Home Life Style Przyjęcie weselne

Przyjęcie weselne

by Agata Kubiak
Przyjęcie weselne

Ślubna Szkoła – wsparcie przy samodzielnej organizacji ślubu i wesela! Praktyczne wskazówki!

Ślubna Szkoła to dosłownie takie miejsce, w którym znajduje się wszystko dla młodych par, co będzie potrzebne do zorganizowania wymarzonych zaślubin.małe przyjęcie weselne

W miejscu takim można dowiedzieć się przydatnych wskazówek, jak wybrać odpowiednie miejsce na zaślubiny, ale również można tutaj nabyć różnorodne E-booki ślubne, a także odpowiednio przygotowane excele, które służą do uzupełnienia.

zorganizować przyjęcie weselneChodzi tutaj przede wszystkim o takie kwestie do uzupełnianie, jak: budżet jaki chcemy przeznaczyć na organizację ślubu, lista naszych gości, scenariusz całej ceremonii, przelicznik oraz praktyczny newsletter.

Oprócz tego można znaleźć także w pełni gotowe pomysły odnoszące się do organizacji naszego wesela, ale też rozwiązania na najczęściej pojawiające się problemy, które występują podczas planowania ślubu.

kameralne przyjęcie weselneChodzi więc tutaj o odpowiedni wytypowanie wszelkich zagadnień, które mogą pojawić się w podpisywanych przez nas umowach z podwykonawcami.

Ślubna Szkoła to przede wszystkim rewolucyjna pomoc w zakresie dogodnych plików, które możemy ściągnąć, ale też drukować oraz uzupełniać.

 

Wesele w ogrodzie Czy warto zorganizować garden party?

skromne przyjęcie weselneWesele w ogrodzie z roku na rok cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim w okresie letnim, gdy pogoda temu sprzyja.

Na weselu, który jest organizowany w ogrodzie z całą pewnością możemy spodziewać się dość luźnej atmosfery, ale również niezwykle baśniowej scenerii, która dodaje naszym zaślubinom niezapomnianego uroku na całe życie.

Gdy chcemy zorganizować wesele w ogrodzie to najlepiej poszukać takiego lokalu, do którego będzie przynależał romantyczny ogród weselny. W związku z tym, gdy dojdzie już do rezerwowania danej sali, warto upewnić się jej właściciela czy w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych warunków atmosferycznych, naszą zabawę weselną będziemy mogli przenieść wewnątrz budynku.przyjęciu weselnym

Dlatego też, jeżeli cenimy sobie dużą dozę wygody, powinniśmy ustalić, czy będziemy mieli sposobność do skorzystania z obsługi, jak również z zastawy stołowej w środku.

Dodatkowo należy pamiętać, że podczas organizowania wesela w ogrodzie, warto zadbać o prawidłowe oświetlenie, które będzie nastrojowe.

W chwili obecnej można wybierać w rozmaitych propozycjach takiego ogrodowego oświetlenia, aczkolwiek najlepiej zdecydować się na świecie, bądź subtelne lampiony. W przypadku lampionów najlepiej, aby zawiesić je na przykład na drzewach.

 

Co to znaczy przyjęcie weselne?

przyjęcia weselnePrzyjęcie weselne to nic innego, jak uroczystość, która jest odprawiana tuż po ceremonii zaślubin.

Oczywiście przyjęcia takiego rodzaju obejmują szeroką gamę zarówno rytuałów, jak i kwestii tradycyjnych. Natomiast w większości przypadków obejmują one przede wszystkim posiłek, jak również muzykę oraz taniec.

Uroczystość taka odbywa się przede wszystkim, jako swojego rodzaju powitanie dla tych, których zaprosiliśmy do świętowania z nami na weselu.

Wesela, ślub wiele lat wstecz nie charakteryzowały się aż tak dużą dozą ekstrawaganckiego stylu. Jeżeli chodzi o kulturę zachodnią, aż do końca trwania II Wojny Światowej, uroczystości ślubne  w większości przypadków odbywały się w domu panny młodej, z kolei sytuacja związana z finansami w dużej mierze dedykowała rodzaj organizowanego przyjęcia weselnego.kameralne wesele

Czym się różni wesele od przyjęcia weselnego?

Wesele to nic innego, jak rodzaj przyjęcia weselnego, bądź też konkretnej uroczystości, która zazwyczaj następuje zaraz po dokonanej ceremonii zaślubin.

Oczywiście sama nazwa takiego przyjęcia to także sposób na orzyjęcie gości oraz podziękowanie im za przybycie na wesele.

Przyjęcie weselne jest  określane,  jako wesołe i żywe, ale para młoda ma możliwość dostosowania konkretnych elementów oraz tradycji, które mają w nim zaistnieć.

nietypowe przyjęcie weselneNależy również pamiętać, że w obecnej chwili miejsca, które określa się mianem recepcyjnych nie są już ograniczone tak jak kiedyś wyłącznie do miejsc wewnątrz budynków.

Dla par młodych, które wolą kameralną ceremonię ślubną, to w takiej sytuacji przyjęcie weselne będzie idealną okazją do świętowania, jeżeli planujemy to robić z większą liczbą gości.

Oprócz tego należy dodać, że taki rodzaj przyjęcia jest określane bardziej, jako przyjęcie koktajlowe.

Ile kosztuje przyjęcie weselne?

  • Wynajem sali –  w większości przypadków koszt, który jest związany z wynajęciem sali na wesele będzie z całą pewnością wliczony w cenę tzw. „talerzyka”. Jednakże czasami konieczna może okazać się dopłata – występuje ona czasami, gdy dana liczba zapraszanych przez nas gości okaże się mniejsza, niż liczba gości ustalona przez lokal, jako minimum.
  • Alkohol – miejsce, które wynajmujemy ma możliwość zaoferowania nam własnych trunków, za które możemy zapłacić w cenie restauracyjnej, a dodatkowo z konkretnym rabatem.
  • Tort i ciasta –  w większości przypadków tort weselny należy zamówić w niezależnej, wybranej przez nas cukierni – jest to ważne, ponieważ bardzo rzadko zajmują się tym lokale gastronomiczne, w których chcemy wynająć naszą salę weselną, w których organizowane jest przyjęcie. Cena takiego tortu to około 100 złotych za 1 kilogram.
  • Obsługa i serwis – uznaje się powszechnie, że cena danej obsługi wynosi nie więcej niż 10%, jeżeli chodzi o wartości końcowego rachunku.

 

goście weselni

Ile kosztuje obiad weselny na 30 osób?

Jeżeli chodzi o standardowe weselne menu to obejmuje ono przede wszystkim: obiad – w skład takiego obiadu wchodzą oczywiście takie elementy jak: przystawka, zupa, drugie danie, deser – jak również dodatkowe 2-3 ciepłe dania, dania takie są w większości przypadków co około 2,5 godziny.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że przez cały czas dostępne dla nas będą odpowiedniej wielkości patery zarówno z ciastami, ale również owocami, a także pyszne misy z przekąskami i różnorodne napoje bezalkoholowe (trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie lokale oferują takie rozwiązanie na zasadzie wliczenia w koszt „talerzyka”, dlatego za każdym razem należy się upewnić).

Cena z obiad weselny za osobę może nas wynieść około 200 złotych. Oczywiście cena taka jest w głównej mierze uzależniona od miejsca, w którym taki obiad chcemy mieć. W związku z tym, ceny z całą pewnością będą się różnić.

Powiązane artykuły