Home Moda Biżuteria damska – jak ją dobierać do stylizacji?

Biżuteria damska – jak ją dobierać do stylizacji?

by Agata Kubiak
Biżuteria damska

Dopełnieniem looku na co dzień czy na specjalną okazję są dodatki – m.in. biżuteria damska. Jak ją jednak dopasowywać, by pasowała idealnie? Jak łączyć poszczególne ozdoby ze sobą, by stworzyć zgrany komplet? Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci podkreślić swój styl i osobowość.

Odpowiednio dobrana biżuteria damska oraz inne dodatki mają specjalną moc – mogą zmienić prosty zestaw w coś wyjątkowego. Aby efekt robił zamierzone wrażenie, trzeba jednak nauczyć się umiejętnie dobierać poszczególne elementy do siebie. Wyjaśniamy, jak zestawiać ze sobą biżuterię, a także, czego unikać.

Przede wszystkim umiar

Wiele pań ma dylemat, ile elementów biżuterii to odpowiednia liczba. Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, wiele też zależy od danej stylizacji oraz jej charakteru. Do stonowanych odcieni można dobierać biżuterię śmielej. Jeśli jednak nasza garderoba jest odważna, fantazyjna, kolorowa czy pełna ozdób, biżuteria damska powinna być minimalistyczna i prosta. Nie koncentruj też dużej liczby elementów w jednym miejscu.

Biżuteria damska a typ urody

Biżuteria powinna też pasować do danego typu urody i kształtu twarzy, by odpowiednio podkreślała to, co pozytywne, a ukrywała niedoskonałości. Najpierw poznaj swój typ urody – wyróżniamy cztery.

Wiosna. To karnacja o ciepłym odcieniu, włosy w odcieniu blond albo kolorze jasnego brązu lub rudego, oczy błękitne lub jasnozielone. Wybieraj biżuterię złotą, rose gold oraz w odcieniu mosiężnym.

Lato. Ten typ urody charakteryzuje się jasną karnacją o chłodnym odcieniu oraz włosami w kolorze szarego lub platynowego blondu, ew. ciemnobrązowym. Oczy są szaro-błękitne lub szaro-zielone. Pasować będzie biżuteria damska srebrna, ale też stalowa, platynowa oraz z ponadczasowego i eleganckiego białego złota.

Jesień. Panie z piegami, o złotej karnacji, oczami zielonymi albo piwnymi oraz włosami w odcieniu brązowym albo rudym dobrze prezentują się w biżuterii złotej lub mosiężnej. Pamiętaj też, że złota biżuteria najlepiej prezentuje się na tle ubrań w ciepłych odcieniach.

Zima. Do karnacji jasnej o delikatnym odcieniu, zwykle różowym, ciemnych oczu oraz czarnych włosów pasuje przede wszystkim srebro, białe złoto oraz platyna.

Styl i charakter

Rodzaj biżuterii zależy także od stroju, a konkretnie – jego charakteru. Do formalnych zestawów – na przykład wieczorowych lub do pracy – postaw na umiar i ogranicz dodatki. Z kolei do rockowych stylizacji dobierz biżuterię z pazurem, a do boho możesz śmiało dopasować więcej elementów.

Powiązane artykuły