Home Moda Fryzury krótkie

Fryzury krótkie

by Agata Kubiak
Fryzury krótkie

Fryzury krótkie włosy i multum nieustannie zmieniających się trendów w świecie fryzur, nie rzadko coraz wymyślniejszych z każdym kolejnym sezonem, sprawia, że dla laików w tym temacie wybór nowego cięcia czy uczesania może okazać się nie lada wyzwaniem.

Z drugiej strony temu szerokiemu wachlarzowi możliwości można zawdzięczać sposobność doboru jak najbardziej dogodnej opcji. Mówiąc o godnych uwagi trendach w kwestii fryzur, nie sposób nie wspomnieć o fryzurach krótkich.

Komu pasują krótkie fryzury?

krótkie włosy

krótkie włosy

To podstawowe pytanie, na które odpowiedź jest szczególnie istotna dla wszystkich kobiet zastanawiających się właśnie nad takim cięciem. Fryzury krótkie to niebanalne rozwiązanie, idealne dla pań ceniących sobie wygodę, niezależność oraz nietuzinkowość.

Niemałą rolę grają również rysy twarzy – krótkie fryzury będą prezentować się korzystnie na niemal każdym kształcie twarzy.

Istotne jest jednak aby zwrócić uwagę na rodzaj cięcia, cieniowanie, czy grzywkę. Przykładowo, przy twarzach o rysach okrągłych, w krótkich fryzurach, najlepiej zastosować mocne cieniowanie oraz wybrać grzywkę na bok.

Z kolei twarz kwadratowa stanowić będzie świetną oprawę dla grzywki prostej, natomiast trójkątna będzie prezentować się najkorzystniej bez grzywki, z krótkim bobem.

Zalety krótkich fryzur

Plusów, które przemawiają za wyborem właśnie tego rodzaju fryzury jest mnóstwo. Jednym z większych z nich jest niezaprzeczalnie wygoda.

Pielęgnacja, oraz codzienne modelowanie włosów krótkich jest znacznie łatwiejsze, sprawniejsze i mniej czasochłonne niż długich.

Pixie Cut

Mitem jest, że osoby z krótkimi fryzurami skazane są na ten sam look, jeśli chodzi o włosy. Także takie cięcia można różnie modelować i układać, tym samym nadając im świeżości i wyjątkowości kiedy wymaga tego okazja – rodzinna impreza, ślub czy biznesowe spotkanie. Dobór fryzury może grać znacznie większą rolę niż

modne fryzury

modne fryzury

mogłoby się wydawać właśnie w takich okolicznościach, chociażby wcześniej wspomnianych, służbowych.

Krótka fryzura na rozmowę o pracę to trafny wybór, chociażby ze względu na fakt, iż takie cięcie włosów to idealne zmaterializowanie cech takich jak niezależność, odwaga, ale i kobiecość.

W zestawieniu z mocną szminką, elegancką marynarką i szpilkami, w idealny sposób kreuje wizerunek kobiety sukcesu.

Krótkie fryzury

Także akcesoria do włosów, różnego rodzaju, mogą sprawić, iż fryzura będzie prezentować się diametralnie inaczej.

Elegancka opaska, czy modne ostatnimi czasy spinki, w odpowiedni sposób dobrane do okazji, a także stylizacji mogą nadać kobiecie z krótką fryzurą wdzięku, elegancji i szyku.

Jakie są najmodniejsze krótkie fryzury?

Na przełomie ostatnich sezonów, zdecydowanie większą rolę niż cięcia, ich sposób, rodzaj czy długość, gra, zdawałoby się mniej istotny, kolor.

Co ciekawe, moda na krzykliwe, rzadko spotykane odcienie farb do włosów powoli mija.

Jak zwykle, jej miejsce zajmuje klasyka, która tradycyjnie powraca do łask co jakiś czas, po tym jak na moment ustępuje miejsca wielkim innowacjom.

Jednolite barwy i równomierne farbowanie włosów to ostatnimi czasy najczęściej spotykane w mediach społecznościowych i najbardziej licznie naśladowane trendy w świecie fryzur. Subtelność, delikatność i naturalność to główne wyznaczniki w tej dziedzinie.

krótkie cięcie

krótkie cięcie

 

Powiązane artykuły