Home Zdrowie 10 sposobów spania we dwoje – co pozycje łóżkowe mówią o waszej relacji?

10 sposobów spania we dwoje – co pozycje łóżkowe mówią o waszej relacji?

by Agata Kubiak
10 sposobów spania we dwoje

10 sposobów spania we dwoje – co pozycje łóżkowe mówią o waszej relacji?

10 sposobów spania we dwoje. Pary dzielące ze sobą łóżko często nie zdają sobie sprawy, że sposób, w jaki ich ciała

pozycje mówią

pozycje mówią

położone są względem siebie, mogą opisywać ich relację. Pozycja w trakcie snu może świadczyć zarówno o potrzebie bliskości, jak i niezależność, a także poczuciu bezpieczeństwa.

Chcesz się przekonać, jakie znaczenie ma twój sposób spania? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten tekst!

1. Na łyżeczkę

pozycja wskazujeNa łyżeczkę to jedna z najbardziej znanych pozycji w trakcie snu wśród par, jednak rzadko stosowana. Charakteryzuje się tym, że partnerzy śpią zwróceni w tę samą stronę, a ich ciała stykają się plecami i brzuchem.

Jedna osoba ciasno obejmuje rękoma i nogami drugą, której kończyny swobodnie spoczywają na materacu.

Taka pozycja oznacza, że para jest ze sobą dość blisko i czuje się komfortowo, przebywając w jednym łóżku. Ponadto partnerzy są silnie związani emocjonalnie i darzą się głębokim zaufaniem.

2. Na luźną łyżeczkę

silne przywiązanieNa luźną łyżeczkę przypomina do złudzenia pierwszą pozycję. Z tą różnicą, że w tym przypadku między partnerami widać niewielki dystans.

Co prawda są zwróceni w jedną stronę, ale ich ciała stykają się tylko poprzez rękę partnera leżącego z tyłu.

Ta pozycja pokazuje, że śpiące osoby dopiero się poznają i jeszcze nie do końca wiedzą czego się spodziewać.

Także zaufanie w tej relacji jest dopiero budowane i bardzo nietrwałe. Nawet niewielkie nieporozumienie może doprowadzić do zerwania więzi, która dopiero powstaje.

3. Gonitwa

pozycja świadczyW tej pozycji do pewnego momentu partnerzy śpią po przeciwnych stronach. W trakcie snu jedna osoba szuka cielesnego kontaktu z drugą i „goni” ją. Jak uda się jej „złapać”, to przytula się do partnera tak samo, jak w pozycji na łyżeczkę.

Taki sposób spania dowodzi, że strona, która chce się przytulić, czuje się bezpiecznie przy tej drugiej oraz darzy ją bezgranicznym zaufaniem. Jest to silna relacja, której ciężko zaszkodzić.

4. Splot

swobodę ruchówJak sama nazwa mówi, w tej pozycji para jest ze sobą spleciona. Twarze partnerów skierowane są ku sobie i śpią mocno do siebie przytuleni. Ich kończyny wręcz mieszają się ze sobą.

Taki sposób spania świadczy o tym, że partnerzy nie wyobrażają sobie życie bez drugiej połówki i obawiają się ją stracić.

Mogą też spać w takiej pozycji, jeżeli przed snem wspólnie przeżyli coś, co ich do siebie jeszcze bardziej zbliżyło.

Niestety taka pozycja może świadczyć o tym, że podświadomie czują, że w niedalekiej przyszłości stanie się coś złego i nie chcą marnować czasu.

5. Rozwiązany węzeł

mowa ciałaRozwiązany węzeł następuje zaraz po ustaniu splotu. Partnerzy przenoszą się na swoją stronę łóżka i zasypiają. Ich ciała w ogóle się nie stykają.

Jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ ta pozycja wbrew pozorom wskazuje na to, że partnerzy są ze sobą bardzo blisko, ale nie są od siebie na tyle uzależnieni, aby nie móc oddzielnie funkcjonować.

Ich relacja oparta jest na zaufaniu, wzajemnym szacunku i doskonałym porozumieniu.

6. Niezależni kochankowie

dużą bliskośćW tym przypadku kochankowie zajmują swoją stronę łóżka i śpią zwróceni do siebie plecami. Ich ciała również się nie stykają.

Taka pozycja może mówić o tym, że partnerzy potrafią dzielić wspólną przestrzeń zarówno w życiu codziennym, jak i podczas snu.

pozycje spaniaNie muszą jednak spędzać całej doby razem, żeby wiedzieć, że ich związek jest trwały i silny. Partnerzy swobodnie czują się w swojej obecności, ale czasami potrzebują pobyć trochę samemu.

Nie ma w tym nic złego, szczególnie jeśli pozycja dotyczy osób będących w długotrwałym związku.

7. Pleco – przytulańce

przymrużeniem okaKochankowie ponownie śpią po różnych stronach łóżka, ale stykają się plecami lub tyłkami. Ta pozycja jest dość powszechna, zwłaszcza w tracie budowania relacji.

Para dobrze się czuje w swoim towarzystwie, ale nie odczuwa potrzeby ciągłego okazywania uczuć. Dla partnerów najważniejsze jest, to, że są razem i mogą się poznawać bliżej.

Niemniej istotne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.

8. Na piersi

takim przypadkuJest to bardzo romantyczna pozycja. Kochankowie śpią wtuleni w siebie. Głowa jednego z nich spoczywa na piersi drugiej osoby. Takiemu położeniu często towarzyszą splecione nogi lub trzymanie się za rękę.

Spanie w taki sposób jest oznaką silnego przywiązania. Pary niechętnie się rozstają, chociaż na moment, nie chcą przebywać bez siebie dłużej, niż jest to konieczne.

początku związkuNa początkowych etapach związku taka pozycja jest jak najbardziej naturalna. Jednak z upływem czasu może wskazywać na zbyt dużą zależność jednej strony od drugiej.

9. Przytuleni nogami

W tej pozycji partnerzy stykają się wyłącznie stopami. Śpią po swojej stronie łóżka, jednak mają ze sobą stały kontakt fizyczny.nowych związkach

W tym przypadku może to oznaczać potrzebę bliskości i czułości. Prawdopodobnie jedna osoba ma większe potrzeby emocjonalne niż druga i podświadomie szuka sposobu na ich zaspokojenie.

Ta pozycja może też wskazywać no to, że między kochankami jest silna więź nie tylko fizyczna, ale też duchowa. Ich relacja nawet w początkowych etapach jest trwała i oparta na szczerości.

10. Terytorialna świnia

komfort snuJest to jedna z najgorszych pozycji przede wszystkim dla osoby, która terytorialną świnią nie jest. W tym przypadku jedna ze stron zajmuje większą część łóżka, nie zwracając uwagi na komfort i potrzeby drugiej.

Całkiem możliwe jest to, że rozpychający się partner uważa, że ma większe prawa i zwyczajnie jest ważniejszy. Nie interesuje się tym,możemy zapominać co dzieje się z drugą stroną, nie przejmuje się jej problemami.

Mówiąc wprost, jest egoistą. Takie zachowanie jest nie do przyjęcia i trzeba zastanowić się, czy dalsza relacja ma w ogóle jeszcze prawo bytu.

Czasami wystarczy rozmowa, innym razem terapia dla par, a jeszcze innym niestety rozstanie.

Powiązane artykuły