Home Kobieta w biznesie Wokalistka jak nią zostać

Wokalistka jak nią zostać

by Agata Kubiak
Wokalistka

O karierze wokalistki marzy naprawdę mnóstwo przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo z zawodem tym może wiązać się naprawdę wiele korzyści.

świetny głosMowa tu, chociażby o popularności, jak również o zarabianiu dużych pieniędzy. Będąc wokalistką można także rozwijać swoje pasje muzyczne oraz poznawać ciekawych ludzi.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że droga na szczyt nie jest łatwa. Konieczne jest pobieranie lekcji śpiewu, jak również zdobywanie doświadczenia scenicznego.

Dobra wokalistka powinna również potrafić grać na jakimś instrumencie. Zanim więc zdecydujemy o rozpoczęciu kariery wokalistki, dowiedzmy się, jakiego rodzaju obowiązki są z tym związane.

Lekcje śpiewu

pokierować karierą młodego muzykaKażda kobieta, która marzy o karierze wokalistki, powinna mieć na uwadze pobieranie regularnych lekcji śpiewu.

W przeciwnym bowiem razie ciężko jej będzie rozpocząć karierę wokalistki. Istnieją oczywiście osoby, które posiadają wrodzony talent wokalny.

Niemniej jednak każdy talent należy szlifować. Dobrze byłoby więc udać się po poradę do doświadczonego trenera wokalnego, który oceni nasze szanse na karierę i dobierze odpowiednią częstotliwość lekcji. Systematyczne lekcje śpiewu sprawią, że nasz talent zostanie oszlifowany niczym diament.

Trzeba być jednak przygotowaną na długotrwałą i żmudną pracę. W przeciwnym razie efektów nie będzie bądź nie będą one bardzo satysfakcjonujące.

Doświadczenie sceniczne

pisze piosenkiKażdej wokalistce potrzebne jest doświadczenie sceniczne. Jeżeli więc potrafimy śpiewać i mamy za sobą profesjonalne lekcje śpiewu, pomyślmy o dołączeniu do jakiegoś zespołu wokalnego.

Może to być na przykład zespół występujący na lokalnych festynach bądź weselach.

Nie miejmy zbyt dużych oczekiwań, zwłaszcza na samym początku. Ludzi, którzy chcą osiągnąć sukces jest naprawdę mnóstwo, dlatego trzeba być naprawdę wytrwałym i zdolnym, aby się wyróżnić.

Jeśli mamy trudności ze znalezieniem interesującej nas oferty, możemy pomyśleć o założeniu własnego zespołu. Być może mamy jakichś znajomych, którzy wraz z nami chcieliby rozpocząć muzyczną przygodę?

Jeśli tak, warto dać sobie szansę! Im większe będzie nasze doświadczenie sceniczne, tym lepiej.

Nauka gry na instrumencie

chciałabym zostać piosenkarkąKażda przedstawicielka płci pięknej, która marzy o byciu wokalistką, powinna zwrócić swoją uwagę także na naukę gry na jakimś instrumencie.

Dzięki temu, zdecydowanie łatwiej będzie nam komponować w przyszłości swoje własne utwory. Warto rozpocząć naukę gry na takim instrumencie, który nam się po prostu podoba.

Naukę warto rozpocząć pod okiem wykwalifikowanego, ale również i doświadczonego instruktora. Ważne są jednak regularne ćwiczenia w domu. W przeciwnym razie nie uda nam się opanować gry do perfekcji.

Występy na żywo

czysty głosJeżeli marzymy o karierze wokalistki, nie możemy bać się występów na żywo. Możemy zdecydować się na wspomniane już występy w ramach jakiegoś zespołu wokalnego.

Nie zapominajmy także o uczestnictwie w indywidualnych konkursach czy festiwalach. Dzięki temu, uda nam się zbudować popularność.

