Home Life Style Kobieca torebka

Kobieca torebka

by Agata Kubiak
Kobieca torebka

Kobieca torebka historia

Kobieca torebka – krótka historia Chcesz wiedzieć, kiedy pojawił się pierwszy przodek damskich torebek? Kiedy pierwsze kobiety nosiły torebki? Po co to robią? W tym artykule chcemy przedstawić Wam długą historię torebek damskich (i ich frajdę!). Prymitywny chociaż istnieje wiele informacji, które pochodzenie torebek przeniosły do średniowiecza, aby znaleźć prototyp, należy cofnąć się dalej.

Torba na zakupy to głównie „Na uparty” (o wielu znaczeniach tutaj;), którą można uznać za torbę wykonaną z różnych materiałów używanych przez naszych przodków do przechowywania żywności w ich koczowniczym stylu życia; przypomnij mi: głównie zbierają i polowanie, dlatego biorąc pod uwagę mobilny styl życia torebek, torebki te są dla nich niezwykle przydatne.

Kobieca torebkaZaskoczymy Cię, ale pierwszej torebki damskiej powinniśmy szukać już w bardzo odległej przeszłości. Worki noszone przez ludzi służą głównie do zbierania i przechowywania żywności i są uważane za prototyp modnych torebek damskich. Uszyty jest z różnych materiałów, w tym ze skóry naturalnej.

Damskie torebki jako dodatki

Można tu uznać, że pierwsza torebka damska to także damski dodatek szyty na miarę przodków. W takich workach zarówno mężczyźni, jak i kobiety są ścigani, łapani lub znajdowani pożywienie. Ich koczownicze życie zmusiło ich do wynalezienia worka, który może pomóc w zbieraniu żywności od dzieci i krewnych. Czy wiesz, że w przeszłości portfel z paskiem był symbolem statusu? W Egipcie ludzie noszą torebki na biodrach lub przedramionach, aby przechowywać kosztowności. Korzystają na tym zarówno bogaci, jak i biedni.

Kobieca torebkaStarożytny Przed „ciemnymi wiekami” była inna epoka, w której portfel pojawił się we właściwej formie: czasy starożytne. Przykładem może być Egipt – torebki zawiązywane na pasku lub na przedramionach to nie tylko praktyczne przedmioty do noszenia drobiazgów dla zamożnych Egipcjan, ale także symbol ich statusu społecznego. W Państwie Faraona gmina korzystała również z własnej, szlachetnej i szlachetnej torby, choć z oczywistych względów jej cele służbowe były zupełnie inne i nie posiadały wykwintnego i bogatego odznaczenia klasy uprzywilejowanej. średniowiecze Kolejny etap w rozwoju torebek do nowoczesnych form. Pojawił się tu model, zwykle iluzja współczesnych listonoszek, wykorzystywanych głównie przez zamożnych kupców miejskich do przelewania pieniędzy.

Torebki damskie od XV do XVII wieku

Kobieca torebkaW tym okresie poprzednicy nowoczesnych torebek odkryli różne zastosowania i doświadczyli własnych wzlotów i upadków. Najciekawsze pomysły tamtych czasów związane są z późniejszym modowym szaleństwem.

Warto wspomnieć:  „Słodka torebka” – mała torebka umieszczana jest w specjalnej kieszonce ukrytej w fałdach ubrań, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach, jaki niesie ze sobą higieniczne standardy wyższej klasy społecznej -Pierwsza duża torba na ramię, zdolna wytrzymać bardzo duże obciążenia, jest używana głównie przez biednych, głównie do transportu narzędzi lub produktów rolnych na okresowe targi – Torebki „Dziewczęce”, które charakteryzują się bardzo bogatymi zdobieniami i symbolem obywatelstwa ich właścicielki; takie torebki (zwłaszcza w XV wieku) są standardowymi prezentami ślubnymi – zwykle haftowanymi słynnym Fragmentem historii miłosnej

Przełom rewolucji francuskiej

Francuski przewrót dotyczył nie tylko kwestii systemu narodowego, ale także wielu innych dziedzin życia, które odbiły się szerokim echem w całej ówczesnej Europie. Ma ogromny wpływ na modę, w tym na torebki damskie. W związku ze zmianami standardów odzieży damskiej, z dotychczasowych luźnych spódnic po smukłe spódnice, a właściwie stroje bardziej przyjazne kobietom, ponownie pojawiło się zapotrzebowanie na torebki. Ze względu na swój rozmiar elegancka odzież z Luizjany miała wiele kieszeni i zniknęła wraz z wprowadzeniem nowych stylów odzieży damskiej. Na przestrzeni wieków, wraz z szybkim rozwojem mody, wzrosła również liczba akcesoriów dla kobiet, dlatego przenośne lusterka i kompaktowe rajstopy muszą znaleźć nowe miejsca obok kobiet, którym zależy na swoim wyglądzie.

Kobieca torebka tamtej epoki

To niewątpliwie cechy tej epoki, niewątpliwie wyśmiewane, czyli „zabawne dziewczyny”, zazwyczaj małe torebki w ręku lub na nadgarstkach. Na dzisiejszym progu Wraz z nadejściem epoki wiktoriańskiej w branży zaszło wiele zmian. W związku z energicznym rozwojem nowych technologii, istniejące fabryki są stopniowo przekształcane w fabryki, zapewniając tym samym większe możliwości produkcyjne.

Przełożyło się to między innymi na wzrost dostępności torebek damskich, które stopniowo traciły status luksusowych produktów, które dotyczą wyłącznie wyższej klasy. Oprócz możliwości kupowania torebek przez coraz większą liczbę odbiorców, znacznie wzrosła również liczba dostępnych do kupienia egzemplarzy. Oprócz linii produktów w kształcie torebki pojawia się coraz więcej detali wykończeniowych, takich jak: haczyki, łańcuszki, metalowe sprzączki itp.

Kobieca torebkaW drugiej połowie XIX wieku na rynku pojawiły się dwie marki producenckie, które istnieją już dziś i nie trzeba ich szczegółowo przedstawiać: Louis Vuitton i Maison Hermés.

Gwiazdy i ich torby damskie

Wiek gwiazdy Na dzień dzisiejszy na rynku dostępnych jest niezliczona ilość modeli torebek damskich, a projektanci czołowych światowych marek co roku prześcigają się w idei wypuszczania coraz to nowych, niesamowitych wzorów. Obecnie w klasyfikacji generalnej znajduje się co najmniej 11 podstawowych kategorii (o nich można przeczytać tutaj: Rodzaje torebek damskich), a różne hybrydy czy okazy, które można zaliczyć do „podkategorii” nadal można tworzyć. Z powyższym tekstem chcemy wrócić do źródła, aby każda z Was wiedziała, jak narodził się jeden z najbardziej kobiecych atrybutów w historii ludzkości i jak branża modowa zawsze odwołuje się do ponadczasowej klasyki minionych czasów.

Powiązane artykuły