Home Life Style Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

by Agata Kubiak
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne mogą być bardzo różne. Mogą być krótkie, jak i zabawne czy niepowtarzalne. Każda osoba może znaleźć coś zgodnego z własnymi oczekiwaniami.

Krótkie życzenia świąteczne

okazji świąt bożego narodzeniaW krótkich życzeniach świątecznych ważne jest to, aby w zwięzłej formie oddać to, co jest najważniejsze. Przykładowo: W tym magicznym czasie chcielibyśmy życzyć Wam ciepła, miłości i spokoju.

Mamy nadzieję, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla was wszystkich wyjątkowe. Można też podejść do tematu tak – mamy nadzieję, że zbliżający się czas Bożego Narodzenia upłynie w atmosferze życzliwości połączonej ze zrozumieniem.

Troski i uśmiech powinny zostać zastąpione przez dobre słowo. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podejść do wszystkiego wprost – z pewnością wszyscy chcieliby, aby w tym wyjątkowym okresie nie zabrakło miłości najbliższych i spokoju ducha. Święta mają przynieść radość – cokolwiek ta radość dla każdego z nas oznacza.

Fajne życzenia świąteczne

wesołych świąt bożego narodzeniaKiedy możemy rozmawiać o fajnych życzeniach świątecznych? Wszystko zależy od gustu, aczkolwiek na pewno w cenie jest prostota.

Czasem wystarczy bliskiej osobie życzyć, aby udało się zyskać radość, spokój i miłość. Oczywiście, kiedy mówi się o fajnych życzeniach świątecznych, siłą rzeczy myśli się o czymś kreatywnym.

Kreatywnym pomysłem może być choćby odniesienie się do gwiazdy betlejemskiej – można życzyć, aby gwiazda betlejemska rozświetliła drogę życia.

wszelkiej pomyślnościMożna także życzyć, aby gwiazda betlejemska niosła wszelkie dobro i pomyślność.

Dobro i pomyślność to terminy, które dla każdej osoby mogą oznaczać coś innego.

W życzeniach warto też pamiętać o zbliżającym się roku – dlatego też dobrze życzyć Wesołych Świąt i tego, aby zbliżający się rok był przynajmniej lepszy niż poprzedni.

Eleganckie życzenia świąteczne

radosnych świąt bożego narodzeniaMożna też zdecydować się na eleganckie życzenia świąteczne. Przez elegancję należy rozumieć prostotę dostosowaną do zbliżającego się wydarzenia.

Dlatego też warto życzyć, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia upłynęły pod znakiem spokoju, uśmiechu i miłości.

Bardzo ważne jest też to, aby zbliżający się czas charakteryzował się absolutnie cudownym nastrojem.

Nie powinno również zabraknąć nawiązań do zbliżającego się roku. Kiedy kończy się rok, zawsze zależy nam na tym, aby ten kolejny przyniósł wiele sukcesów i pomógł spełnić najskrytsze pragnienia.

W życzeniach można też podkreślić, że zbliżający się czas będzie absolutnie wyjątkowy. Świąteczna atmosfera jest w końcu czymś, co tak naprawdę trudno ubrać w słowa.

Zabawne życzenia świąteczne

życzenia bożonarodzenioweŻyczenia świąteczne mogą być eleganckie, jak i zabawne. Najważniejsze jest to, aby przekazać swoje odczucia – aby druga osoba wiedziała, że jest ważna.

Nie ma też co ukrywać, że w przypadkach zabawnych życzeń forma jest bardziej elastyczna niż np. przy eleganckich. Można nawiązać choćby do jedzenia czy prezentów, które będą czekać pod choinką.

Można również nawiązać do bałwanów, które jeśli tylko pogoda pozwoli, powinny opanować nasze podwórka. Tak naprawdę wszystko zależy od pomysłowości osoby, która będzie składać życzenia.

Zabawne życzenia świąteczne mają sprawić, że na twarzy danej osoby (czy też jakichś konkretnych osób) zagości szeroki uśmiech. To w tym wszystkim jest najważniejsze.

Wzruszające życzenia świąteczne

bożego narodzeniaŻyczenia świąteczne mogą być również wzruszające. Zbliżające się czas jest dla wielu osób bardzo ważny i dobrze byłoby, aby w przypadku składania życzeń zostało to odpowiednio podkreślone.

