Home Zdrowie Masaż gorącymi kamieniami – poznaj tajniki tego remedium na stres

Masaż gorącymi kamieniami – poznaj tajniki tego remedium na stres

by Agata Kubiak
Masaż gorącymi kamieniami

Masaże gorącymi kamieniami są bardzo popularne na całym świecie i nie jest to coś nowego, ponieważ jest to wielowiekowa praktyka, która ma swoje korzenie w medycynie orientalnej. Zgodnie z podstawowymi zasadami tego typu masażu, ludzkie ciało ma siedem kanałów, przez które krąży energia życiowa (słynne czakry), zgodnie z tą filozofią, każdy z tych kanałów jest połączony z różnymi obszarami i układami organizmu.

 

Zgodnie z filozofią tego zabiegu, masaż gorącymi kamieniami w tych obszarach pomaga zmniejszyć stres, poprawia symptomy różnych dolegliwości, poprawia krążenie i zapewnia wiele innych korzyści. W tym artykule wyjaśnimy korzyści, jakie daje tego typu masaż, oraz jak się go przeprowadza.

Czego można się spodziewać po masażu gorącymi kamieniami? Poznaj zalety

Warto wspomnieć nieco więcej o zaletach, jakie masaż gorącymi kamieniami zapewnia ludzkiemu ciału.

Rozluźnienie mięśni

Zastosowanie obsydianowych kamieni w różnych temperaturach sprawia, że mięśnie się rozluźniają po sesji masażu. Uwolnione zostaje w ten sposób nagromadzone napięcie.

Pożegnaj się z bezsennością!

Głęboki i delikatny relaks, jaki wywołują te masaże, pomaga rozwiązać problemy ze snem. Jeśli masz problemy z bezsennością, polecam udać się do najbliższego spa, lub spróbować odtworzyć ten masaż w domowym zaciszu.

Poprawa krążenia i regulacja układu nerwowego

Oprócz pomagania naszemu układowi krążenia w lepszym funkcjonowaniu, ten rodzaj masażu jest idealny do utrzymania równowagi w układzie nerwowym.

Korzyści estetyczne

Dzięki eliminacji toksyn, poprawie krążenia i złagodzeniu stresu, po sesji masażu gorącymi kamieniami skóra będzie wyglądać na znacznie bardziej rozświetloną i zrewitalizowaną.

Jak wykonuje się masaż gorącymi kamieniami? Poznaj tajniki

Oto tajniki dotyczące przygotowania otoczenia, technik i materiałów używanych podczas masażu gorącymi kamieniami, które sprawiają, że tego typu masaż jest wyjątkowy i profesjonalny.

Przygotowanie otoczenia do masażu gorącymi kamieniami

Przed wykonaniem masażu  należy uporządkować przestrzeń. Jeśli jest to zabieg na poziomie profesjonalnym, potrzebny będzie odpowiedni stół do masażu. Z drugiej strony, jeśli wolisz wykonywać masaż w domu, wystarczy łóżko lub podłoga.

Na powierzchni należy położyć czysty ręcznik lub prześcieradło. Aby atmosfera była bardziej komfortowa, zapal świece o relaksujących zapachach, np. o zapachu lawendy, lub eukaliptusa. Warto także włączyć relaksującą muzykę.

Jakich kamieni i materiałów używa się do masażu?

Do masażu potrzebny jest zestaw kamieni bazaltowych (lub obsydianu), zazwyczaj używa się od 20 do 30 kamieni, ale niektórzy profesjonaliści używają nawet od 45 do 60 kamieni. W każdym bądź razie kamienie powinny mieć różne rozmiary.

Jest to masaż gorącymi kamieniami, więc kamienie muszą być gorące, to dość oczywiste. Aby je podgrzać, zalecamy zanurzenie ich w wodzie. Kamienie powinny się nagrzać do temperatury 38° – 43° Celsjusza. Po wyjęciu kamieni z wody pokrywa się je olejkami, aby można było nimi masować w przyjemny sposób.

Jak przebiega masaż?

  1. Masaż rozpoczyna się od twarzy: na początek umieszcza się cztery kamienie na strefach akupresury twarzy, tj. jeden mały kamień na czole, jeden na brodzie (tuż pod ustami) i dwa na każdym policzku.
  2. Następnie umieszcza się pozostałe kamienie: umieszcza się jeden lub dwa kamienie po obu stronach obojczyka (ilość zależy od budowy ciała), dwa duże kamienie na mostku i dwa średnie kamienie na każdej z dłoni. Następnie za pomocą kamienia wielkości dłoni delikatnie masuje się resztę ciała.
  3. Następnie trzeba się odwrócić: po czym umieszczanie jest kilka kamieni na łopatkach, inne na kolanach i między palcami. Następnie ponownie masuje się resztę ciała kamieniem wielkości dłoni.
Autor artykułu
Publikacja powstała we współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdroju – bajkowym hotelem ze strefą SPA i Centrum Medycznym.

 

Powiązane artykuły