Home Zdrowie Składniki kosmetyków których warto wypatrywać na opakowaniach

Składniki kosmetyków których warto wypatrywać na opakowaniach

by Agata Kubiak
Składniki kosmetyków

Kosmetyki są istotną częścią współczesnego życia. Asortyment produktów jest ogromny, a kreatywność producentów nieograniczona. Jednak wielu konsumentów ma wątpliwości co do stosowania kosmetyków. Obawiają się użytych składników i ich wpływu na organizm.

W kosmetykach stosuje się wiele naturalnych składników, ale trudno wiedzieć, czym one są. Kulturyści stosują wiele naturalnych substancji w celu zwiększenia swoich możliwości sportowych.zapewniającego odpowiednie nawilżenie skóry

Należą do nich aminokwasy, witaminy i enzymy ze źródeł niezwierzęcych. Odkrywanie tych substancji w żywności lub suplementach jest łatwe; znacznie trudniej jest wiedzieć, czego szukać na opakowaniach kosmetyków.


Naturalne składniki mają wiele zalet, gdy są stosowane w kosmetykach. Są łagodniejsze dla skóry i włosów oraz nie powodują alergii ani innych problemów dla użytkowników.

Niektóre naturalne składniki pomagają w chorobach skóry, takich jak trądzik i egzema. Są one szczególnie przydatne dla dzieci, które mają problemy ze skórą. Stosowanie naturalnych składników może również pomóc w poparzeniach słonecznych poprzez zmniejszenie bólu z nimi związanego.

szkodliwym działaniem czynników zewnętrznychPonadto niektóre składniki mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które powstrzymują szkodliwe bakterie. Ułatwia to powrót do zdrowia po różnych chorobach skóry, takich jak liszajec czy łuszczyca.

 

Retinyl Retinoate

Wszystkie retinoidy w produktach kosmetycznych i farmaceutycznych (bo tak nazywamy grupę pochodnych witaminy A) tak naprawdę podążają tą samą drogą. Po nałożeniu na skórę przekształcają się w kwas retinowy, a główna różnica polega na tym, jak daleko muszą przejść, zanim to nastąpi.

Pomiędzy retinolem a kwasem retinowym jest jeszcze jeden krok, retinal. Retinol jest przekształcany w retinal, a retinal w kwas retinowy. W rezultacie retinol potrzebuje więcej czasu, aby osiągnąć swoją docelową postać, a retinaldehyd jest najbliższy kwasowi retinowemu.pielęgnacji cery wrażliwej

Pod względem szybkości działania Retina prowadzi w tym pojedynku ze względu na krótszą drogę do formy docelowej. Efekty pojawiają się szybciej z kosmetykami zawierającymi retinaldehyd, ale są też minusy.

Aldehyd retinowy nie dość, że działa szybciej, to jest silniejszy i bardziej skoncentrowany, dlatego nie powinniśmy porównywać jego stężenia do stężenia retinolu w innym produkcie.

Teoretycznie prowadziłoby to również do większej skłonności do stymulacji, chociaż nie jest to takie proste. Ze względu na krótszą drogę w procesie utleniania i krótszy czas działania na skórę, jest w wielu przypadkach nieco lepiej tolerowany i ma mniej skutków ubocznych. Nie jest to jednak reguła, która dotyczy 100% ceru i myślę, że najlepiej porównać wpływ tych dwóch składników na naszą skórę.

Ceramidy

sprzyja regeneracji skóryCeramid jest ważnym pierwiastkiem wypełniającym przestrzenie międzykomórkowe. Należą do grupy lipidów tworzących naturalną barierę ochronną skóry, zwłaszcza naskórka i jego warstwy rogowej.

Wraz z keratynocytami ceramidy tworzą na skórze nieprzepuszczalną powłokę i dlatego są częściowo odpowiedzialne za elastyczność powierzchniową warstwy naskórka.

Biorą również udział w utrzymaniu homeostazy skóry. Skóra jest nawilżona i miękka w dotyku w dużej mierze dzięki ceramidom.

Gdy ich poziom na skórze ulega zmniejszeniu, natychmiast zauważamy następujące zmiany: utrata elastyczności, poszarzenie cery, uczucie dyskomfortu, pieczenie i napięcie skóry, suchość lub łuszczenie, brak blasku, zwiększone zmarszczki.

Peptydy

hydrofilowe substancje nawilżającePeptydy to związki organiczne powstające w organizmach w wyniku biosyntezy białek. Są to również krótkie łańcuchy wielu aminokwasów, które tworzą większe białka.

Jednak większość peptydów zawartych w kosmetykach czy farmaceutykach nie pochodzi z takich procesów. Zamiast tego są wynikiem syntezy chemicznej w sztucznie stworzonych środowiskach w warunkach laboratoryjnych.

Dobroczynne działanie peptydów polega na tworzeniu specjalnej warstwy ochronnej na powierzchni skóry i włosów, dzięki czemu nie tracą one tak dużo wody i dłużej pozostają silnie nawilżone.

Ta powłoka chroni je również przed żywiołami, dzięki czemu zawsze wyglądają pięknie i zdrowo. Peptydy mają również zdolność wnikania w głąb skóry i włosów. Niektóre z nich (np. lipopeptydy) są w stanie wytworzyć i uzupełnić to, czego brakuje naszemu organizmowi.

pielęgnacji skóry tłustejPeptyd jest składnikiem, który istnieje w naszym organizmie podobnie jak kwas hialuronowy.

Powstają podczas biosyntezy białek i odpowiadają za różnego rodzaju procesy w naszym organizmie, gdzie pełnią rolę przekaźników lub regulatorów.

Z biegiem czasu ich poziom w skórze spada, a normalna synteza zostaje zakłócona. Gdy nasze ciała się starzeją, ich liczba zmniejsza się gołym okiem. Na szczęście udało nam się spowolnić ten proces i otrzymać peptydy chemicznie.

Jednak peptydy biomimetyczne można otrzymać w drodze syntezy chemicznej, czyli zbudowanej w taki sam sposób, jak peptydy naturalnie występujące w organizmie człowieka.głębszych warstw skóry

Otrzymane w ten sposób peptydy „naśladują” „prawdziwe” peptydy i pobudzają naszą skórę do wykonywania swojej pracy, czyli do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i wygląda młodziej.

Te właściwości sprawiają, że peptydy biomimetyczne idealnie nadają się do natychmiastowej profilaktyki drobnych zmarszczek.

Ekstrakty z grzybów

niezbędne nienasycone kwasy tłuszczoweGanoderma lucidum jest ważnym składnikiem naszych kosmetyków naturalnych. Nasz Naturalny Krem do Twarzy Orientana zawiera ekstrakt z Ganoderma lucidum, który ma cenne właściwości zdrowotne.

substancje aktywneZastanawiasz się, w jakich produktach możesz go znaleźć? Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była odpowiednio nawilżona, uelastyczniona i skutecznie odbudowywała skórę w ciągu dnia, naturalnym wegańskim kremem na dzień z ekstraktem z Ganodermy jest odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

To ratunek, gdy czujesz, że Twoja skóra potrzebuje zachowania młodości i odpowiedniego sprzymierzeńca. Zawarty w kremie ekstrakt z Ganoderma lucidum pomaga zaakcentować rysy twarzy, przywrócić blask i rozjaśnić cerę, wyrównać koloryt, pozostawiając skórę promienną i promienną przez cały czas. Ten krem do twarzy ma lekki zapach i bardzo przyjemną aksamitną konsystencję, która ułatwia aplikację.

Powiązane artykuły