Ponadto, występy na żywo pomogą nam w budowaniu pewności siebie, która jest niezbędna, jeżeli chcemy wysoko piąć się po szczeblach kariery wokalnej.

Jeżeli mamy trudności z występowaniem na żywo, możemy udać się po poradę do doświadczonego coacha. Sesje coachingu pomogą nam zrozumieć, co sprawia nam największe kłopoty.

Nauczymy się również podejmowania działań, które pozwolą nam je pokonać. Pamiętajmy jednak o tym, że z każdym występem wokalnym na żywo, będziemy czuć się zdecydowanie lepiej.

Pracuj nad swoim głosem

ładny głosLekcje śpiewu są bardzo ważne dla każdej przedstawicielki płci pięknej, która marzy o karierze wokalnej np Joanna Jakubas.

Nie należy jednak liczyć na to, że nauka śpiewu to jedynie jakiś etap, który ma początek i koniec. Każda kobieta, która chce być piosenkarką, musi mieć na uwadze systematyczną pracę nad swoim głosem.

Należy regularnie śpiewać, ale warto mieć na uwadze także odpowiedni sposób żywienia. Unikajmy jedzenia pokarmów, które niekorzystnie wpływają na stan strun głosowych.

Bardzo ważne dla wokalistki jest właściwe nawodnienie. Jeśli nasze gardło będzie przesuszone, pojawić się może chrypka, która uniemożliwi nam występ. Warto także robić wszystko, aby uniknąć infekcji górnych dróg oddechowych.

Słuchaj muzyki

Dobra wokalistka nie może jedynie ograniczać się do słuchania i śpiewania piosenek, które sama tworzy. Nie możemy zamykać się na twórczość innych osób, która może być przecież dla nas źródłem radości i inspiracji.

Bez docenienia innych twórców być może nigdy nie uda nam się skomponować dobrych utworów. Dlatego też warto regularnie słuchać muzyki różnych gatunków.

Musimy być zaznajomione zarówno z listami przebojów, jak również z utworami niektórych niszowych zespołów muzycznych. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć swoją własną drogę.

Popularność

Marzeniem zdecydowanej większości początkujących wokalistek jest sława. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że popularność nie przychodzi od razu.

Talent to jedno, ale nie można zapomnieć o ciężkiej i systematycznej pracy nas swoim głosem oraz nad swoimi ograniczeniami.

Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. Dobrze byłoby mieć na uwadze także to, iż popularność może być dla nas mocno obciążająca. Możemy spotkać się zarówno z uzasadnioną, jak i z nieuzasadnioną krytyką. Należy być przygotowaną zarówno na jedną, jak i na drugą.

Liczmy się także z tym, że bardzo popularne wokalistki muszą liczyć się z tym, że media będą zainteresowane ich życiem prywatnym. Niestety, nie zawsze będą pisać o nas prawdę.

Nie każda kobieta będzie dobrze sobie z tym radzić. Zanim więc sięgniemy po popularność, dobrze byłoby zastanowić się nad tym, czy jesteśmy przygotowane na wszystkie jej plusy oraz minusy. Jeżeli nie, być może warto byłoby pozostać przy występach na lokalną skalę?

Nie każda z nas musi przecież pragnąć bycia rozpoznawalną w skali krajowej czy światowej. Najważniejsze jest to, aby nie robić niczego wbrew sobie. W przeciwnym razie, po prostu nie będziemy szczęśliwe.

Na ten moment czekaliśmy od dawna. Czwartek 28 kwietnia 2022 roku to dzień premiery pierwszego albumu Joanny Jakubas zatytułowanego „My New Wings”. Wokalistka oddaje w ręce słuchaczy niezwykłe wydawnictwo, nad którego powstaniem pracowały światowej klasy sławy.

Joanna Jakubas

Płyta w fizycznej postaci dostępna jest w sklepie na stronie artystki pod linkiem Joanna Jakubas

Powiązane artykuły