Home Life Style Sennik ciąża. Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!

Sennik ciąża. Koniecznie sprawdź znaczenie tego snu!

by Agata Kubiak
Sennik ciąża

Nasze sny najczęściej wiążą się z podświadomością, którą kreujemy w swojej głowie, ale nie do końca mamy o niej pojęcie. Często wiążą się także z tym, co może nas spotkać w przeciągu kolejnych dni.

Niektórzy uważają, że sny są wyrocznią, inni, że po prostu informacją dla nas, a inni wcale nie przyciągają większej uwagi do swoich nocnych wyobrażeń. Osoby, które chcą poznać znaczenie swoich snów sięgają oczywiście do senników, w których zapisane są ich znaczenia.ciąża koleżanki

W dzisiejszym artykule skupimy się na snach, które przedstawiają ciążę. Poznaj znaczenia nocnych wyobrażeń o ciąży, które opisane są w sennikach!

Sennik: ciąża – podstawowe znaczenie

Ciąża jest symbolem, który często pojawia się w snach, nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Sny o ciąży mają wiele różnych interpretacji, zależy od sytuacji, w której znaleźliśmy się w naszym nocnym wyobrażeniu. Czy to ja jestem w ciąży?

W przypadku mężczyzn – moja partnerka jest w ciąży. A może koleżanka? Może ta ciąża jest niechciana? Wszystko ma znaczenie dla sennika. Podstawowym jednak znaczeniem ciąży w śnie jest to, iż możemy oczekiać sukcesów w interesach, w pracy, ogólnie w życiu zawodowym.

oznacza senCoś po prostu urodzi się w naszej karierze, co da pozytywne skutki. Osoby, które ciężką pracują, przykładowo nad projektem, czy oczekują awansu, po śnie związanym z ciążom mogą być pewne, że wszystko pójdzie po ich myśli.

Ciąża we śnie oznaczać ma również wewnętrzny spokój, przemianę, czy przewartościowanie swoich poglądów.

Na ogół nie jest to zły znak. Dodatkowo sen z takim tłem świadczyć może o spełnieniu marzeń, realizacji planów. Sen o ciąży sugerować może także bogactwo.

Ciąża, która śni się mężczyźnie, oznaczać może to, iż gotowy jest on na zostanie ojcem, ale niekoniecznie. Może to być także zapowiedź istotnych zmian życiowych, które dotyczyć mogą sfery osobistej, ale także zawodowej.

ciąży ciążaNieprzyjemną sytuacją jest ta, kiedy ktoś śni o zagrożonej ciąży. Wówczas to nocne wyobrażenie niestety nie będzie zwiastować niczego dobrego.

Interpretuje się to jako zły omen, coś, co może przynieść niepowodzenie w przeciągu następnych dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Sennik: być w ciąży

Kobiety, którym śni się, że są w ciąży, na ogół marzą o tym, aby założyć rodzinę i mieć dzieci w życiu realistycznym. Niekoniecznie musi być to zamiar, do którego chcą dotrzeć nawet w upływie kilku przyszłych lat, jednak już od zawsze wiedzą, że chcą kiedyś zostać matkami i żyć szczęśliwie w wielkim domu z ogrodem i kochającym mężem.

ciąży siostryWiększość Pań, którym w nocy ukazuje się ciąża, są już na takim etapie życia, kiedy chcą się ustabilizować. Są gotowe na zajście w danym momencie życia, chciałyby za 9 miesięcy wziąć swoje maleństwo na ręce.

Ciekawostką jest to, iż takie sny miewają również kobiety, które już mają dzieci. Jeżeli sen o ciąży pojawia się coraz częściej może oznaczać to, iż dana przedstawicielka płci pięknej marzy o powiększeniu swojej rodziny o jeszcze jedną osobę.

Znaczenie takiego snu bywa jednak intepretowane także w inny sposób. Jeżeli śnisz o swojej ciąży może oznaczać to, że w Twoim życiu pojawią się pozytywne zmiany, niekoniecznie związane z posiadaniem dzieci.

niechcianej ciążyMoże być to osiągnięcie długo wyczekiwanego sukcesu, wejście w najlepszy etap swojego życia, doprowadzenie do pozytywnych zmian życiowych.

Inne znaczenie względem snów ma sam poród. Jeżeli śni Ci się sala porodowa, wówczas możesz być bardzo szczęśliwa. Jest to zapowiedź ogromnych korzyści finansowych i uwolnienia się do różnego rodzaju trosk życia codziennego.

Jeżeli ostatnio coś trapiło Cię na co dzień po takim śnie możesz być pewna, że szybkimi krokami zmierza do Ciebie upragniony spokój. Poród oczywiście może być różny. Kiedy śni nam się taki, który jest bolesny i trudny, warto udać się do lekarza na badania profilaktyczne.

ciąża córkiTaki sen może bowiem oznaczać nadchodzące kłopoty ze zdrowiem. W sytuacji oczywiście, kiedy poród w śnie był udany, szybki, bezproblemowy, wówczas możemy oczekiwać zmian wżyciu, ale bardzo pozytywnych, opisanych wyżej.

Zapowiedź narodzin lub narodziny dziewczynki we śnie: nadchodzą straty.

Zapowiedź narodzin lub narodziny chłopczyka we śnie: znak powodzenia w biznesie.

Zapowiedź narodzin lub narodziny martwego dziecka: najgorszy omen, może oznaczać zbliżającą się żałobę.

