Home Moda Beżowy blond podbija Instagrama

Beżowy blond podbija Instagrama

by Agata Kubiak
beżowy blond

Beżowy blond to piękny kolor, który daje całe spektrum możliwości, co do doboru tonów, by prezentować się świetnie w każdej stylizacji. Panie często zastanawiają się, czy będą lepiej wyglądać w chłodnym czy też w ciepłym beżowym blondzie. Beżowy blond to kolor, który pokochały również gwiazdy dlatego to warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym właśnie kolorze. 

Beżowy blond – jaki to kolor?

ciepły beżowy blondW zasadzie warto zacząć od tego, jakim właściwie kolorem jest beżowy blond. Beżowy blond jest neutralnym, średnim odcieniem, który pozbawiony jest mocno zimnych jak też bardzo ciepłych tonów.

Kolor ten jest najbardziej uniwersalnym, klasycznym jasnym odcieniem włosów.

ciepły odcień blonduTak więc należy zaznaczyć, że beżowy kolor stanowi zwykle średni bądź też jasny blond, który w żadnym przypadku nie wpada w bardzo jasne poziomy blondu, które byłyby oznaczone 9-10. 

Beżowe blondy – dla kogo są idealne?

blond włosyMusisz wiedzieć, że beżowy blond idealnie pasuje osobom o jasnej karnacji, dla których naturalnym kolorem jest ciemny blond. W większości przypadków cera tych osób należy do ziemistej, szarawej.

Beżowy blond w idealny sposób rozświetla twarz, która wygląda na zmęczoną.

Bardzo istotne jest, że beżowy blond występuje w różnych odcieniach, co z kolei stanowi bardzo korzystną informację, gdyż wiele osób odnajdzie się w tej właśnie kolorystyce.

ombre beżowy blondNależy powiedzieć, że choć beżowy blond uważa się za propozycję skierowaną, do których osób naturalnym kolorem jest ciemny brąz to jednak praktycznie u każdej osoby będzie wyglądał zjawiskowo.

Zasadniczym pytaniem pozostaje więc, w jaki sposób dopasować odcień beżowego blondu, byś czuła się w nim w pełni komfortowo oraz by podkreślał wszystkie Twoje najważniejsze atuty. Najlepiej będzie jeśli poznasz swój typ urody, w ten właśnie sposób znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.

Beżowy blond – jak uzyskać?

Wiesz już, że beżowy blond stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego. Warto teraz dowiedzieć się, w jaki sposób znaleźć taki kolor. Bardzo dobrą wiadomością jest, że kolor ten nie stanowi bardzo wielkiego ryzyka przy koloryzacji.

kolorze ciemnego blonduKolejną ważną i pozytywną informacją będzie, że możesz zafarbować sobie włosy na ten właśnie kolor bez potrzeby udania się do fryzjera.

Dobrze będzie jeśli kondycja Twoich włosów przed koloryzacją jest dobra, warto zainwestować w dobrą, sprawdzoną farbę.

W przypadku, kiedy masz ciemniejsze włosy musisz najpierw je rozjaśnić, w przypadku kiedy masz na głowie ciemną farbę, koniecznie zacznij od dekoloryzacji.

Panie z jasnymi włosami stoją przed prostszym wyzwaniem, w ich przypadku należy zapewnić jedynie farbę w kolorze beżowym blond, następnie stosować się do reguł, instrukcji podanych na opakowaniu, zamieszczonych w instrukcji.

Pamiętaj, że jeśli zamierzasz osiągnąć należyty efekt, musisz starannie, dokładnie rozprowadzić farbę. Pamiętaj również, żeby przed koloryzacją umówić się na testy alergiczne, by mieć całkowitą pewność, że farba, którą zamierzasz nałożyć nie spowoduje zadrażnień skóry Twojej głowy.

Beżowy blond – jak pielęgnować?

ciemnych włosachMusisz wiedzieć, że włosy w kolorze blond wymagają należytej pielęgnacji.

