Home Fitness Smartwatch dla kobiet 2021

Smartwatch dla kobiet 2021

by Agata Kubiak
smartwatch

Smartwatch damski

Smartwatch to zdecydowanie jeden z najmodniejszych gadżetów ostatnich lat. Jest on nie tylko funkcjonalny jako zegarek, ale przede wszystkim może zostać dopasowany do stylu i osobowości osoby, która go używa. Dzięki połączeniu zegarka z telefonem zerkając na nadgarstek, można sprawdzić maile oraz połączenia, monitorować aktywność sportową, zmieniać utwory playlisty. Zdecydowanym atutem smartwatcha jest także to, że poprzez szybką zmianę wyświetlanej w danym momencie tarczy, można go przekształcić w zegarek elegancki lub sportowy.

Elegancki i stylowy zegarek

smartwatch

smartwatch damski

Inteligentne zegarki większości marek, nie mają określonej etykiety. Zazwyczaj znajdują się one pomiędzy ofertami eleganckich i stylowych smartwatch-y a tych, które mogą zostać spersonalizowane w stylu sportowym. Dla osób, które jednak pracują biznesowo i potrzebny jest im zegarek adekwatny do ich wyglądu, to eleganckie smartwatche również da się znaleźć.

Firmowe inteligentne zegarki

Produkcją eleganckich inteligentnych zegarków zajmują się takie marki jak m.in. Emporio Armani, Tommy Hilfiger, Michael Kors i wiele innych. Zazwyczaj zegarki te nie mają problemów z kompatybilnością za pomocą Bluetooth, zarówno ze smartfonami iOS oraz Androidem. Są to jednak zegarki, które po godzinach dość trudno będzie „odmienić” – w większości przypadków, po pracy trudno jest je zmienić np. w urządzenia sportowe.

Zazwyczaj nie mają one wymienialnej bransolety, a koszty zakupu smartwatcha od znanej marki odzieżowej są nieraz bardzo wysokie. Jeżeli jednak potrzebuje się zegarka, który będzie tylko elegancko i stylowo wyglądał, a przy tym sygnalizował pojawienie się nowych wiadomości, to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Smartwatch w dobrej cenie

smartwatch damski

smartwatch damski

Smartwatch to funkcjonalne uzupełnienie działalności smartfona. Bez względu na to, jak drogi posiada się telefon, smartwatcha można kupić w przystępnej cenie na każdą kieszeń. Modele zaczynające się od 200, 300, czy 500 zł, podobnie jak ich droższe odpowiedniki posiadają najważniejsze funkcje związane z monitorowaniem aktywności telefonu (smsy, połączenia etc.), a także umożliwiają monitorowanie aktywności fizycznej. Za najlepsze smartwatche w dobrej cenie uważane są takie urządzenia jak m.in. Xiaomi Amazfit Bip Lite, Lenovo Blaze oraz Huawei Watch GT Active.

Ceny gadżetów

damski smartwatch

damski smartwatch

Najdroższy smartwatch potrafi kosztować ponad 3 tysiące złotych. Rozbieżność cenowa jest bardzo duża, dlatego przed zakupem warto przeanalizować swoje potrzeby. Im wyższa cena, tym bardziej szczegółowe jest dane urządzenie. Często wiąże się to także z lepszym wyświetlaczem oraz bardziej pojemną i wytrzymałą baterią. Wyższa cena inteligentnego zegarka, może wynikać także z różnych opcji łączności. Większość modeli łączy się przez Bluetooth, Wi-Fi, a nawet LTE. Ta ostatnia funkcja, umożliwia działanie smartwatcha niezależnie od zegarka.

Smartwatch dla kobiet

Panie decydujące się na zakup smartwatcha, z pewnością będą sobie ceniły wygląd urządzenia. Istotna będzie tutaj przede

zegarek sportowy

zegarek sportowy

wszystkim wielkość, stylistyka i kolory. Ze względu na fakt, że kobiety są znacznie drobniejszej budowy ciała, najodpowiedniejszy dla nich będzie smartwatch z kopertą o maksymalnej szerokości 40 mm. Właśnie dlatego, paniom polecane są w szczególności urządzenia marki Apple.

Oprócz subtelnego wyglądu urządzenia te oferują wymienialne bransolety. Dzięki temu w zależności od przeznaczenia zegarek może przybrać elegancki lub sportowy wygląd. Niestety, w przypadku tych urządzeń problemem może okazać się to, że smartwatche marki Apple działają tylko i wyłącznie ze smartfonami tej samej marki.

Zegarki dla kobiet – smartwatch damski

inteligentny zegarek

inteligentny zegarek

Odpowiedni smartwatch dla pań, powinien być także bardzo lekki. Istotna będzie tutaj waga koperty, która zapewni odpowiedni komfort użytkowania, a przy tym nie będzie przeszkadzała w wykonywaniu codziennych czynności. Kobiety cenią sobie także praktyczne wykorzystanie urządzeń, dlatego warto aby panie zainwestowały w zegarek, który będzie miał wymienialne paski. Możliwość wymiany pasków pozwala na utrzymanie smartwatcha w czystości, a także na dopasowanie do określonych stylizacji, czy też indywidualnych preferencji.

 

Smartwatch dla biegacza

zegarek smartwatch

zegarek smartwatch

Osoby regularnie uprawiające aktywność fizyczną, w swoim zegarku docenią przede wszystkim funkcjonalność. Odpowiedni smartwatch dla biegaczy, powinien zawierać takie funkcje jak: pomiar dystansu, krokomierz, stoper, czy też licznik spalonych kalorii. Bardziej zaawansowane urządzenia, sportowe zegarki mogą pochwalić się także wbudowanym czujnikiem tętna oraz cyfrowym kompasem.

Ze względu na fakt, że sport uprawia się czasem w bardzo ekstremalnych warunkach (np. deszcz, w przypadku osób, które muszą trenować zawodowo), przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy dane urządzenie jest wodoodporne. Zegarek z licznikiem spalonych kalorii będzie wartością dodaną.

Zegarki wodoszczelne

smartwatch damski wybrać

smartwatch damski wybrać

Oprócz urządzeń wodoodpornych istnieją także zegarki wodoszczelne. Są to urządzenia najwyższej klasy, które nie ucierpią po kontakcie z wodą. Najczęściej, zegarki te są wykonane z bardzo lekkich tworzyw, takich jak np. guma. Zegarki, które spełniają wymagania wodoszczelności, to najczęściej modele z numerem 8 na końcu. Osoby uprawiające sport powinny pomyśleć także o możliwości łączności zegarka przez LTE – dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą smartfona, a i tak korzystanie z zegarka nie będzie w żaden sposób ograniczone.

Powiązane artykuły