Home Moda Odmładzające krótkie fryzury

Odmładzające krótkie fryzury

by Agata Kubiak
krótkie fryzury

Krótkie fryzury. Kobiety są niezwykle zmienne, a najłatwiej jest zauważyć to na przykładzie fryzur, jakie noszą. Panie kochają eksperymentować z włosami i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ich kolor, ale także o różnorodnej długości fryzury.krótkie włosy

Niemniej jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że niektóre fryzury potrafią znacząco odmienić, a nawet odmłodzić kobiecy wygląd.

Hitem w 2022 roku będą modne, krótkie cięcia, które z pewnością sprawdzą się w przypadku pań w każdym wieku. Tak więc na jakie odmładzające, krótkie fryzury warto postawić w tym roku?

Modne, krótkie fryzury- dlaczego warto się na nie zdecydować?

krótkie włosyOkazuje się, że nie tylko w 2022 roku, krótkie cięcia były jednymi z ulubionych fryzur wśród kobiet. Włosy do ramion, a nawet i krótsze pasują paniom w dosłownie każdym wieku, a co więcej, tego typu cięcie, jeśli zostanie odpowiednio wykonane, może znacznie odmłodzić i odświeżyć dotychczasowy wygląd.

Niezwykłą zaletą krótkich fryzur jest również fakt, że dają onekrótkie włosy wiele możliwości ich wystylizowania. Dzięki temu panie, jeśli poświęcą odrobinę czasu, mogą codziennie prezentować się w inspirujących odsłonach, z krótką fryzurą w roli głównej.

Warto również wspomnieć, że częstym dylematem jest odpowiednie dobranie cięcia, do kształtu twarzy, tak by wyeksponowało ono zalety i sprytnie zamaskowało niedoskonałości. Znów świetnym rozwiązaniem jest krótka fryzura, która pasuje w zasadzie do każdego kształtu twarzy, a także do każdego typu urody.

Odmładzające krótkie fryzury 2022- bob

krótkie włosyJedną z fryzur, której popularność nigdy nie osłabła jest cięcie w stylu bob. Warto wspomnieć, że to właśnie ta fryzura będzie jednym z najmodniejszych cięć w 2022 roku.

Co warto więc wiedzieć o fryzurze bob? Otóż cięcie to jest niezwykle charakterystyczne, a co najważniejsze świetnie prezentuje się na cienkich włosach, gdyż optycznie dodaje im objętości.

cienkie włosyBob to zazwyczaj fryzura z prostą grzywką, która nie sięga dłużej niż linia brwi, a także z równo podciętymi włosami ze wszystkich stron, które sięgają nieco poniżej uszu.

długie włosy

Krótka fryzura 2022

Modne krótkie fryzury w 2022 roku to również inne wariacje cięcia w stylu bob. Można bowiem zastosować asymetrię, a także dowolnie modelować długość grzywki.

Niezwykle popularnym zabiegiem stało się również cieniowanie tylnej partii włosów, tak by nadać im dodatkowej objętości.krótka fryzura

Kluczowa jest jednak technika strzyżenia, która sprawi, że włosy będą naturalnie podwijać się do środka. Jeśli więc panie zdecydują się na odmładzającą fryzurę w stylu bob, warto udać się do doświadczonego fryzjera.

Odmładzające krótkie fryzury 2022- lob

krótką fryzuręFryzura w stylu lob, to kolejny hit 2022 roku. Ten rodzaj cięcia pozwoli odmłodzić twarz, a co najważniejsze wyeksponuje jej rysy. Fryzura lob bez wątpienia będzie idealnie pasowała każdej kobiecie.

Włosy do ramion, są bowiem niezwykle bezpiecznym rodzajem cięcia i szczególnie poleca się je paniom, które nie chcą zbyt drastycznie schodzić z długości swoich kosmyków.

krótkie blond włosyLob charakteryzuje się miękkim i płynnym cięciem włosów w linii prostej, których długość nie wykracza poza linie barków.

Co więcej, pojawiły się również wariacje tej fryzury z asymetryczną grzywką w roli głównej. Możliwości stylizacji tej fryzury praktycznie są nieograniczone. Lob będzie świetnie prezentował się zarówno na włosach prostych jak i falowanych.

Posiadaczki grubych kosmyków, mogą dodatkowo postawić nakrótką fryzurę cieniowanie końcówek, co pozwoli nieco „odchudzić” włosy na końcach, zaś nadać im dodatkowej objętości w górnych partiach.

Odmładzające krótkie fryzury 2022- pixie cut

Fryzura w stylu pixie cut przeznaczona jest dla pań, które zdecydują się na dość drastyczną zmianę długości włosów. Niewątpliwą zaletą tego cięcia jest to, że może ono znacznie odmłodzić rysy twarzy, a także pięknie wyeksponować kości policzkowe.

krótkie cięcieTłumacząc pixie cut na nasz język otrzymamy sformułowanie „fryzura na chłopaka”, które jest idealnym scharakteryzowaniem tego rodzaju strzyżenia.

Włosy są więc precyzyjnie obcinane do bardzo krótkich długości. Na karku i po bokach kosmyki są możliwie jak najkrótsze, zaś nieco dłuższe są pozostawione na koronie głowy.

dłuższe kosmykimodna fryzuraSzyję z tyłu najczęściej odsłania się przy pomocy maszynki, a niektóre warianty fryzury pixie cut dopuszczają pozostawienie nieco dłuższej grzywki.

Może ona zarówno opadać na czoło lub być ułożona asymetrycznie na bok. Warto pamiętać, że tego typu strzyżenie trzeba dość często odświeżać, w miarę tempa w jakim wzrastają włosy.

Co więcej, panie będą musiały zaopatrzyć się w produkty do stylizacji, gdyż kosmyki często w tej fryzurze potrafią być bardzo niesforne.

Powiązane artykuły