Home Life Style Słowa, które facet wypowiada kiedy Cię naprawdę kocha

Słowa, które facet wypowiada kiedy Cię naprawdę kocha

by Agata Kubiak
Słowa, które facet wypowiada kiedy Cię naprawdę kocha

Słowa, które facet wypowiada kiedy Cię naprawdę kocha

Słowa potrafią mieć ogromną moc. Możemy dzięki nim podciąć komuś skrzydła lub wręcz przeciwnie – dodać im komuś. Czasami jedno zdanie potrafi znaczyć więcej niż nie jeden prezent.

 

Jakie słowa, wypowiadane przez twojego ukochanego, świadczą o jego miłości do ciebie? W jaki inny sposób ludzie mówią “kocham cię”, “wiele dla mnie znaczysz”? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule!

 

Jestem z ciebie dumny

Są to słowa, które wyrażają bardzo wiele, a tak rzadko je mówimy sobie nawzajem. Czasami trudno jest nam pochwalić kogoś i docenić jego osiągnięcia albo po prostu to jaką jest osobą. Jeśli twój mężczyzna mówi ci, że jest z ciebie dumny, oznacza to, że widzi twoje starania, podziwia je i ceni.kochający mężczyzna

Mało tego, ma odwagę żeby powiedzieć to na głos, choć nie wprost. Takie (a nawet i więcej) odczucia zazwyczaj kryją się za jednym, prostym, krótkim zdaniem: “jestem z ciebie dumny”.

 

Tęsknię za tobą

Jeśli ktoś za tobą tęskni, oznacza to, że ceni wasz wspólny czas, a także i ciebie. Te prosta słowa oznaczają też, że ktoś lubi przebywać w twoim towarzystwie i czuje się w nim komfortowo, a czy nie to powinno być kluczowe w każdej bardziej zażyłej relacji?

W końcu każdy związek powinien opierać się na szczerej sympatii i przyjaźni. Mało tego, słowa “tęsknię za tobą” oznaczają przywiązanie drugiej osoby do ciebie, to, że łączy was pewna niewidzialna nić. Przyzwyczajenie do tego, że jesteś obok niego, czego nie chce zmieniać.

 

Nie jesteś głodna?

jego słowachSą to słowa na pozór pozbawione głębszego znaczenia, które pewnie często można nie zauważyć. Ot, zwyczajne, codzienne pytanie.

Często jednak oznaczają też troskę o drugą osobę, to, że o niej myślimy, dbamy o nią, o jej samopoczucie i zdrowie.

Chcemy żeby niczego jej nie brakowało. Z pewnością nie myślelibyśmy w ten sposób o osobie na której nam nie zależy, prawda?

 

Ubierz się cieplej, jest zimno

Te słowa kojarzą się nam często z naszymi rodzicami, niejednokrotnie też wręcz frustrują. No w końcu, mogę się ubierać jak chce, co mu do tego? Za tymi słowami często kryje się jednak po prostu troska.całe życie

Fakt, że nie chcemy żeby ktoś zachorował, żeby było mu zimno. Pragniemy dobra dla drugiej osoby i ciepła.

Taka opiekuńczość znana jest nam często od najmłodszych lat, w ten sposób osoby nas wychowujące okazują swoje zmartwienie, a przy tym troskę i miłość.

 

Chciałbym cię przedstawić rodzicom

Te słowa oznaczają, że twój mężczyzna myśli o tobie w poważniejszy sposób i chce stworzyć z tobą stały związek. Widzi w tobie osobę z którą mógłby spędzić swoje życie.

naprawdę kochaUfa ci na tyle żeby przedstawić cię swojej rodzinie, która, nie ukrywajmy, dość często przy pierwszym spotkaniu z partnerem bliskiej im osoby, bywa dość osądzająca, a z pewnością (choćby i nieświadomie) bacznie się przygląda.

Chce żebyś nawiązała z nimi relację, żebyś w przyszłości mogła zostać nowym członkiem rodziny, żebyś została jej częścią.

 

Chcę cię mocno przytulić

Takie słowa świadczą o zażyłości waszej relacji, o tym, że twój mężczyzna nie ma nic przeciwko dotykowi, bliskości, co nie w przypadku wszystkich jest tak oczywistą sprawą. Często jest to też oznaka troski, tego, że chciałby cię obronić, wesprzeć.

