Home Life Style Maneskin czar zespołu

Maneskin czar zespołu

by Agata Kubiak
Maneskin

Maneskin czar zespołu i kontrowersyjny wokalista

Maneskin to włoski zespół założony w 2016 roku. Po wygraniu Konkursu Piosenki Eurowizji grupa cieszy się światową renomą, ale wcześniej ich popularność ograniczała się głównie do Włoch i Szwajcarii. Co wiemy o naprawdę bezkompromisowym rockowym repertuarze zespołu na jednym z najbardziej komercyjnych wydarzeń muzycznych na świecie pokazali się znakomicie.damiano david

Fałszywy skandal wyolbrzymiony przez Eurowizję i media

Po wygraniu Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo zespół Maneskin wziął udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jak wszyscy wiemy, w finale Eurowizji zawodnicy odnieśli zwycięstwo, zdobywając 524 punkty, wyprzedzając Francuzów, którzy zajęli drugi stopień na podium z 499 punktami. Po wygranej w finale dużo dyskutowano o podejrzeniu zażywania narkotyków przez piosenkarza, który w wywiadzie pochylił głowę nad stołem.

Zapytał o to reporter, który uczestniczył w konferencji prasowej i powiedział, że po incydencie ktoś oskarżył go o zażywanie kokainy, na co wokalista stanowczo odpowiedział: nie brał narkotyków, a jedynie zbierał potłuczone przez członka zespołu szkło. W końcu Damiano David otrzymał test narkotykowy in-vivo. Inspekcja wykazała, że wokalista był całkowicie czysty.

Ogromna fala popularności

Ostateczny występ grupy na YouTube obejrzano około 18 milionów razy  w ciągu pierwszych 24 godzin po jego wydaniu to ogromny sukces grupy. Kilka dni temu oficjalny towar Maneskin wydany przez członków grupy został wyprzedany w ciągu 28 minut. Nawet jeśli koszty wysyłki do krajów poza Włochami są zaporowo wysokie, fani się nie boją.

W przypadku paczek wysyłanych do Polski koszt wynosi aż 30 euro. Najnowszy album zespołu „Teatro d’ira-Vol.I” wciąż znajduje się na szczycie listy globalnych serwisów streamingowych, a hit Eurowizji „Zitti E Buoni” podbił wszystkie możliwe listy odtwarzania i cały czas pnie się w górę na listach przebojów.

Namiętna młodzież

Maneskin polsat superhit festiwalWarto na początku wspomnieć, że zespół Maneskin tworzą bardzo młodzi ludzie. Zespół tworzą 22-letni wokalista Damiano David, 21-letnia basistka Victoria De Angelis, 20-letni gitarzysta Thomas Raggi oraz 20-letni perkusista Ethan Torchio. Za miejsce narodzin zespołu uważany jest Rzym, a rodzaj muzyki, którą gra zespół, określają zazwyczaj następujące gatunki: rock alternatywny, funk rock, mocny rock, rap rock czy stoner rock. Wydali oni świetną piosenkę maneskin i wanna be your slave.

Członkowie znają się od podstawówki gdzie zazwyczaj powstają pierwsze przyjaźnie, zaczęli od koncertów na ulicach włoskiej stolicy, by zebrać niewielkie pieniądze na futerały na gitary aby dbać o sprzęt jak najlepiej. Nazwa zespołu oznacza po duńsku „Moonlight”. Pomysłodawczynią tej nomenklatury jest basistka zespołu – Victoria De Angelis, jest z pochodzenia duńskiego.

Damiano David

Damiano DavidUrodził się w Rzymie, a jego rodzice są zawodowymi kamerdynerami. Ma trzyletniego brata o imieniu Jacob. Dzięki pracy rodziców od dziecka podróżował po świecie. W wieku 17 lat grał w koszykówkę w Eurobasket Roma. Studiował w Liceo Linguistico Eugenio Montale w Rzymie, ale nie ukończył szkoły średniej, ponieważ poświęcił się karierze muzycznej. Zawód W swoim liceum poznał Victorię De Angelis i Thomasa Raggi i postanowił założyć z nimi zespół. Został piosenkarzem z Måneskinem, chociaż jego kandydatura została początkowo odrzucona przez Victorię, która uznała jego styl za „zbyt popularny”.