Jak można to zrobić? Kolejny raz możemy opowiadać o ogromnym polu do popisu.

Z drugiej strony czasem niewiele trzeba, aby oddać wyjątkowość zbliżających się dni. Bardzo często mówi się choćby o magicznej nocy.

W tym wszystkim nie można też zapomnieć o zachowaniu prostoty.

śmieszne życzenia bożonarodzenioweKażdej osobie powinno zależeć na tym, aby święta charakteryzowały się pełnią miłości, zdrowia i pokoju – czyli tym, co ma największą wartość.

Być może dla wielu to banał, ale z pewnością jest też spore grono, któremu zależy na poczuciu prawdziwej magii świąt.

Poczucie tej magii jest czymś niepowtarzalnym – czymś, co bardzo trudno jest opisać.

Mądre życzenia świąteczne

świąt bożego narodzeniaWarto też pomyśleć o tym, aby składane życzenia świąteczne przekazywały pewnego rodzaju mądrość. Święta ta absolutnie wyjątkowy, magiczny czas.

Niemniej jednak dobrze byłoby, abyśmy oceniali święta w szerszej perspektywie. Powinniśmy pamiętać choćby o tym, jak duże znaczenie mają słowa czy niewielkie gesty.

Ważne jest, aby każda chwila spędzona w gronie najbliższych była przypomnieniem tego, co naprawdę w życiu jest istotne. Przypomnieniem czym jest wartość rodziny, przyjaźń i miłość. Istotne jest również to, aby to wszystko przetrwało próbę czasu.

Bardzo ważne jest to, aby zbliżające się dni miały swoje przełożenie na to, co wydarzy się po świętach. Siła prostoty i radości płynących z niewielkich rzeczy powinna być wśród nas obecna cały czas.

Niepowtarzalne życzenia świąteczne

serdeczne życzeniaZdarza się też tak, że podczas składania życzeń ludziom zależy na tym, aby powiedzieć coś niepowtarzalnego.

Niepowtarzalne życzenia świąteczne mogą nawiązywać choćby do płatka śniegu, który delikatnie opada na ziemię. Można też odnieść się do chwil pełnych nieoczekiwanej magii.

Święta to też okres, kiedy możemy przypomnieć sobie o tym, kto jest z nami przez cały czas – na czyje wsparcie możemy liczyć niezależnie od tego, co miałoby się wydarzyć.

Święta Bożego Narodzenia można również interpretować jako okres, który pozwala na przeprowadzenie podróży do pewnej głębi, która skrywa się w każdym z nas. Niektórzy mogą też to określić poszukiwaniem dziecinnego zachwytu nad światem. Światem, który pozwala znaleźć prawdziwą radość i czyste szczęście. Dorośli w końcu też kiedyś byli dziećmi.

Firmowe życzenia świąteczne

spokojnych świąt bożego narodzeniaŻyczenia świąteczne mogą też być skierowane od pracodawcy do pracowników. W takich życzeniach trudno spodziewać się żartobliwej formy.

Można powiedzieć, że konieczne jest postawienie na formę elegancką. Wydaje się też, że w przypadku firmowych życzeń świątecznych niezwykle istotna jest prostota połączona z tym, aby życzenia były szczere – pracownik musi czuć, że życzenia płyną prosto z serca.

Standardowo można też nawiązać do zbliżającego się kolejnego roku – można życzyć, aby kolejny rok przyniósł mnóstwo sukcesów, nowych wyzwań i satysfakcji z realizowanych zadań.

W przypadku firmowych życzeń dobrym pomysłem jest nawiązanie do tego, co dzieje się w firmie – warto życzyć pracownikom owocnej współpracy czy wzajemnego rozwoju. Dobrze również pamiętać o tym, że życzenia mogą być skierowane do pracowników, jak i partnerów biznesowych.

Życzenia świąteczne dla rodziny

ciepłych świąt bożego narodzeniaCo można powiedzieć o życzeniach świątecznych dla rodziny? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że życzenia skierowane do rodziny są bardzo osobiste.

Jeśli chodzi o treść, jedna osoba zdecyduje się na coś zabawnego, z kolei inna skupi się na prostocie.

Niemniej czasem wystarczy powiedzieć, że życzy się wesołych, spokojnych świąt dla wszystkich członków rodziny. Ponadto ludziom powinno zależeć na tym, aby świąteczny czas upłynął pod znakiem miłości, spokoju i wspólnie spędzonych chwil.