Z jednej strony chodzi tutaj o zadbanie zniszczonych pasemek, po drugie natomiast o utrzymanie neutralnego koloru włosów, na którym tak bardzo Ci zależy.

Pamiętaj, żeby po farbowaniu korzystać z kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Kosmetyki te pomogą Ci skutecznie zapobiec szybkiemu procesowi wypłukiwania się koloru.

neutralny odcieńPomocny się okaże Ci również preparat do ochłodzenia koloru włosów, znajdziesz takie środki bez problemu, będą to m.in. fioletowy szampon oraz różowe bądź też fioletowe płukanki.

Chcąc odżywić oraz odbudować strukturę włosów, zdecydowanie postaw na odżywcze maski oraz odżywki proteinowe.

Dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie również olejowanie włosów, gdyż dzięki temu w doskonały sposób poprawisz ich kondycję.

Kuracja Olaplex 3 sprawdzi się wtedy, gdy zauważysz, że Twoje włosy są w bardzo złym stanie.

pielęgnacja włosówPrzy koloryzacji postaw na właściwą farbę, Warto zapoznać się z rekomendacjami dotyczącymi farb, gdyż od właśnie zdecydowania się na tę właściwą, później będzie Ci już o wiele łatwiej przy pielęgnowaniu.

Jeśli zdecydujesz się na nieodpowiednią farbę, która nie cieszy się dobrymi rekomendacjami prawdopodobnie zniszczysz cebulki włosowe, które później bardzo ciężko będzie należycie odbudować.

Najlepsze na rynku farby stworzone zostały właśnie po to, by profesjonalnie farbować włosy, są wysokiej jakości, dają wymarzony przez Ciebie efekt, który jest trwały a włosy w pełni zabezpieczone, ochronione.

Jasny beżowy blond

chłodny beżowy blondPrzed podjęciem decyzji o koloryzacji włosów powinnaś zdecydować się na pewien eksperyment, który bez trudu przeprowadzisz w warunkach domowych.

uzyskać beżowy blondZrób kawę i następnie wlej do niej odrobinę mleka, tym sposobem uzyskasz kolor ciemnego beżu.

W chwili, kiedy zdecydujesz się do sporządzonej przez siebie kawy dolać większej ilości mleka, uzyskasz tym sposobem jaśniejszy beż.

Eksperyment ten powinien być dla Ciebie kolejną dawką pozytywnych informacji, gdyż jak zauważasz, że beże są różnorodne, to zastosujesz je niezawodnie zarówno w przypadku jasnego jak również ciemnego blondu.

jasnych włosachWażną uwagą jest, że o ile w przypadku ciemnego beżowego blondu, koloryzację przeprowadzisz w domu o tyle kiedy chcesz mieć jasny beżowy blond, lepiej kiedy udasz się do doświadczonego fryzjera, gdyż samodzielne próby koloryzacji, zwłaszcza kiedy nie masz doświadczenia mogą doprowadzić do katastrofy w postaci spalenia włosów.

Jasny beżowy blond prezentuje się pięknie, jednakże musisz mieć świadomość, że radykalne rozjaśnienie włosów wymaga radykalnych, zdecydowanych zabiegów kosmetycznych. Po koloryzacji warto zdecydować się na:

  • nawilżanie, które sprawi, że włosy nie będą kruche, łamliwe, warto tutaj zdecydować się na odżywki, maski, olejki, preparaty ochronne przeznaczone do pielęgnacji włosów rozjaśnionych;
  • OMO, czyli metoda odżywka- mycie- odżywka, odżywka powinna mieć priorytet, nałożona być na samym początku, gdyż w ten sposób skutecznie ochroni włosy;
  • olejowanie, systematyczne olejowanie włosów oraz skóry głowy, tym sposobem można skutecznie nawilżyć głowę;
  • suszenie, należy pamiętać, że po koloryzacji najlepiej będzie zrezygnować z korzystania z suszarki, zamiast tego należy używać chłodnego nawiewu;

Powiązane artykuły