Home Moda Tatuaże damskie – pomysły i ich symbolika

Tatuaże damskie – pomysły i ich symbolika

by Agata Kubiak
Tatuaże damskie

tatuaż damskiTatuaże damskie a z nimi związane salony tatuażu przeżywają coraz to większe oblężenie. Okazuje się bowiem, że obecnie już nie tylko panowie, ale coraz częściej także i panie decydują się na wykonanie trwałej ozdoby na swoim ciele.

Oczywiście panie poświęcają również o wiele więcej uwagi na to, jakie wzory i jakie kolory zostaną dobrane do wykonania tatuażu.

Tak więc, co oznaczają tatuaże damskie, a także ile one kosztują?

Tatuaże damskie co oznaczają?

kobiece tatuażeTatuaże damskie mogą mieć przeróżną symbolikę i znaczenie. Nie da się ukryć, że pani zwykle wybierają swoje tatuaże z niezwykłą starannością i dokładnością.

Zwykle też nie decydują się na zbyt pokaźnych rozmiarów ozdoby ciała. Warto w tym momencie pokreślić, że tatuaże dla kobiet mają symboliczne znaczenie i zwykle wykonywane są w obliczu niezwykle ważnych zmian, które zaszły w życiu danej kobiety.

minimalistyczne tatuaże damskieTak więc mogą one mieć różne znaczenie. Jedne z nich oznaczają wygraną walkę z ciężką chorobą, zaś inne mogą oznaczać zakończenie pewnego, ciężkiego etapu w życiu.

Tatuaże damskie gdzie najmniej boli?

damski tatuażZwykle przed wykonaniem jakiegokolwiek tatuażu, paniom towarzyszy wiele obaw i dylematów.

Z pewnością mają one jasno określone miejsce, które ma zostać trwale ozdobione, jednak żadna z kobiet nie lubi odczuwać zbyt wielkiego bólu.

Tak więc, w których miejscach tatuaże dla pań będą boleć najmniej?

łapacze snówOtóż okazuje się, że górna część pleców, a także przedramiona są najmniej unerwionymi miejscami na ciele, więc z pewnością ból podczas tatuażu będzie możliwie jak najmniejszy.

Jeśli zaś panie obawiają się bólu, powinny zrezygnować z tatuowania obojczyków, żeber, a także bioder.

łapacz snówNajmniej bolesne tatuaże można również wykonać na łydkach, a także udach, jednak nie po ich wewnętrznej stronie.

Tatuaże damskie ile kosztują?

Jeśli panie zastanawiają się, ile kosztują damskie tatuaże, to niestety w tym przypadku nie można jednoznacznie określić ceny.

sztuce tatuowaniaFinalny koszt tatuażu zależy bowiem od wielu czynników. Wpływa na niego chociażby wielkość wzoru- analogicznie mniejsze tatuaże zwykle będą kosztować około 200-250 złotych, zaś większe mogą kosztować nawet od 500 złotych wzwyż.

Niezwykle istotny jest także stopień zaawansowania i skomplikowania wzoru oraz czas, tatuaż damskiktóry tatuator będzie musiał poświęcić na jego wykonanie.

Nie można pominąć także faktu, że czarne tatuaże z ewentualnym cieniowaniem będą znacznie tańsze niż kolorowe wzory.

Co znaczą tatuaże damskie?

Symbolika tatuaży damskich jest niezwykle zróżnicowana. Niemniej można jednak wyjaśnić znaczenie kilku wzorów, które są najczęściej wybierane przez kobiety. Otóż zalicza się do nich:

  • wilk- jest to symbol głęboko zakorzeniony w wielu kulturach. Zwykle wskazuje na niezależność i siłę jego posiadaczki.
  • róża- motywy kwiatowe to również często wybierany wzór tatuażu przez wiele kobiet. Zwykle symbolizuje ona pewnego rodzaju bogactwo, a także i przepych. Niemniej jednak róża w kolorze czerwonym wskazuje na romantyczną naturę kobiety, a także na jej wierność i przywiązanie.
  • kotwica- kotwica często kojarzy się z marynarzami. Panie, które się na niego decydują chcą podkreślić przede wszystkim rozpoczęcie w życiu nowego etapu, czy upamiętnić konkretnej przygody.
  • kompas- nawiązuje on do tego, że posiadaczka takiego tatuażu jest w pełni gotowa na zmierzenie się z przeciwnościami losu i obrała konkretny cel w swoim życiu.

Jak panie znoszą ból?

prawdziwymi dziełami sztukiKobiety zwykle uważane są za niezwykle delikatne i wrażliwe. Niemniej jednak okazuje się, że w przypadku tatuowania są one w stanie znieść ból o wiele lepiej niż panowie.

Oczywiście jest to uzależnione od indywidualnego progu bólowego, który może różnić się u każdej z pań.

Większość tatuatorów podkreśla jednak, że to damskie grono jego klientek, znosi ból o wiele lepiej i z dużą dozą cierpliwości.

