Home Life Style Panna – horoskop

Panna – horoskop

by Agata Kubiak
Panna

Panna zodiakalny – charakterystyka

Panna jest szóstym z kolei znakiem zodiaku, który jest domeną oceny i ewaluacji.

Jej żywiołem jest ziemia, co może wpływać na praktyczne podejście do życia osób spod tego znaku, a opiekunem Merkury, który obdarza je logicznym umysłem i ciągłą chęcią zdobywania wiedzy.

Panny dokładnie obserwują i analizują swoje otoczenie, zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły, co pozwala im na zauważanie aspektów, które innym mogą umykać.

Ponadto elastyczność i otwartość sprawiają, że Panny doskonale radzą sobie w nowych okolicznościach, a skrupulatność i sumienność sprawiają, że nie wpadają w panikę, nawet gdy coś idzie nie po ich myśli.

Panna – kamień, kolor, kwiat

znak zodiaku

znak zodiaku

Zodiakalne Panny mają trzy szczęśliwe kamienie, jakimi są jaspis, szafir i agat.

Pierwszy z nich wzmacnia uczucie skromności i zgłębia potrzebę niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Ponadto potęguje zdrowy rozsądek, pozwala na czerpanie siły, energii do życia i działania z sił Natury.

Drugi ze szczęśliwych kamieni Panny, szafir, działa oczyszczająco oraz odnawiając, zarówno na ciało, jak i duszę.

panna horoskop opisowy

panna horoskop opisowy

Umożliwia on otwarcie się na sprawy boskie i duchowe oraz pomaga w zdobyciu wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie.

Ostatni z kamieni – agat – uchodzi za symbol bogactwa oraz długiego, szczęśliwego życia. Jest w stanie ochronić noszącą ją osobę i dostarczyć potrzebnych jej sił witalnych.

horoskop panna

horoskop panna

 

Poza tym pozytywnie wpływa zarówno na wzrok, jak i skórę. Jest w stanie aktywować siły obronne organizmu, załagodzić bóle głowy czy objawy gorączki.

W stresujących sytuacjach potrafi rozładować kłębiące się w człowieku emocje, a nawet rozbudzić popęd seksualny.

Choroby, na które są podatne osoby spod znaku Panny

znakiem panny

znakiem panny

Ze względu na to, że Panna jest znakiem ziemskim, jest oznaką spokoju, stabilizacji i koncentracji. W związku z tym, najlepszymi kolorami dla tego znaku zodiaku są stonowane brąz, czerń oraz wszelkie ciemne barwy.

Panna jest zimnym, ziemskim znakiem, dlatego tez najlepiej czuje się w kolorach natury. Nie przepada ze jaskrawymi kolorami i wzorzystymi materiałami.

Kolorami, za którymi Panna może nie przepadać sa różowy i wszelkie odcienie cukierkowe.

Panną włada Merkury. Z tego względu Panny są bardzo delikatne, jeżeli chodzi o aspekty zdrowotne. Ich jelita są bardzo wrażliwe, a ponadto narażone są na wrzody żołądka i wszelakie choroby powiązane ze stresem lub napięciem nerwowym.

Panna horoskop dzienny

zodiakalna panna

zodiakalna panna

Panny powszechnie uważane są za nieśmiałe, a czasami nawet zarozumiałe czy nudne.

Faktycznie jednak są one bardzo opanowane i skromne, a niektóre nawet zamknięte w sobie.

Nie lubią skupiać na sobie uwagi, gdy przebywają w większym towarzystwie.

Pomimo wycofania, jakie zachowują w grupie, z zaufaną osobą potrafią rozmawiać długimi godzinami na przeróżne tematy.

Przyjaźń z Panną wymaga jednak sporo pracy i cierpliwości, ze względu nie tylko na jej trudności z otwieraniem się, lecz także na jej spore wymagania względem drugiej osoby, zarówno te intelektualne, jak i etyczne.

Panna – związki z innymi znakami zodiaku

Znakami przychylnymi dla Panny są Koziorożec, Byk oraz Skorpion. Relacja z pierwszym z nich, Koziorożcem, jest praktyczna i inteligentna.

