Home Life Style Głogów – gdzie szukać pracy?

Głogów – gdzie szukać pracy?

by Agata Kubiak
rozmowa o prace

Położony w południowo-zachodniej części kraju Głogów słynie z długiej historii sięgającej aż X wieku, której pozostałością jest zabytkowy Zamek Książąt Głogowskich. To średniej wielkości miasto powiatowe, liczące ok. 65 tys. mieszkańców. Miejscowy rynek pracy jest raczej niewielki, a znalezienie stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia jest trudnym wyzwaniem. Gdzie szukać pracy w Głogowie i okolicach?

 

Rynek pracy w Głogowie – co warto wiedzieć?

W Głogowie znajduje się wiele zakładów produkcyjnych i przemysłowych, ale jeden z nich zdecydowanie się wyróżnia. Kontrolowana przez państwowego giganta KGHM Huta Miedzi Głogów jest największym pracodawcą w mieście, nawet jeśli w ostatnich dekadach aż kilkukrotnie dochodziło w niej do redukcji liczby etatów.

Warto jednak pamiętać, że w mieście działają średniej wielkości przedsiębiorstwa poszukujące wykwalifikowanych pracowników, a także małe, lokalne firmy. Dużym pracodawcą jest też sektor publiczny, na czele ze Służbą Cywilną. Rynek pracy w Głogowie jest, jak na miasto tej wielkości, zaskakująco zróżnicowany, dzięki czemu każdy ma szansę na zatrudnienie w wybranej branży lub zawodzie.

Gdzie szukać pracy w Głogowie?

Poszukiwanie pracy to długi proces, który często może być niepotrzebnie skomplikowany. Najwięcej czasu zajmuje proces rekrutacyjny już po złożeniu aplikacji. Problem w tym, że najpierw trzeba znaleźć ciekawe ogłoszenie – a to już może być trudne. Gdzie szukać ofert pracy w Głogowie?

Serwisy internetowe z ogłoszeniami o pracę

Najprostszym sposobem na znalezienie atrakcyjnej pracy jest skorzystanie z wyspecjalizowanych serwisów internetowych. Można na nich znaleźć liczne oferty pracy w Głogowie – ogłoszenia możemy filtrować i wygodnie przeglądać na komputerze czy smartfonie, a wysłanie CV zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Z reguły to właśnie w internecie ogłasza się większość pracodawców. Dotyczy to szczególnie ofert pracy na pełen etat – firmom zależy na zebraniu jak największej liczby kandydatów, by wybrać spośród nich pracowników najlepiej dopasowanych do wymagań stanowiska. Wyspecjalizowane serwisy internetowe to najskuteczniejszy sposób na znalezienie pracy w Głogowie!

Grupy na Facebooku

Popularną alternatywą dla serwisów ogłoszeniowych są lokalne grupy tematyczne na Facebooku. Pracodawcy mogą się tam ogłaszać za darmo, dzięki czemu pojawiają się na nich głównie oferty od mniejszych firm, szczególnie z sektora usługowego.

Korzystając z grup na Facebooku do poszukiwania pracy należy uważać na oszustów, którzy często podszywają się pod pracodawców. Oferują oni bardzo atrakcyjne warunki pracy, a ich celem jest wyłudzenie danych osobowych.

Lokalne media

Wielu pracodawców wciąż ogłasza się w lokalnych mediach. Może to być papierowa prasa, ale coraz większą popularnością cieszą się regionalne serwisy informacyjne. Zaglądają do nich głównie mieszkańcy Głogowa, dzięki czemu pracodawcy mogą łatwo znaleźć zainteresowanych kandydatów. Warto jednak pamiętać, że liczba ofert pracy w mediach lokalnych jest raczej niewielka, często są to też prace dorywcze.

Znajomi i rodzina

Znajomi i rodzina to świetny sposób na znalezienie pracy. Wystarczy powiedzieć im, że akurat szuka się zatrudnienia i trochę poczekać. Pracodawcy lubią, gdy poleca im się kandydatów – znacząco zwiększa to szansę zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście może okazać się, że pomoc rodziny i znajomych nie przyniesie wymiernych rezultatów… Ale czasami praca po znajomości może okazać się strzałem w dziesiątkę!

A może praca zdalna?

Jeśli skorzystaliście ze wszystkich opisanych wyżej metod, a mimo to wciąż nie możecie znaleźć ciekawej pracy w Głogowie, to może warto zacząć szukać zatrudnienia przez internet? Praca zdalna ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest możliwość wykonywania jest niemal wszędzie. Nie trzeba mieszkać w miejscu, w którym znajduje się siedziba czy oddział pracodawcy, nie traci się też czasu na dojazdy.

Oczywiście praca zdalna nie jest dla każdego, bo przez internet można pracować tylko w niektórych zawodach. Mimo to warto rozważyć tę opcję – w ten sposób znacząco zwiększymy szansę na znalezienie pracy w Głogowie i okolicach!

 

Powiązane artykuły