Megan Rapinoe prywatnie:

czterokrotnie asystującMegan Rapinoe prywatnie podobnie jak w sporcie nie boi się walczyć o to, co słuszne.

Jeśli to konieczne, to potrafi sprzeciwić się nawet osobom wysoko postawionym, jak chociażby, gdy przyklęknęła podczas hymnu narodowego, co nie było mile widziane przez ówczesnego prezydenta.

Stara się żyć według własnych przekonań i wartości. Z pełnym przekonaniem mówi o tym, jak przeszkadzają jej podziały między ludzkie i nierówności. Zresztą sama musiała się z tym zmierzyć, kiedy oficjalnie wyznała, że jest osobą homoseksualną.reprezentantka stanów zjednoczonych

Rapinoe stara się korzystać z życia najlepiej, jak potrafi, ale nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej krzywdy i cierpienia. Na co dzień jest przepełniona pozytywną energią i dobrym nastrojem. Nie oznacza to, że nie ma gorszych chwil, ale stara się szybko z nimi pożegnać, bo wie, że życie ma tylko jedno!

Zresztą właśnie stąd wziął się tytuł jej książki. Megan Rapinoe w pewnym sensie pełni rolę mentorki pokazującej innym, że nie warto mistrzostwo francjimarnować żadnych momentów, bo kiedy jest czas na podążanie za własnymi marzeniami, jak nie teraz. Kobieta wprost zaznacza, że nie jest panią świata i nie ma możliwości robienia wszystkiego, co tylko chce.

Jednak wie też, że jeśli uda jej się pomóc innym zrozumieć, że tylko wspólnie można coś zmienić, naprawić, to osiągnie to, o co walczyła przez praktycznie całe swoje życie.

Rapinoe cały czas podkreśla, że najważniejsze są zmiany, które zachodzą w każdym z nas, a niemniej istotne jest podejmowanie dobrych i zasadnych decyzji.

Według niej człowiek powinien poświęcić, chociaż pięć minut dziennie na to, aby zastanowić się, co można zrobić, by świat był lepszy. Tylko tym sposobem może się takim stać!

Powiązane artykuły