Home Moda Zimowa pielęgnacja włosów

Zimowa pielęgnacja włosów

by Agata Kubiak
Zimowa pielęgnacja włosów

Zimowa pielęgnacja włosów zasady

Zimowa pielęgnacja włosów to podstawa zimą. Zimą nasze włosy mierzą się z naprawdę ciężkimi warunkami. Niskiewłosy zimą temperatury na dworze, wysokie temperatury w pomieszczeniach, czapki i mocny, zimny wiatr sprawiają, że nasze włosy są w dużo gorszym stanie.

Dlatego ważne jest, aby w tym okresie szczególnie o nie zadbać.

Właściwe nakrycie głowy- ochrona dla włosów

zimowej pielęgnacji włosówDobór odpowiedniego nakrycia głowy, to wbrew pozorom bardzo ważna sprawa. To nie tylko ochrona przed zimnem, ale również ochrona skóry głowy oraz cebulek włosów.

Przy wyborze odpowiedniej czapki należy zwrócić uwagę na to, by nie była ona zbyt cienka, ponieważ wtedy nie chroni nas wystarczająco przed zimnem.zimowej pielęgnacji włosów

Warto mieć na uwadze to, że niskie temperatury zwalniają pracę gruczołów łojowych, czego wynikiem są włosy podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia z powodu braku ochronnej warstwy tłuszczu.

 

Suszenie mycie włosów zimą

Z drugiej jednak strony czapka nie może być także zbyt gruba, zbyt ciepła, ponieważ wtedy włosy będą się częściej przetłuszczać.

pielęgnacja włosów zimąJest to skutek przegrzania gruczołów łojowych, przez co dochodzi do nadmiernego wydzielania łoju.

Dlatego tak ważne jest, aby wybierać czapkę, która nie jest za cienka i chroni przed zimnem oraz taką, która nie jest za ciepła, tak żeby gruczoły łojowe pracowały normalnie.

Najlepiej sprawdzają się czapki wełniane, które mają właściwości termoizolacyjne.

Odżywianie i nawilżanie włosów 

zimowej pielęgnacji włosówW sezonie zimowym pielęgnacja naszych włosów powinna się opierać w szczególności na emolientach, które zabezpieczą włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi  oraz humektantach, które uelastycznią, nawodnią i wzmocnią włosy.

W okresie grzewczym włosy są bardzo narażone na przesuszenia, dlatego warto również stosować rożnego rodzaju maski oraz produkty chroniące włosy przed mrozem i drastycznymi zmianami temperatur.

Puszącym się włosom mówimy NIE

pielęgnacja włosów zimąZmiany temperatur, czapki, kurtki, wilgotność powietrza- to wszystko może powodować puszenie i elektryzowanie się włosów, czego doświadcza co roku mnóstwo osób.

Jak temu zapobiec? Przede wszystkim należy odpowiednio nawilżyć i odżywić włosy, ponieważ jeśli są one suche i zniszczone, wówczas są także bardziej podatne na puszenie się.końcówki włosów

Jest to spowodowane brakiem odpowiedniego dociążenia włosów. Ponadto duże znaczenie ma wybór nakrycia głowy, a dokładniej, materiału, z którego jest on wykonany.

Jak dbać o włosy zimą

Tak jak wcześniej było mówione, najlepiej sprawdzają się czapki mycie włosówwełniane, z naturalnego materiału, który ma właściwości antystatyczne.

Po ściągnięciu takiej czapki nie trzeba się martwić, że fryzura się odkształciła, czy że każdy włos stoi w innym kierunku.

Pamiętaj i dokładnym wysuszeniu włosów

mycie włosówNie od dziś wiadomo, że mokre włosy najzdrowiej jest zostawić do naturalnego wyschnięcia. Nie jest jednak sekretem to, że zazwyczaj brak nam na to czasu.

Warto pamiętać, że jeżeli sięgamy po suszarkę, to najlepiej wybrać taką, która posiada funkcję jonizacji. Jeśli jednak takiej nie mamy, mycie włosówwówczas do wysuszenia włosów nie używamy powietrza o najwyższej, najcieplejszej temperaturze, a wręcz przeciwnie, chłodniejsza temperatura będzie zdecydowanie lepsza, zdrowsza i mniej niszcząca włosy.olejowanie włosów

Przed wysuszeniem włosów można nałożyć na nie specjalny produkt, który zapewni im termoochronę.

Pamietajmy, aby przed wyjściem z domu włosy były całkowicie wysuszone. Jest to niezwykle ważne ze względu na to, że jeśli mokre czy wilgotne włosy przemarzną, wówczas staną się słabsze, będą się odkształcać i łamać.

Zdrowa dieta

olejowanie włosówDbanie o włosy, to nie tylko zabezpieczenie ich przed skutkami czynników zewnętrznych, ale również wsparcie ich struktury od wewnątrz.

Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak się odżywiamy. Dieta powinna być wzbogacona o witaminy B6, B12, A, D, E i K, które poprawią kondycję włosa.suche powietrze

Bardzo ważną rolę odgrywa także poziom ferrytyny w organizmie. Ferrytyna jest odpowiedzialna za magazynowanie żelaza, gdy jest jej za mało, włosy są słabsze i bardziej łamliwe.

Z tego względu jej poziom należy regularnie monitorować, a oprócz tego, dbać o zdrową, zbilansowaną dietę, wtedy włosy będą noszenie czapkizdrowsze i silniejsze od środka.

Włosy zimą

O włosy dbać należy cały rok, ale w okresie zimowym potrzebują one szczególnej uwagi. Jest to okres niskich temperatur i dużej wilgotności na zewnątrz, w budynkach natomiast jest ciepłe i suche powietrze, przez co włosy się przesuszają. dbać o włosy zimą

Do tego dochodzą czapki, od których włosy się odkształcają, przetłuszczają i na koniec kurtki, które sprawiają, że włosy się elektryzują i wyglądają jakby nas poraził prąd. Każdy z nas to zna. Istnieją dbać o włosy zimąjednak sposoby, aby temu zaradzić.

Jeśli wcielimy w życie zasady wymienione powyżej, na pewno zauważymy znaczną poprawę kondycji naszych włosów, które będą wyglądały dużo lepiej.

Powiązane artykuły