Trzeba pamiętać, co w tym jest najważniejsze. Istotne jest również to, aby magia świąt pozwoliła przypomnieć o tym, co w życiu jest naprawdę ważne – chodzi m.in. o wzajemną bliskość, ciepło rodzinnego ogniska czy budowanie jeszcze silniejszych więzi rodzinnych.

Życzenia świąteczne dla przyjaciół

najpiękniejszych świąt bożego narodzeniaKiedy mówi się o bliskich osobach, pewnie często myśli się o rodzinie. Nie można jednak zapomnieć o tym, że szczególną bliskość można też odczuwać w stosunku do przyjaciół.

Ta bliskość powinna mieć też swoje odzwierciedlenie w życzeniach. Sytuację można porównać do życzeń dla kogoś z rodziny – życzenia te są osobiste.

Nie ma też znaczenia, czy ktoś zdecyduje się na prostotę, czy może wybór padnie na coś zabawnego. Najważniejsze to pokazać, że dana osoba jest dla mnie kimś ważnym.

Pamiętajmy też o mocy, jaką mają słowa – tak naprawdę wystarczy powiedzieć, że życzy się szczęścia, miłości i niezapomnianych momentów spędzonych wśród najbliższych.

Krótki i jednocześnie treściwy przekaz. Oczywiście nie jest tak, że życzenia świąteczne dla przyjaciół mają być formułowane w dokładnie taki sposób. Po prostu trzeba przekazać to, co jest najistotniejsze.

Życzenia świąteczne dla dziecka

boże narodzenie Życzenia świąteczne dla dziecka na pewno powinny być w jakimś stopniu wyjątkowe. Do dzieci zwracamy się inaczej niż do dorosłych.

Dlatego też dobrym pomysłem może okazać się nawiązanie do tego, co można znaleźć pod choinką.

Dzieciaki bardzo często rozmyślają o tym, jakie prezenty mogą znaleźć. Dobrze też zastanowić się nad odniesieniami do bajek.

najlepsze życzenia świąteczneWarto więc życzyć odkrywania czegoś nieznanego, możliwości przeżycia niezapomnianej przygody. Pamiętajmy również, że okres dziecięcy to czas, kiedy jednak ogromne znaczenie ma zabawa.

W związku z tym życzenia świąteczne jak najbardziej mogą nawiązywać do zabawy, uśmiechu czy spełniających się marzeń.

Po prostu najważniejsze jest to, aby odnieść się do tego, co z perspektywy małego dziecka jest najważniejsze.

 

Oto kilka przykładów życzeń świątecznych:

  1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci ciepła, radości i spokoju. Niech te magiczne chwile przyniosą do Twojego domu wiele miłości i uścisków. Wesołych Świąt!
  2. Niech gwiazdka Betlejemska przyniesie do Twojego domu wiele błogosławieństw, a Nowy Rok niech niesie ze sobą spełnienie marzeń i sukcesów. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
  3. W tych wyjątkowych dniach życzę Ci ciepłego otulenia rodziny, mnóstwa śmiechu przy wigilijnym stole oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt!
  4. Niech Boże Narodzenie przyniesie do Twojego serca spokój, a Nowy Rok obfitość szczęścia. Życzę Ci radosnych świąt i wspaniałego startu w nadchodzący rok!
  5. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci nie tylko pięknych chwil spędzonych z najbliższymi, ale także pełnych nadziei dni w nadchodzącym roku. Wszystkiego najlepszego!
  6. Niech te Święta będą pełne magii, a Nowy Rok przyniesie wiele nowych możliwości. Życzę Ci serdecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku.
  7. Wesołych Świąt! Niech radość świąteczna wypełni Twój dom, a miłość i życzliwość towarzyszą Ci każdego dnia. Szczęśliwego Nowego Roku!
  8. Z okazji Bożego Narodzenia życzę Ci nie tylko pięknych prezentów, ale przede wszystkim obfitości miłości i zrozumienia wśród bliskich. Wszystkiego najlepszego na Święta!
  9. Niech gwiazdka Betlejemska przyniesie Ci wiele szczęścia, a aniołowie strzegą Twojego domu. Życzę Ci radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  10. W tych dniach świątecznych życzę Ci chwili wytchnienia od codziennego zgiełku, pełnego spokoju serca i uśmiechu na twarzy. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Powiązane artykuły