 

Chciałbym ci się zwierzyć

ukochana osobaSą to słowa z wypowiedzeniem których wielu z nas ma problem. Jeśli jednak twój facet sam z siebie chce powiedzieć ci o swoich problemach albo na przykład uczuciach, które w sobie skrywa to oznacza to, że ci po prostu ufa.

Uważa cię za bliską osobę, za swojego przyjaciela i powiernika, kogoś godnego zaufania, kto go wysłucha i nie osądzi.

Jesteś dla niego wystarczająco bliską osobą, że nie obawia się ściągnąć z siebie maski typowego, silnego faceta, która często jest przecież, wręcz narzucana mężczyznom w naszym (i nie tylko naszym) społeczeństwie, co często jest powodem toksycznego duszenia w sobie przez nich emocji.

Skoro źle się czujesz, to zostaniemy w domu. Bez ciebie nie idę

To słowa do których wielu z nas nie przyzna się, że chciałaby je usłyszeć, ale tak naprawdę bardzo by się na nie ucieszyła.

potrzebujesz pomocyWypowiedziane przez twojego partnera oznaczają, że nie chce sprawić ci przykrości, że bardzo ważne są dla niego twoje uczucia, że chce cię wesprzeć i zaopiekować się tobą. Mało tego, oznacza to też, że bardzo lubi spędzać z tobą czas i że bez ciebie to dla niego już nie to samo.

 

Czy zostaniesz moją żoną?

wspólne spędzanieW końcu to jedno, niezwykle ważne i przez wielu z nas oczekiwane pytanie. Stawiając kwestię naszej religijności na bok, takie pytanie oznacza po prostu to, że nasz mężczyzna chce spędzić z nami resztę swojego życia.

Jest to jego deklaracja miłości do nas, tego, że nie wyobraża sobie być z kimkolwiek innym, że jesteśmy dla niego ważne, cenne i że nie chce nas stracić.

To jedno, krótkie pytanie zawiera w sobie wiele emocji i wiele ciepłych uczuć, którymi nas darzy. Daje poczucie bezpieczeństwa, stabilności, a także ostateczną pewność co do powagi związku.

 

A co jeśli tego nie mówi…?

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że jest wiele sposobów na okazanie swoich uczuć. Niektórzy są bardziej wylewni i swoją miłość mają w zwyczaju przelewać w czułe gesty i słowa, które wprost mówią o oddaniu i miłości. Inni zaś nie wyrażają swoich uczuć zbyt często w sposób bezpośredni, rzadko można usłyszeć z ich ust “kocham cię”.

Czasami jest to spowodowane dzieciństwem, które bez wątpienia ma duży wpływ na nasze osobowości i zachowania, ale może być to też kwestia charakteru. Nie znaczy to jednak, że nie jesteśmy dla takich osób ważni. Swoje uczucia okazują po prostu bardziej przez czyny, pomagając swojej ukochanej osobie, troszcząc się o nią, wspierając ją i będąc po prostu lojalnym. 

Kiedy Cię naprawdę kocha

Żaden z tych sposobów na okazanie swojej miłości nie jest zły, a jeśli oczekujemy od naszego mężczyzny więcej czułości, warto jest porozmawiać na ten temat wprost ale jednocześnie spokojnie, bez unoszenia się i pretensji. W związku powinniśmy być otwarci na siebie i mówić o swoich obawach i potrzebach. Każdy z nas jest inny, miał zupełnie inne życie, a także inną rodzinę.

Za niektórymi decyzjami lub słowami mogą kryć się różne rzeczy. To, że nasz partner nie chce przedstawić nas naszej rodzinie nie musi przecież oznaczać, że myśli o nas niepoważnie, może przyczyna tkwi w jego domu rodzinnym, a nie w nas i naszym związku? Nie należy pochopnie samemu wyciągać wniosków, nie znając całej sytuacji. O takich rzeczach warto po prostu rozmawiać bo tak jak już wspomnieliśmy, słowa mają ogromną moc.

Powiązane artykuły