Home Moda Jakie są rodzaje lakierów do paznokci?

Jakie są rodzaje lakierów do paznokci?

by Agata Kubiak
Jakie są rodzaje lakierów do paznokci?

Lakier do paznokci jest kosmetykiem znanym każdej kobiecie. W celu poprawienia swojego wizerunku panie sięgają po niego już od wieków. Z pomocą lakieru płytka może przybrać różne kolory, przez co dłonie prezentują się ładnie, zadbanie, atrakcyjnie. Jeszcze do niedawna taki efekt osiągnąć można było tylko zwykłymi lakierami do paznokci, dziś oferta jest o wiele bogatsza. Jakie są rodzaje produktów do malowania paznokci?

 

Historia lakieru do paznokci

Pierwsze lakiery do paznokci używane były już przez starożytnych Egipcjan oraz Inków. W niczym one jednak nie przypominają tych współczesnych, które dostępne na perfumeria.pl/collections/sally-hansen proponowane są przez markę Sally Hansen w różnych kolorach i typach. Współcześnie znane nam lakiery powstały bowiem dopiero na początku lat 30.

XX wieku, kiedy to bracia Charles i Joseph Revson oraz ich przyjaciel Charles Lachman, wyprodukowali pierwszy lakier do paznokci o nazwie Revlon. Produkt ten był typowym klasycznym lakierem, który można było szybko samodzielnie zaaplikować, a także zmyć za pomocą zmywacza.

Niestety jego podstawową wadą jest słaba trwałość- dość szybko odchodzi on od płytki paznokcia, przez co zabieg stylizacyjny trzeba powtarzać co tydzień.

Historia lakieru do paznokci

Historia lakieru do paznokci

Jakie są typy lakierów do paznokci?

Dziś lakiery tradycyjne to nie jedyny wybór. Dużym zainteresowaniem cieszą się tak innowacyjne formuły jak np. lakiery żelowe. Są one połączeniem klasycznej emalii z żelem. Bardzo prosto się je nakłada na płytkę paznokcia, a także zmywa.

Najważniejszą zaletą lakieru żelowego jest jednak trwałość. Wykonany nim manicure utrzymuje się nawet do 2 tygodni. Jeszcze trwalsze są lakiery hybrydowe będące mieszanką tradycyjnego lakieru i żelu do manicure. Lakiery hybrydowe wyróżniają się bogatą paletą kolorystyczną, trwałością i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio nałożone będą utrzymywać się na paznokciach nawet 3 tygodnie.

Minusem jest jednak większa trudność w ich nałożeniu, a także zmyciu – nie poradzi sobie z nimi zwykły zmywacz do paznokci.

Historia lakieru do paznokci

Historia lakieru do paznokci

Jakie są najnowsze lakiery do paznokci?

Jednym z najnowszych typów lakierów do malowania paznokci są te ceramiczne. Zawierają one w składzie ceramikę CHI44, jedwab oraz jony srebra odpowiedzialne za eliminacje bakterii. Przylegają one ściśle do płytki paznokcie, dzięki czemu są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Lakiery ceramiczne występują w pięknych kolorach. Bogatą paletą odcieni pochwalić mogą się również lakiery winylowe. Ich największą zaletą jest łatwość aplikacji i trwałość. Na paznokciach utrzymują się do 2 tygodni, a przy tym ich aplikacja nie wymaga stosowania lampy UV.

 

Powiązane artykuły