Home Life Style Gdzie udać się w podróż poślubną? Najpiękniejsze miejsca w Polsce i na Świecie

Gdzie udać się w podróż poślubną? Najpiękniejsze miejsca w Polsce i na Świecie

by Agata Kubiak
Gdzie udać się w podróż poślubną? Najpiękniejsze miejsca w Polsce i na Świecie

Ślub to jedno z najpiękniejszych wspomnień w życiu. Aby więc przedłużyć ów wyjątkowy dzień, warto udać się w podróż poślubną i spędzić miesiąc miodowy w uroczym zakątku, który być może od dawna marzyliśmy zobaczyć. Mamy więc okazję, dlatego rozsądnie zaplanujmy wyjątkowe wakacje poślubne. Oczywiście oprócz wyboru miasta czy też kilku miejscowości, nie zapominajmy o wybraniu wspaniałych atrakcji, aby zachować romantyczny nastrój. Sprawdźmy zatem najpiękniejsze miejsca, w Polsce i na świecie, które mogłyby być wprost wymarzone na wycieczkę poślubną: zarówno te najpopularniejsze, jak i te mniej znane, lecz niemniej piękne.

Jak zaplanować romantyczną podróż poślubną?

Kwestia rozplanowania etapów podróży poślubnej jest bardzo ważna, bowiem modny ostatnimi czasy pomysł spontanicznego wyjazdu, bez rozplanowania, bardzo często spotyka się z rozczarowaniem przynajmniej jednego małżonka, który spodziewał się romantycznego miesiąca miodowego. Jeśli więc wykupimy bilety na podróż, ale nie zarezerwujemy noclegów w hotelu o wysokim standardzie czy kwaterze i uznamy, iż o wiele bardziej zabawnie i zaskakująco będzie poszukać kwaterunku po przyjeździe, możemy skończyć w moteliku dalekim od pięciogwiazdkowego, dodatkowo zapewne skłóceni z ukochanym. Bowiem większość hoteli ma stale zajęte pokoje. Ustalmy zatem nie tylko termin wyjazdu, lecz hotel, w którym się zatrzymamy i sprawdźmy warte odwiedzenia zabytki i restauracje. Pamiętajmy też wybrać takie miejsce, jakie spodoba się drugiej połówce, a więc jeśli np. dobrze wiemy, iż ukochana kocha góry, zabierzmy ją właśnie do górskiej miejscowości. A więc pomyślmy, jaki kierunek wybrać. Podróż poślubna to w końcu bardzo ważne wydarzenie, zaś młoda para powinna uniknąć stresu związanego z wieloma aspektami podróż.

Podróż poślubna po Polsce: czemu nie?

W Polsce mamy naprawdę ogrom pięknych, bajecznych miejsc, które możemy zwiedzić z okazji ślubu. Zdecydowanie jednym z najchętniej wybieranych miast jest królewski Kraków: niebywale majestatyczny, elegancki. Możemy więc zaplanować romantyczną randkę w restauracji z widokiem na starówkę. Później warto przejść się na Wawel i w iście szlachetnym nastroju spędzić miłe popołudnie. Jeśli jednak wolimy bardziej aktywne wypady, zaplanujmy wyjazd w góry: bardzo oryginalny i niebywale wyjątkowy. Bardzo dobrym wyborem okaże się wyjazd do Zakopanego. Jeżeli jednak chcemy być jeszcze bardziej pomysłowi, możemy zaplanować wyjazd do Sudetów. Jest to jeden z najbardziej magicznych obszarów w całej Polsce. Warto zatrzymać się w urokliwej górskiej miejscowości: w Dusznikach Zdroju, skąd kawałek do Zieleńca: słynnego ośrodka narciarskiego lub Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał: górskich labiryntów. Wyobraźmy sobie romantyczną kolację z oscypkami na szczycie Szczelińca i widokiem na góry. Wcześniej wszedłszy bagatela 1000 schodków. Raj dla miłośników górskich wędrówek.

Klasyka: Paryż, Londyn i Berlin:

Zdecydowanie najchętniej wybierane zagraniczne stolice. Paryż jako miasto miłości jest faworytem dla większości nowożeńców, zaś główną atrakcją: niesamowita wieża Eiffela. Zwłaszcza dla fanów rodziny Griswaldów. Z kolei herbata wypita przed pałacem Buckingham to równie niezapomniana atrakcja. Odrobinę bardziej zaskakującym wyborem jest Berlin: serce Niemiec. Pamiątkowe zdjęcie pod Bramą Brandenburską czy wizyta w parku to iście romantyczna sceneria, zwłaszcza jesienią lub zimą.

Egzotyczne wyspy i kraje – gorący wspólny wyjazd

Wyspy takie jak Zanzibar czy Dominikana to popularne miejsca na egzotyczne wakacje, lecz potrzebujemy paszportu. Buenos Aires to kolejny świetny pomysł dla każdego, kto lubi gorące klimaty oraz sztukę i kulturę, bowiem w stolicy Argentyny możemy zwiedzić wyjątkową księgarnię: El Ateneo Grand Splendid, umieszczoną w antycznym teatrze oraz Teatr Colone. Są to wprost idealne miejsca na wyszukaną, artystyczną randkę czy wypad. Kolejnym wspaniałym pod względem kulturalnym miastem jest Mediolan, choć to nie egzotyczny kraj, niemniej jednak warto o nim wspomnieć. W Mediolanie z bogatą kulturą mieści się Teatro alla Scala: jeden z najsłynniejszych teatrów na świecie.

Mroźne, zimowe krainy

Niebywale zjawiskowe, urokliwe, bajkowe, oszałamiające i po prostu przepiękne: oto jak można określić kraje takie jak: Islandia, Norwegia czy stan Alaska. Dla miłośników zimy i chłodnej pogody, będą to wprost wymarzone miejsca na podróż poślubną dla nowożeńców. Zwłaszcza Islandia słynie z magicznych mroźnych widoczków. Możemy więc sprawić ogromną przyjemność wyjątkowej osobie, jaką z pewnością jest nasz małżonek. Finlandia, lecz tylko na północy kraju, jest również zimna i majestatyczna: idealna propozycja. Będąc tam koniecznie odwiedźmy Laponię. Możemy również udać się, aby zwiedzić Helsinki – stolicę Finlandii.

Innymi miastami, które warto zwiedzić podczas miesiąca miodowego, to np. Sofia w Bułgarii: miasto, w którym możemy pozwiedzać Bulwar Witosza czy Rotundę Świętego Jerzego; Czeska Praga: piękne miasto, z klasyczną architekturą; Valetta w Malcie: położona pomiędzy dwiema zatokami; Skopje – stolica Macedonii, Księstwo Liechtenstein,Bruksela w Belgii słynącej z przepięknych kawiarni; Haga w Holandii oraz Ateny w Grecji: gorące źródła i  Thornsav na Wyspach Owczych.

Powiązane artykuły