Sennik: widzieć czyjąś ciążę

sen o ciążyPanie często śnią o ciąży kogoś innego, najczęściej swojej koleżanki, czy przyjaciółki.

Pewnie wiele z Was drogie kobiety miało sytuację, kiedy przyśniła Was się najlepsza kumpela z brzuchem lub małym dzieciątkiem na rękach i od razu musiałyście do niej zadzwonić, czy przypadkiem czegoś przed Wami nie ukrywa!

Wiele kobiet taki sen interpretuje jako to, iż rzeczywiście dana osoba jest w ciąży lub za niedługo w nią zajdzie. Warto jednak pamiętać, że nocne wyobrażenia trzeba brać trochę przez palce, interpretować znacznie inaczej.

Według wierzeń ludowych, sen, w którym danej osobie śniła się inna osoba w ciąży, oznaczać miał ogromny dobrobyt, bogactwo, szczęście i ogrom nadchodzących sukcesów. Obecnie sny o ciąży w sennikach interpretuje się jednak w sposób nieco bardziej złożony.

ruchy dzieckaPrzede wszystkim oznaczać on może niestety rozczarowanie w sferze związkowej, sercowej, bądź spory kryzys, także na tle innych płaszczyzn życiowych.

Jeżeli przyśni Ci się inna osoba w ciąży, warto przyjrzeć się swojemu związkowi, ponieważ może być on daleki od ideału, a Twoja podświadomość właśnie to chciała przekazać Ci przez dane nocne wyobrażenie.

Jeżeli w swoim śnie widzisz bliską Ci osobę, która jest w ciąży, może to oznaczać dodatkowo pojawienie się w Twoim najbliższym gronie nowego życia.

Sennik: ciąża bliźniacza

ciąża własnaCiąża bliźniacza jest symbolem, który w snach pojawia się dosyć rzadko. Jeżeli jednak już się pojawi, wówczas jest to omen bardzo pozytywny.

Taki sen oznacza bowiem podwójną korzyść z sytuacji, w której obecnie znajdujesz się w swoim życiu. Kiedy o ciąży bliźniaczej śni kobieta oznaczać to może spełnienie jej największych marzeń, zapowiedź dobrych wiadomości.

Sen o mnogiej ciąży to również bardzo dobry znak w życiu biznesowym osoby śniącej. Widok we śnie obcej kobiety, która jest w ciąży bliźniaczej, oznaczać może nagły przypływ dużej gotówki i ogólną poprawę kondycji finansowej.

Sennik: niechciana ciąża

znaczenie snu ciążaWe śnie oczywiście mogą pojawić się również nieprzyjemne sceny, jak ciąża niechciana, czy zagrożona, a nawet widok poronienia.

Ciąża niechciana według sennika mówi o tym, iż jest to podświadome przypomnienie obajw, które kurczowo związane są z niechcianym macierzyństwem lub ojcostwem.

Taki sen można również oczytać jako zapowiedź niespodziewanych i nieoczekiwanych wydarzeń.

Sen o krwawieniu w ciąży może oznaczać to, że osoba śniąca odnajdzie w sobie siłę, aby stawić czoła wszytskim przeciwnościom, które w najbliższym czasie ją czekają.

Sen o poronieniu jest związany z wieloma negatywnymi emocjami, wyrażać może on skrywane obawy, które są oczywiste. Takie przesłanie w nocnym wyobrażeniu może prezentować takzę przestrogę przed poważnymi planami, które chcemy wprowadzić w swoim życiu.

Sen o ciąży

Sen o ciąży jest często obarczony głębokim symbolizmem i może być interpretowany na różne sposoby, w zależności od kontekstu i osobistych doświadczeń śniącego. Oto podstawowe znaczenia, które mogą być przypisane temu motywowi sennemu:

  1. Twórczość i rozwój: Ciąża we śnie jest powszechnie uważana za symbol tworzenia czegoś nowego. Może to oznaczać rozwój nowych pomysłów, projektów lub inicjatyw, które kiełkują w umyśle śniącego.
  2. Nowy początek: Sen o ciąży często wskazuje na nowy początek lub nadchodzącą zmianę w życiu. Może to dotyczyć osobistych przemian, nowych możliwości w pracy lub zmian w życiu rodzinnym.
  3. Potrzeba opieki: Czasami ciąża we śnie może odzwierciedlać potrzebę opieki lub bycia opiekuńczym wobec kogoś w życiu śniącego. Wskazuje to na emocjonalne lub fizyczne aspekty życia, które wymagają uwagi.
  4. Lęk przed odpowiedzialnością: Sen o ciąży może również ujawnić obawy związane z przyjmowaniem nowych obowiązków lub strach przed nadchodzącymi zmianami.
  5. Refleksja nad własnym życiem: Dla osób, które myślą o rodzicielstwie lub znajdują się w etapie, gdy rozważają swoje miejsce i role w życiu, sen o ciąży może być odzwierciedleniem tych rozważań.
  6. Znaczenie symboliczne: W niektórych kulturach ciąża we śnie jest postrzegana jako zapowiedź dobrobytu lub obfitości, co może odnosić się do różnych aspektów życia śniącego.

Warto zauważyć, że interpretacja snów jest bardzo subiektywna. Sens, jaki niesie za sobą motyw ciąży, może znacząco różnić się w zależności od osobistych przeżyć, stanu emocjonalnego i aktualnej sytuacji życiowej śniącego. Dlatego też zrozumienie, co konkretnie sen o ciąży oznacza dla danej osoby, wymaga refleksji nad własnym życiem i emocjami.

 

Powiązane artykuły