Które części ciała kobiety najczęściej tatuują?

najpopularniejszych damskich tatuażyPanie tatuują obecnie różne części ciała. Niemniej jednak z uwagi na to, że tatuaż ma podkreślić kobiecość i dziewczęcość, najchętniej decydują się one na jego wykonanie w okolicy obojczyków, żeber lub nadgarstków.

Co ciekawe, coraz chętniej również panie tatuują swój kark, gdyż niewielki tatuaż w tym miejscu prezentuje się niezwykle seksownie i zmysłowo.

Znacznie rzadziej panie decydują się na wykonanie trwałej ozdoby na przedramionach oraz na ramionach. Kolejnym popularnym miejscem, które panie chętnie ozdabiają tatuażem, jest kostka.

Tatuaż w tym miejscu z pewnością będzie się świetnie prezentował w towarzystwie delikatnej biżuterii.

Co jeszcze przykuło naszą uwagę i jakim wzorem na tatuaż warto się zainspirować?

Poszukiwanie inspiracji na tatuaż z pewnością jest zadaniem niezwykle wymagającym. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na wzory, które są wybierane przez kobiety najczęściej. Należą do nich:

  • symbol nieskończoności- który przede wszystkim wskazuje na to, że kobieta jest silna i w pełni świadoma podejmowanych przez siebie decyzji. Wskazuje również on na to, że jego posiadaczka jest zdeterminowana i niezłomna.
  • kot- tatuaż w kształcie kota wskazuje na to, że kobieta jest niezwykle pewna siebie i nie zamierza się nikomu podporządkować. Posiadaczka tego tatuażu wskazuje na to, że jest ona świadoma własnej wartości.
  • koń- jest to jedno z najbardziej majestatycznych zwierząt, który symbolizuje przede wszystkim siłę jego posiadaczki i odporność na ewentualne przeciwności losu.

Jakie tatuaże najczęściej wybierają kobiety?

znaki nieskończonościPanie najchętniej stawiają na niewielkie wzory, które jednocześnie nie rzucają się tak bardzo w oczy.

Zwykle kobiety wykonują tatuaże dla siebie, a co za tym idzie muszą mieć one dla nich ogromną wartość i znaczenie.

damski tatuażNajczęściej stawiają więc one na niezwykle zmysłowe i seksowne motywy roślinne, które jednocześnie mają podkreślić ich kobiecość.

Ogromną popularnością oprócz róż, cieszą się również obecnie wiśnie, a także i truskawki.

Panie chętnie decydują się także na umieszczenie na skórze konkretnego cytatu, który ma dla nich ogromne znaczenie i w pewien sposób się z nim utożsamiają. Zwykle napisy te są niewielkie i umiejscowione na obojczykach lub żebrach.

Co więcej, wśród pań cieszą się także drobne symbole w kształcie serduszka lub gwiazdek, które również niosą za sobą sentymentalne znaczenie.

Delikatność i siła – motywy kwiatowe

Kwiaty są jednym z najpopularniejszych motywów tatuażu wśród kobiet. Każdy kwiat ma swoją unikalną symbolikę – róża symbolizuje miłość i pasję, lotos czystość i duchowe przebudzenie, a lawenda spokój i ochronę. Tatuaże kwiatowe mogą być zarówno delikatne i subtelne, jak i pełne barw oraz ekspresji, reprezentując siłę i odwagę.

Droga do siebie – tatuaże z mapami i kompasami

Tatuaże przedstawiające mapy lub kompasy często symbolizują podróż życiową, poszukiwanie siebie lub pragnienie odkrywania nowych miejsc. Dla wielu kobiet, taki tatuaż jest przypomnieniem o własnych marzeniach, podróżach, które zmieniły ich spojrzenie na świat lub celach, do których dążą.

Wewnętrzna siła – motywy zwierzęce

Tatuaże ze zwierzętami mogą symbolizować różne aspekty charakteru i osobowości. Wilk reprezentuje siłę, niezależność i rodzinę, kot – tajemniczość i niezależność, a feniks – odrodzenie i nieśmiertelność. Wybór konkretnego zwierzęcia często odzwierciedla cechy, z którymi kobieta się utożsamia lub aspiracje, które pragnie osiągnąć.

Niewidzialne więzi – tatuaże symboliczne

Symboliczne tatuaże, takie jak nieskończoność, serca, czy gwiazdy, mogą reprezentować miłość, marzenia, nadzieję czy relacje międzyludzkie. Często są wybierane przez kobiety, które chcą mieć przy sobie stałe przypomnienie o bliskich osobach, ważnych wartościach czy kluczowych momentach w życiu.

Osobiste historie – cytaty i słowa

Tatuaże z cytatami lub ważnymi słowami są jak osobiste przesłania noszone na skórze. Mogą to być fragmenty ulubionych piosenek, książek, przysłów, czy po prostu słowa mające dla kobiety szczególne znaczenie. Takie tatuaże przypominają o siłach, które napędzają do działania, osobistych przekonaniach czy ważnych życiowych lekcjach.

Powiązane artykuły