Home Moda Włosy jak je przyciemnić

Włosy jak je przyciemnić

by Agata Kubiak
naturalne przyciemnienie włosów

naturalne przyciemnianie włosówJak przyciemnić włosy? Zmiana tonu rozjaśniania

Włosy każda kobieta lubi czasem poeksperymentować z włosami. Zmienić fryzurę, czy kolor włosów.  Generalnie, naturalne przyciemnienie włosównieważne co robimy na włosach, warto zadbać, aby wyglądały one pięknie, zdrowo i lśniąco.

Do tego celu potrzebne są odpowiednio dobrane preparaty.

Istnieje gama produktów, dzięki którym pewne zabiegi możemy wykonać samodzielnie w domu, ale jeśli chodzi o radykalne zmiany kolorów np. z jasnego blondu na ciemne – warto w tym celu udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

naturalne przyciemnianie włosówTam będziemy mieli pewność, że produkty użyte na naszych włosach pochodzą ze sprawdzonych źródeł i że nie wyrządzą nam krzywdy.

Jak przyciemnić włosy ? Zmiana tonu rozjaśniania.

Taki zabieg śmiało możemy wykonać w warunkach domowych, bez obaw, że coś pójdzie nie tak.

Warto zaznaczyć, że przyciemnianie włosów jest dużo prostsze i bezpieczniejsze od ich rozjaśniania.

naturalnie przyciemnić włosyNe wymaga bowiem użycia inwazyjnych produktów, które zawierają, chociażby amoniak.

Do tego celu używamy tonera. Jest to przede wszystkim nieinwazyjny kosmetyk, który pozwoli w delikatny sposób zmienić odcień naszych włosów.

Co ważne, zaletą tonera jest również tuszowanie mankamentów koloryzacji takich jak np. drobne plamy, czy nierówności w kolorycie.przyciemnianie włosów

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać – musimy dobrać odpowiedni dla nas kosmetyk.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów tonerów, przeznaczonych do włosów w różnym odcieniu.

farbowanie włosówMożemy wybrać toner w kremie, który jednocześnie odżywi nasze włosy, kiedy są zniszczone.

Mamy do wyboru także innowacyjne tonery w sprayu dające natychmiastowe efekty na włosach. Pamiętajmy jednak, że efekt po zastosowaniu tonera nie będzie tak długotrwały jak w przypadku pełnej koloryzacji.

 

Jak przyciemnić rozjaśnione włosy – farbowanie?

przyciemnić włosy kawąCo prawda zabieg koloryzacji jest możliwy do wykonania w domu, jednak o wiele lepszym pomysłem będzie wybranie się w tym celu do fryzjera.

Profesjonaliści pomogą dobrać nam farbę w odpowiednim dla nas odcieniu i dadzą wskazówki pielęgnacyjne, aby kolor utrzymał się na włosach jak najdłużej.olejek rycynowy

Jeżeli jednak zdecydujemy się pofarbować włosy sami w domu – skupmy się na wyborze kosmetyków z dobrym składem.

Powinny one zawierać drogocenne olejki i roślinne ekstrakty, które wypielęgnują nasze włosy. Pamiętajmy, że każda koloryzacja w pewien sposób obciąża włosy.

przyciemnianie włosów ziołamiPonadto farbując włosy w domu musimy zdać sobie sprawę, że nie uzyskamy zamierzonego efektu. Jeśli będziemy chcieli przyciemniać bardzo jasne włosy od razu na ciemny odcień – może się to nie udać.

Dlatego rozpatrując wszelkie za i przeciw – warto powierzyć swoje włosy profesjonalistom. Oni wykonają zabieg należycie , dzięki czemu odcień przyciemnionych włosów będzie regularny i jednolity.

Jak przyciemnić włosy blond – płukanki ?

 

Stosowanie płukanek nie jest inwazyjnym zabiegiem. Aby przyciemnić włosy blond, płukankę należy wykonać zaraz po umyciu skóry głowy.

Warto pozostawić preparat na włosach na jakiś czas, na około pół godziny.

Jeśli chodzi o płukani, możemy wykorzystać zarówno naturalne metody, jak i te dostępne w drogeriach.

Produkty naturalne mogą równie skutecznie poradzić sobie z przyciemnieniem blond włosów, jak kosmetyki kupowane w sklepie. Do naturalnych płukanek należą:

– płukanka kawowa,

płukanka przy użyciu naparu z szałwii,

– płukanka z kory dębu,

– płukanka z pokrzywy,

– płukanka z łupin włoskich orzechów.

Płukanki drogeryjne występują przeważnie w formie szamponu, który stosujemy dokładnie tak samo jak zwykły szampon do włosów a ich wybór jest naprawdę duży.

przyciemnić włosy naturalnie

Jak przyciemnić włosy przy użyciu olejków?

przyciemnianie włosów kawąW kwestii przyciemniania włosów pomocne może okazać się zastosowanie olejków. Ten rytuał wykonujemy w domu, jednak wymaga on od nas trochę wprawy.

Najpopularniejszym olejkiem przeznaczonym do przyciemniania włosów jest olej rycynowy. Jednakże jego nieumiejętne stosowanie może zrobić więcej szkód niż pożytku .przyciemnianie włosów herbatą

Otóż stosowany w pojedynkę – może posklejać nasze włosy. Warto dodać go do jakiegoś innego olejku np. arganowego.

Na rynku istnieją również preparaty, które oprócz olejków mających właściwości przyciemniające blond włosy, posiadają także parafinę.

Jednakże w tej kwestii warto poradzić się swojego fryzjera, aby nie zaszkodzić swoim włosom.

Powiązane artykuły