Home Kobieta w biznesie Wybieramy nowe siedzisko. Jakie są możliwości?

Wybieramy nowe siedzisko. Jakie są możliwości?

by Agata Kubiak
Wybieramy nowe siedzisko

Wybór nowej sofy nie jest tak prosty, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nasze pokoje nie są nadmuchiwane, a jeśli masz bardzo konkretny pomysł, nawet szeroki wybór dostawców może Cię nie zadowolić. Jakie są obecnie Twoje możliwości?

 

Zacznij od dokładnego skupienia się na sobie

Zanim zaczniesz wybierać nową sofę w Internecie lub w sklepach stacjonarnych, powinieneś dokładnie przemyśleć przestrzeń, w której zostanie ona umieszczona. Nigdy nie wybieraj siedziska „na oko”. Należy znać dokładne wymiary pomieszczenia, w którym zostanie umieszczone siedzisko. Weź pod uwagę meble, które znajdą się w pokoju, jeśli nie jest on jeszcze pod tym względem umeblowany.
Ludzie zazwyczaj źle oceniają sytuację. Niektórzy ludzie są maksymalistami, którzy pragną mieć duże siedzisko. Inna część osób woli niepotrzebne małe siedziska z obawy przed przepełnieniem pokoju meblami.
Jeśli poświęcisz trochę czasu na dokładne planowanie, nie możesz popełnić błędu, jeśli chodzi o wymiary. Jednak oprócz samego pomieszczenia należy również zwrócić uwagę na szerokość drzwi i korytarzy dostępowych. W przeciwnym razie może się okazać, że wybrałeś sofę, która pasuje do Twojego salonu, ale nie możesz jej łatwo wstawić do pomieszczenia. Dotyczy to zwłaszcza sof narożnych, które są dostarczane w stanie zmontowanym.

Jedna duża sofa czy zestaw kilku elementów?

Zastanów się, czy wolisz dużą sofę, czy zestaw składający się z kilku elementów. Czy to z powodu możliwości przenoszenia, o którym mowa w poprzednim punkcie, czy też z powodu projektu. Z reguły praktyczniejsze są duże siedziska narożne lub nawet w kształcie litery U. Można na nich nie tylko siedzieć, ale także wygodnie się położyć, a nawet przenocować. Zestaw oddzielnych mebli daje wrażenie większej przestronności. Osoby, które stawiają na wzornictwo, częściej wybierają tę opcję.
Podobnie, jeśli decydujesz się na sofę wielofunkcyjną z miejscem do przechowywania lub możliwością rozłożenia sofy tak, aby gość mógł na niej spać, lub jeśli ważny jest dla Ciebie ogólny wygląd pokoju. Sofy często przybierają formę „sześcianu”, który nadmiernie wypełnia pomieszczenie.
Z kolei meble, które służą tylko jednemu celowi, pozwolą na zaprojektowanie przestronnego wnętrza. Sofa ma znacznie „lżejszy” wygląd i jest łatwiejsza do łączenia z innymi meblami.

Jaki materiał pokryciowy wybrać?

Dużą rolę odgrywa również materiał tapicerski, z którego wykonane jest siedzisko. Możesz wybierać między skórzanymi lub materiałowymi siedziskami. Do wyboru jest również szeroka gama rodzajów tkanin, kolorów, wzorów itp.
Nie chodzi tylko o to, co Ci się podoba i co pasuje do danego pomieszczenia. Poszczególne materiały powłokowe różnią się trwałością. W związku z tym wybieramy również, jak często i do jakich celów będzie używane siedzisko.
Po zamontowaniu nowego siedziska nie można zapomnieć o impregnacji, która pomoże chronić siedzisko przed zabrudzeniami.

Powiązane artykuły