Home Moda Depilacja laserowa – wszystko, co musisz wiedzieć

Depilacja laserowa – wszystko, co musisz wiedzieć

by Agata Kubiak
Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – dla kogo jest przeznaczona?

Depilacja laserowa jest skierowana przede wszystkim do kobiet, które zmagają się z problemem nadmiernego owłosienia, a u których standardowe metody depilacji niezbyt się sprawdzają (włoski odrastają bardzo szybko, wdepilacji laserowej dodatku są mocniejsze i bardziej widoczne) lub powodują występowanie podrażnień z uwagi na skłonności do wrastania włosków oraz tworzenia się stanów zapalnych.

Depilacja laserowa skutecznie usunie niechciane owłosienie, a stan skóry ulegnie znaczącej poprawie.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa polega na naświetlaniu wybranych partii ciała światłem laserowym emitowanym przez specjalnie do tego celu przeznaczone urządzenie.

zabieg depilacji laserowej

zabieg depilacji laserowej

Promień światła jest pochłaniany przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym, która to przetwarza promień lasera w energię termiczną, która niszczy mieszek, w związku z czym włoski już nie odrosną.

przeciwwskazania do depilacji laserowejWarunkiem dobrych efektów jest przede wszystkim odpowiedni dobór mocy lasera do rodzaju skóry i włosów. Im ciemniejsze są włoski, tym więcej melaniny zawierają i tym większy efekt daje depilacja laserowa

By osiągnąć wymarzony rezultat i pozbyć się owłosienia na zawsze, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów na danej partii ciała w odpowiednim odstępie czasu.

Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?

depilację laserowąDo zabiegu depilacji laserem trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim w okresie kilku tygodni przed planowanym zabiegiem należy unikać promieni słonecznych – jeśli skóra będzie zbyt opalona, przeprowadzenie zabiegu nie będzie możliwe.

Z tego względu podczas wychodzenia na słońce w tym okresie należy używać kremów z mocnym filtrem.

W okresie około dwóch tygodni przed zabiegiem należy również zrezygnować z samoopalaczy, herbatek ziołowych, stosowania niektórych leków oraz kosmetyków, zwłaszcza tych, które w swoim składzie zawierają kwasy owocowe, retinol oraz izotretinoinę.zabiegu depilacji laserowej

Dodatkowo w okresie około 6 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji (depilator, wosk) i wyrywania włosów pęsetą oraz depilacji z użyciem kremów do depilacji.

Jedyną zalecaną w tym okresie metodą usuwania niechcianego depilacji laserowejowłosienia jest golenie włosków maszynką. Przed zabiegiem należy również zadbać o stan skóry na tej partii ciała, na której będzie przeprowadzany zabieg.

Skóra powinna być nawilżona, nie powinna mieć żadnych podrażnień. W okresie ostatnich dwóch tygodni przed zabiegiem nie należy również stosować peelingów chemicznych.

Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić miejsce, które będzie poddawane zabiegowi depilacji.depilację laserową

Ich pozostawienie może spowodować podrażnienia i poparzenia podczas zabiegu. Dodatkowo w dzień zabiegu należy zrezygnować ze stosowania kremów i makijażu – skóra powinna być czysta i sucha.

Zabieg depilacji — jakie są przeciwwskazania?

skuteczność depilacji laserowejMimo tego, że depilacja laserowa jest bardzo popularną metodą usuwania owłosienia, to istnieją sytuacje, w której jej przeprowadzenie nie jest możliwe.

Zaliczamy tutaj m. in. ciążę oraz okres karmienia piersią, zbyt opaloną skórę, przebyte choroby nowotworowe, infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, cukrzycę, łuszczycę, bielactwo czy stwardnienie rozsiane.wygląda zabieg depilacji laserowej

Dodatkowo nie można przeprowadzać depilacji laserowej w przypadku zażywania leków i ziół, które mogą wywołać nieprawidłowe reakcje skóry podczas zabiegu i doprowadzić do powstania podrażnień, przebarwień czy nawet poparzeń. Nie zaleca się również wykonywania zabiegów w krótkim odstępie czasu od zabiegów chirurgicznych.

Czy depilacja laserowa to dobry pomysł?

działanie laseraLaserowa depilacja to dobre i skuteczne rozwiązanie dla osób, które chcą trwale rozwiązań problem niechcianego owłosienia.

Pozwoli to na pozbycie się wielu kompleksów, a także zaoszczędzi wiele czasu w przyszłości, który trzeba by przeznaczyć na depilację.

Mimo dość sporego kosztu jest to coś, w co warto zainwestować i co zaprocentuje w przyszłości,

Depilacja laserowa — czy jest skuteczna?

lekarz medycyny estetycznejDepilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Pozwoli na trwałe usunięcie włosków, a dodatkowo jest bezpieczna i mało inwazyjna.

Należy jedynie pamiętać, że aby osiągnąć zamierzony cel i całkowicie pozbyć się włosków nie wystarczy jeden zabieg, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie naświetlania danej partii ciała. Pozwoli to na osiągnięcie wymarzonego efektu.

Depilacja – porady ekspertów

ciemne włosyPo podjęciu decyzji o depilacji laserowej dobrze jest poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego salonu i odpowiedniego specjalisty, który posiada należyte uprawnienia oraz dysponuje odpowiednim sprzętem. W tym celu warto zasięgnąć opinii innych osób oraz poszukać informacji w internecie.

Nie warto decydować się na pierwszy lepszy gabinet, ani kierować się najniższą ceną. Niska cena to często oznaka niskiej jakości, a przypadku takiego zabiegu to bezpieczeństwo oraz wysoka jakość usługi powinny być decydującym kryterium.

Dobrze jest również zasięgnąć informacji na temat rodzaju lasera, który jest wykorzystywany przez dany salon. Nie wszystkie lasery charakteryzują się taką samą skutecznością, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie informacji na ten temat, tak aby wybrać ten laser, który pozwoli na osiągnięcie najlepszych efektów.

lekarz medycyny estetycznej

Powiązane artykuły