Wypływa to z faktu, że oba te znaki są racjonalne, mają wysokie oczekiwania w stosunku do innych ludzi, a w związku opierają się o realizm, co pozwala na stworzenie solidnej, autentycznej więzi miedzy nimi.

Oba te znaki zodiaku potrafią ciężko pracować, wytrwale, z uporem dążą do obranego celu, co sprawia, że razem są praktycznie nie do zatrzymania.

Relacja PannaByk opiera się na zrozumieniu, dzięki czemu ich relacja jest trwała i satysfakcjonująca. Potrafią oni rozmawiać ze sobą na różne tematy, nie ma między nimi żadnych barier ani tematów tabu, co jeszcze bardziej umacnia ich związek. Relacja Panny i Skorpiona jest pięknym fenomenem.

Oboje są sobie oddani i mocno zapatrzeni w siebie przez długie lata. Ich więź jest niezwykle silna, zdolna przetrzymać najgorsze sytuacje życiowe i codzienne trudności.

Wolny czas wolą spędzać w swoim towarzystwie, w domowym zaciszu. Żadnego z nich nie ciągnie do imprezowania. Dzięki temu są w stanie utworzyć prawdziwą, satysfakcjonującą ich relację.

horoskop panna

horoskop panna

Nieprzychylnymi zaś są Strzelec oraz Bliźnięta. Pierwszy z nich jest trudny do usatysfakcjonowania. Nieśmiałość Panny może sprawić, że Strzelec zniechęci się zbyt szybko i zrezygnuje z dalszego jej poznawania. Jeżeli Strzelec nie jest gotowy na duże poświęcenia i dużo pracy, to związek nie ma dużych szans na przetrwanie.

Relacja Panny z Bliźniętami jest bardzo zmienna. Obaj partnerzy gubią się i odnajdują na nowo. Ich uczucie obraca się wokół intelektu.

Towarzyskość bliźniąt nie współgra z miłością do rutyny i zacisza domowego Panny, która traci przy nich swoją równowagę. Sprawia to, że zestawione są dwa różne podejścia do życia – rozrywkowość i spontaniczność oraz dokładność i skrupulatne planowanie.

osoba urodzona

umysł panny

Jaka praca jest idealna dla Panny?

Panna jest jednym z największych pracoholików i perfekcjonistów, co czyni ją bardzo dobry, rzetelnym pracownikiem. Pomimo trudnego nawiązywania relacji ze współpracownikami, Panna skupia się na swojej pracy, wykonuje swoją pracę dokładnie i jest krytyczna zarówno wobec siebie, jak i w stosunku do innych znaków.

Czyni to ją bardzo dobrym pracownikiem laboratoriów, pracownikiem analizującymi dane, a nawet nauczycielami czy naukowcami.

W sytuacji Panny możliwy jest także scenariusz popadnięcia w pracoholizm, lub zatracenie produktywności, przez zbyt duże skupianie się na niepotrzebnych szczegółach.

Idealne zajęcia dla panny to:

Idealnymi zajęciami dla Panny są wszelkie aktywności fizyczne. Zależy jej bowiem na zdrowiu, więc stara się uprawiać różne sporty. Miłość do świeżego powietrza sprawiają, że aktywność fizyczna na łonie natury wydaje się być dla niej stworzona.

Dlatego też dobrym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu jest przejażdżka rowerowa czy przebieżka. Panna nie zawsze potrzebuje kompana do wspólnego uprawiania sportu. Pasuje jej także samotnie spędzony czas, który może przeznaczyć na różnego rodzaju refleksje.

niezwykła para

planeta rządząca

Sławne osoby spod znaku Panny

Spod znaku Panny jest wiele znanych osobistości, takich jak: Agatha Christie, Lew Tołstoj, Michael Jackson, Pink, Borys Szyc, Cameron Diaz, wokalista legendarnego zespołu Queen – Freddie Mercury, Matka Teresa z Kalkuty, Julian Tuwim, Juliusz Słowacki czy Stanisław Lem.

Powiązane artykuły