Początkowo Damiano i jego zespół występowali na ulicach Rzymu. W 2017 roku wzięli udział w 11. sezonie włoskiego programu talentów X-Factor i zdobyli drugie miejsce. W tym samym roku wydali utwór Il ballo della vita, który promowali podczas swoich tras koncertowych w 2018 i 2019 roku. W 2021 wydali kolejny album. Najbliższy ich koncert odbędzie się w Gdyni 15.07.2021wanna be your slave

Czym jest Eurowizja

Konkurs Piosenki Eurowizji – telewizyjna impreza muzyczna organizowana od 1956 roku, obejmująca występy na żywo przedstawicieli telewizji publicznej i późniejsze głosowanie oraz prezentacja wykonania pamiątkowych statuetek zwycięskiego wykonawcy propozycji i drugiego zwycięzcy.

Konkurs Piosenki Eurowizji to najpopularniejszy i najdłużej trwający program telewizyjny na świecie, a także jedno z najwyżej ocenianych międzynarodowych wydarzeń na świecie.

Gra jest transmitowana w większości krajów Europy i wielu innych krajach świata, takich jak Brazylia, Chiny, Egipt, Filipiny, Hongkong, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Meksyk, Nowa Zelandia, Portoryko, Stany Zjednoczone, Tajlandia , Tajwan, Urugwaj czy Wenezuela, choć te kraje Nadawca krajowy nie bierze udziału w konkursie. Od 2000 roku jest również transmitowana przez Internet co pozwala dotrzeć do większej rzeszy fanów na całym świecie.

Kontrowersje po Eurowizji

W trakcie konkursu Piosenki Eurowizji został oskarżony o zażywanie narkotyków, opierając się o stół. Na konferencji prasowej, zapytany o zażywanie narkotyków, David powiedział, że popełnił błąd, w rzeczywistości szkło zostało rozbite za kulisami, a David oparł się, aby wyczyścić stłuczoną szybę.teatro d'ira vol

Dzień później tego typu informacje pojawiły się również w oświadczeniu wydanym przez EBU. Piosenkarz zapowiedział, że po powrocie z konkursu przejdzie dobrowolny test narkotykowy. 24 maja opublikowano wynik testu, potwierdzający słowa piosenkarza – wynik testu był negatywny

Historia artystów występujących na Eurowizji nie zawsze jest bogata i barwna, a wygrana w tym konkursie jest często równoznaczna z chwilową popularnością i przekleństwem naklejek „jeden hit zabija”, których w przyszłości trudno się pozbyć. Zwyciężyła jednak drużyna o bardzo szerokiej gamie dystrybucji, grono wiernych fanów, a co najważniejsze, teraz musi w pełni wykorzystać swój urok.

Maneskin jest jak burza

Od wygrania Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w tym roku w Rotterdamie, zespół zawsze cieszył się historią sukcesu. Grupa może po prostu dodać światową pozycję numer jeden Spotify do szybko rosnącej listy osiągnięć. Z prawie 7,5 milionami transmisji w ciągu jednego dnia Beggin, angielska piosenka śpiewana przez Włocha, dotarła 3 lipca na szczyt listy 200 najlepszych słynnego giganta mediów strumieniowych.

W rezultacie temu energicznemu kwartetowi udało się wybić tegoroczną muzykę pop z czołowej pozycji, pokonując 18-letnią Olivię Rodrigo (Olivia Rodrigo), która zajęła tę pozycję swoim najnowszym hitem 4 u. Co ciekawe, rockowa okładka kultowego dzieła w wykonaniu Maneskin w 1967 roku wyprzedziła także inne taneczne propozycje z Bad Habits Eda Sheerana, który powrócił po kilku latach przerwy w muzyce. Warto dodać, że liczba słuchaczy Maneskin na Spotify w tym miesiącu przekroczyła 33 miliony.

Powiązane artykuły