Home Life Style Dzień dziecka 2023

Dzień dziecka 2023

by Agata Kubiak
dzień dziecka

Dzień dziecka w 2023 roku. Rewelacyjne koncepcje na miły upominek

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami i warto zastanowić się nad miłym upominkiem, który wywoła dziecięcy uśmiech na twarzy. Zwyczajowo obchodzimy ten dzień 1 czerwca, lecz warto podkreślić, że w innych krajach obchodzony jest on w różnych terminach. Chcesz poznać historię Międzynarodowego Dnia Dziecka? Zastanawiasz się jak umilić ten dzień swoim pociechom? Zostań tutaj przez chwilkę, a poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Geneza Dnia Dziecka

 

Działania wojenne wpłynęły na los wielu ludzi, w tym mnóstwo dzieci. Przepełnione sierocińce były świadectwem okrucieństwa, jakiego dopuścił się człowiek w czasie II wojny światowej. Tuż po zakończeniu tego konfliktu ustanowiono Kartę Narodów Zjednoczonych, w której pojawił się zapis dotyczący objęcia szczególną ochroną dzieci. W roku 1954 Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu szerzenia ideałów obrony praw dziecka ustanowiło Międzynarodowy Dzień Dziecka. W różnych krajach obchodzony jest on w różnych terminach. W naszym kraju obchodzimy go dnia 1 czerwca. Kraje byłego bloku wschodniego przyjęły to święto tuż po ogłoszeniu apelu sztokholmskiego w 1950 roku. Jak dowodzi historia, nie było to zupełnie nowe święto, którego wcześniej w Polsce nie znano. W okresie dwudziestolecia międzywojennego funkcjonował w kraju Polski Komitet Opieki nad Dzieckiem. Za jego sprawą od 1929 roku obchodzono dzień dziecka. Święto to celebrowano w dniu 22 września. Po mszy świętej dzieci obchodziły w szkołach uroczyste akademie, po których udawały się na wycieczki i spędzały czas na zabawie.

dzień dziecka

 

Szukasz inspiracji? Oto najlepsze pomysły

 

Skoro dotarłaś aż do tego momentu, pewnie szukasz inspirujących pomysłów na upominek dla dziecka. Obiecuje Ci, że się nie zawiedziesz. Okres wiosenno-letni jest czasem, gdy wszyscy spędzamy czas w plenerze, zażywamy świeżego powietrza i cieszymy się pięknem okolicznej przyrody. Dzieci lubią ruch na świeżym powietrzu, więc warto celować w upominki, które im to uatrakcyjnią. Wymieńmy sobie w podpunktach przykłady udanych upominków:

  • Hulajnoga elektryczna. Tak, to bardzo topowy przyrząd do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, gdy jesteś dzieckiem. Korzystają z niej również dorośli. Pracę nóg wspiera zaimplementowany silnik, a jedno ładowanie sprzętu wystarczy na pokonanie kilkunastu kilometrów. Śmiała i topowa opcja dla naszych milusińskich.
  • Deskorolka elektryczna. Brzmi nietypowo i niebezpiecznie, ale spokojnie. Przy odpowiednim podejściu do tematu możesz zagwarantować dziecku miłą niespodziankę i bezpieczeństwo. Dedykowana jest ona raczej starszym dzieciom. Skateboarding znów wraca do łask. Warto przyjrzeć się dzisiejszej młodzieży aktywnie korzystającej z tego typu urządzeń.
  • Kask. Jeśli zdecydujesz się na deskorolkę elektryczną, to kask na głowę będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu masz pewność, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy, a przy okazji będzie świetnie się bawić.
  • Rower. To z kolei brzmi tradycyjnie i strasznie konwencjonalnie, ale rower górski nie wypadł z łask. Świadczą o tym ścieżki rowerowe wyrastające w różnych miejscach. Zapewnia dobrą zabawę na świeżym powietrzu.

dzień dziecka

Cyfrowa rzeczywistość. Inspiracji ciąg dalszy

 

Nasze pociechy w odróżnieniu od nas, gdy byliśmy w ich wieku, spędzają masę czasu w rzeczywistości cyfrowej. Szybko chłoną nowe technologie i świetnie się przy tym bawią. Poniżej znajdziesz listę produktów, które z pewnością ucieszą milusińskich.

  • Smartfon. Dzieci spędzają masę czasu przed iphonami. W czasach naszej młodości telefonia komórkowa nie dawała tylu możliwości co współcześnie. Szerokopasmowy dostęp do Internetu, możliwość kręcenia filmików i wykonywanie zdjęć w sporej rozdzielczości, to wszystko zapewniają współczesne smartfony. Dziecko na pewno się ucieszy z takiego upominku.
  • Dron. Możesz zarazić swoje dziecko ciekawym hobby. Połączenie fotografii z zabawą dronem to obecnie bardzo popularna kombinacja, często wykorzystywana przez zawodowych fotografów.
  • Gry komputerowe. To tradycyjna i relatywnie tania forma sprawienia dziecku przyjemności. Dzieci, tak młodsze, jak i starsze lubią spędzać czas, ogrywając ciekawe tytuły. W ofertach rozmaitych sklepów internetowych znajdziesz ogromną ilość topowych tytułów. Wybór odpowiedniej dla Twojej pociechy gry wideo nie jest trudny. Każda produkcja opatrzona jest specjalnym znaczkiem określającym minimalną kategorię wiekową, dla której gra jest dedykowana. W ten sposób unikniesz zakupu nieodpowiedniej gry dla dziecka i będziesz mieć pewność, że bardzo się ucieszy.

dzień dziecka

Łącząc przyjemne z pożytecznym

 

Możesz również postawić na użyteczność zakupywanych upominków. Warto jest wszczepiać dziecku dobre nawyki. Jednym z nich jest zamiłowanie do książek. Kup dziecku ciekawą z jego punktu widzenia książkę, a zobaczysz, jak zaowocuje to w przyszłości. Warunkiem jest wcześniejsza praca nad dzieckiem polegająca na głośnym, wspólnym czytaniu i celowanie w ciekawe tytuły książek. Z książkami powiązany jest kolejny pomysł na upominek. To czytnik e-booków, który pozwoli Twojej pociesze wygodnie czytać książki i przechowywać sporą biblioteczkę w pamięci niewielkiego urządzenia. W przypadku małych dzieci polecić można interaktywne bajki i zabawki wspomagające proces rozwoju dziecka.

Powiązane artykuły