Home Moda Masaż Kobido

Masaż Kobido

by Agata Kubiak
Masaż Kobido

Masaż Kobido, często określany jako japoński lifting twarzy, to starożytna technika masażu pochodząca z Japonii, która zyskuje na popularności na całym świecie jako naturalna alternatywa dla inwazyjnych metod odmładzania skóry. Tradycyjnie stosowany był przez japońską arystokrację, aby poprawić jakość i wygląd skóry, a także promować zdrowie i długowieczność.

Czym jest masaż kobido?

Masaż Kobido to nie tylko procedura kosmetyczna, ale również głęboko relaksująca terapia, która łączy w sobie elementy akupresury i refleksologii. Jest to sztuka, która wymaga od terapeuty nie tylko umiejętności manualnych, ale również dogłębnej wiedzy na temat anatomii twarzy oraz punktów energetycznych, które wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucia.

Technika ta skupia się na stymulacji mięśni twarzy, poprawie krążenia krwi oraz limfy, co przyczynia się do lepszego odżywienia skóry i stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych. Regularnie wykonywany masaż Kobido może przynieść widoczne efekty w postaci wygładzenia zmarszczek, poprawy jędrności skóry, a także zwiększenia jej elastyczności i blasku.

Jak przebiega masaż Kobido?

Konsultacja wstępna

Zanim rozpocznie się właściwy masaż, terapeuta przeprowadza z klientem szczegółową rozmowę na temat jego stanu zdrowia, ewentualnych problemów skórnych, oczekiwań oraz celów terapii. Jest to ważny etap, który pozwala na dostosowanie technik masażu do indywidualnych potrzeb.

Masaż Kobido przygotowanie

Klient zajmuje wygodną pozycję, zazwyczaj leżąc na plecach. Terapeuta przygotowuje skórę do masażu, czyści ją i aplikuje na nią specjalny olejek lub serum, aby umożliwić płynne wykonywanie ruchów masażu.

Rozgrzewka skóry

Pierwsza faza masażu polega na delikatnym rozgrzaniu skóry i mięśni twarzy, co przygotowuje je do dalszych etapów terapii. Używane są tu łagodne ruchy, które pobudzają krążenie i rozluźniają napięcia.

Stymulacja punktów akupresurowych

Kolejny etap to aplikacja technik akupresury, która ma na celu stymulowanie określonych punktów na twarzy. Ta część masażu wpływa korzystnie na równowagę energetyczną ciała, przyczyniając się do głębokiego relaksu.

Intensywne techniki liftingujące

W tym momencie terapeuta przechodzi do głównych technik masażu Kobido, skupiając się na intensywnym liftingu i modelowaniu owalu twarzy. Przez zastosowanie szybkich, rytmicznych ruchów, dąży do stymulacji głębszych warstw skóry, co przyczynia się do jej regeneracji i odmłodzenia.

Drenaż limfatyczny

Masaż zakończony jest technikami drenażu limfatycznego, które mają na celu usunięcie z organizmu toksyn oraz zbędnej wody. Pomaga to w redukcji opuchlizny i poprawie konturu twarzy.

Relaksacja i zakończenie

Na koniec terapeuta wykonuje delikatne, relaksujące ruchy, które pomagają klientowi powrócić do stanu równowagi. Masaż kończy się aplikacją lekkiego kremu lub serum, które dodatkowo nawilżają i pielęgnują skórę.

Przeciwwskazania dla wykonania masażu Kobido

Stany zapalne skóry

Osoby cierpiące na aktywne stany zapalne skóry, takie jak trądzik ropowiczy, egzema czy łuszczyca, powinny unikać masażu Kobido. Stymulacja skóry w trakcie masażu może pogorszyć objawy tych schorzeń.

Infekcje skóry

Jakiekolwiek infekcje skóry, w tym opryszczka, stanowią absolutne przeciwwskazanie. Masaż może przyczynić się do rozprzestrzenienia się infekcji na inne obszary skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej

Osoby, które niedawno przeszły zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełniacze, botox, peelingi chemiczne, czy mikrodermabrazja, powinny odczekać zalecany przez specjalistę okres czasu przed wykonaniem masażu Kobido. Masaż może wpłynąć na trwałość i efekty takich zabiegów.

Stany zapalne i zakaźne organizmu

Ostre stany zapalne organizmu, gorączka, czy choroby zakaźne są przeciwwskazaniami do przeprowadzenia masażu. Terapia może zwiększyć obciążenie organizmu i pogorszyć stan zdrowia.

Choroby nowotworowe

W przypadku diagnozy choroby nowotworowej, konieczna jest konsultacja z lekarzem przed przystąpieniem do masażu Kobido. Niektóre typy terapii mogą nie być zalecane w trakcie leczenia onkologicznego lub mogą wymagać szczególnej ostrożności.

Choroby krwi i zaburzenia krzepnięcia

Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi, hemofilią, czy przyjmujące leki przeciwkrzepliwe, powinny być szczególnie ostrożne. Masaż Kobido może zwiększać ryzyko krwawień i siniaków.

Ciąża

Chociaż ciąża nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, zaleca się konsultację z lekarzem przed przystąpieniem do masażu. W niektórych przypadkach intensywna stymulacja niektórych obszarów twarzy może być niewskazana.

Przed rozpoczęciem terapii masażem Kobido zawsze warto przeprowadzić dokładny wywiad z terapeutą, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, kluczowe jest podjęcie odpowiedzialnej decyzji, uwzględniającej indywidualny stan zdrowia i ewentualne przeciwwskazania.

Powiązane artykuły