Home Zdrowie Labioplastyka Wrocław – FemiMea

Labioplastyka Wrocław – FemiMea

by Agata Kubiak
Labioplastyka Wrocław - FemiMea

Labioplastyka jest jedną z operacji plastycznych, wykonywanych w ramach ginekologii estetycznej. W jakich sytuacjach wykonywana jest labioplastyka? Jakie efekty można osiągnąć? I czy każdy może przystąpić do zabiegu?

 

Czym jest labioplastyka i jak przygotować się do zabiegu?

Ginekologia estetyczna niesie ze sobą szereg możliwości, które pozwalają poprawić komfort życia pacjentki oraz satysfakcję z pożycia intymnego. Polega ona na wykonaniu korekcji warg sromowych, aby wyglądały one bardziej estetycznie.

Kwalifikacje do zabiegu labioplastyki przeprowadza lekarz ginekolog, który ocenia również jego zakres. Kobieta, która zgłasza się na zabieg musi posiadać aktualne wyniki badań laboratoryjnych. Konieczne jest wykonanie morfologii, wskaźników krzepnięcia, kreatyniny oraz oznaczenie grupy krwi. Planując labioplastykę należy zasięgnąć porady lekarza, w zakresie przyjmowanych przez pacjenta leków. Zaleca się odstawienie preparatów wpływających na krzepliwość krwi (np. popularnej aspiryny), już na tydzień przed planowanym terminem zabiegu. Konieczne jest też wcześniejsze wykonanie niezbędnych badań ginekologicznych, w tym cytologii bądź testu na HPV.

Świetnym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu w klinice, która pomoże pacjentce przygotować się do labioplastyki w sposób kompleksowy. Możliwość odbycia konsultacji z ginekologiem, wykonania badań laboratoryjnych w jednym miejscu jest dużym udogodnieniem.

Wskazania do zabiegu

Wśród najczęściej wymienianych powodów wykonania labioplastyki jest potrzeba przywrócenia prawidłowego wygląd warg sromowych, u pacjentek zmagających się z ich asymetrią lub przerostem. Dzięki ginekologii estetycznej można zredukować ich wielkość, co wpływa na poprawę komfortu życia pacjentki.

Sytuacji, w jakich dochodzi do tego, że wargi sromowe są zbyt duże lub cechuje je niewłaściwa budowa, jest wiele. Jedną z nich jest ciężki poród, w efekcie którego dochodzi do rozciągnięcia warg sromowych. Nie każdy wie, że problemy mogą być też konsekwencją nawracających infekcji intymnych lub zaburzeń hormonalnych.

Efekty labioplastyki i postępowanie po zabiegu

Labioplastyka Wrocław  w Centrum FemiMea oferuje wykonanie zabiegów, po których jakość życia wielu kobiet zdecydowanie wzrośnie. Zmniejszenie warg sromowych to nie tylko kwestie estetyczne, bo przerost powoduje duży dyskomfort m.in. podczas współżycia, noszenia bielizny czy uprawiania niektórych sportów.

Tuż po zabiegu u pacjentek może pojawić się opuchlizna, która powinna samoistnie ustąpić do 7 dni po labioplastyce. Czas gojenia się blizn może być dłuższy, aż do 6-12 miesięcy. Po wykonaniu labioplastyki pacjentka powinna powstrzymać się od współżycia przez kolejnych 4- 6 tygodni. Pierwsze zbliżenia powinny odbywać się z wykorzystaniem lubrykantów.

Po wykonanym zabiegu labioplastyki bardzo ważne jest zachowanie właściwej higieny intymnej. Zaleca się także, aby w ciągu miesiąca zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej, szczególnie jeśli miałaby ona podrażniać skórę. Pacjentki powinny pamiętać również o tym, aby w pierwszych dniach po labioplastyce unikać gwałtownego wstawania. Lekarze zalecają również, aby panie korzystały wyłącznie z delikatnej bielizny, wykonanej z naturalnych materiałów. Najlepiej, aby zrezygnowały w tym czasie z obcisłych ubrań. Ginekologia estetyczna poza labioplastyką oferuje również inne zabiegi poprawiające komfort życia takie jak HiFu w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, osocze bogatopłytkowe w rewitalizacji miejsc intymnych czy też tzw. O-Shot polegający na podaniu osocza bogatopłytkowego w okolice punktu G i łechtaczki w celu poprawy jakości współżycia intymnego.

Zapraszamy do FemiMea Centrum Ginekologii i Położnictwa gdzie lekarze ginekolodzy wykonują min. zabiegi labioplastyki, G-Shot, O-Shot czy HiFu pochwy.

Powiązane artykuły