Home Moda Kok z wypełniaczem

Kok z wypełniaczem

by Agata Kubiak
kok z wypełniaczem

Jak zrobić kok z wypełniaczem?

 

cienkie włosyKok to od wieków symbol piękna. Fryzura polegająca na upięciu włosów w kok jest bardzo efektowna, niezwykle dostojna i dodaje uroku każdej kobiecie. Większość kobiet jednak niestety nie czuje się na siłach, by z upinaniem włosów radzić sobie samodzielnie.

Wskutek tego przy specjalnych okazjach wybierają się do fryzjera, by pięknie wyglądać – i oczywiście na specjalną okazję to najlepsze rozwiązanie, a na co dzień rezygnują z pięknego i wyjątkowo podkreślającego kobiecość upięcia, choć wcale tak nie musi być.

Z odsieczą Paniom, które już straciły nadzieję na to, że nauczą się w zaciszu domowym wyczarowywać bajeczne cuda na głowie, przychodzą producenci wypełniaczy do koków (inaczej mówiąc tzw. kokówek).

Dzięki Nim coś co dotąd wydawało się być wiedzą tajemną i czymś nieosiągalnym jest w zasięgu ręki. Upinanie finezyjnych koków nigdy nie było tak proste…

długie włosyWypełniacze dodatkowo mają różne rozmiary, są powszechnie dostępne np. w pasmanteriach, drogeriach, na stoiskach z asortymentem dla tancerek baletowych w sklepach sportowych, mają różne warianty barwne, by jak najlepiej wtopić Je w kolorystykę włosów i występują te przydatne gadżety w większej i o mniejszej średnicy.

Czym jest wypełniacz do koka? „oponką”, „obwarzankiem”, albo jak kto woli „donatem” (spłaszczony pączek z dziurką) z miękkiej i nieelektryzującej się pianki.

Wystarczy Go użyć, opleść wokół Niego włosy i już mamy gotową królewską stylizację na głowie.

Użycie jest bardzo proste, gdyż wystarczy wykonać kitkę, a następnie przewlec włosy przez wypełniacz i potem oplatać Je wokół.

Z wypełniaczem można wykonać wiele wariantów upięcia. Sprawdza się On tak przy włosach długich, jak i półdługich, gęstych, a także błogich, delikatnych i cienkich.

 

Jak zrobić kok z wypełniaczem na czubku głowy?

 

upięcie kokaTaki kok jest najprostszym wariantem uczesania. Najpierw zaczesujemy do góry, w kierunku czubka głowy wszystkie włosy, albo tę Ich część, z których chcemy wykonać kok.

Po zaczesaniu gładko całości włosów do koka potrzebnych związujemy Je, po przewiązaniu gumką powinny utworzyć na głowie tzw. chryzantemkę.

Następnie uważając, by włosy równomiernie rozkładały się po powierzchni wypełniacza zaczynamy kolejne pasma owijać wokół Jego obwodu, przetykając Je obok siebie raz przy razie, nawet kilkuwarstwowe jedno pasmo, to, ile razy będziemy potrzebowali owinąć wypełniacz zależy od długości naszych włosów i grubości i średnicy wypełniacza, im dłuższe włosy i gęściejsze tym wypełniacz musi być większy.

końcówki włosówPo zakończeniu owijania danego pasma końce niewidocznie, pod kokiem podpinamy do włosów gładko przylegających do głowy (zaczesanych do kitki), szpilkami fryzjerskimi i wsuwkami.

 

Niski kok z wypełniaczem

 

Wykonuje się Go dokładnie tak samo, z tą jedynie różnicą, że do Jego upięcia trzeba pochylić głowę po związaniu kitki i wykonując gniazdko, czyli odpowiednik chryzantemki.

zrobić kokaMożna też zapleść po prostu jeden warkocz, albo dwa warkocze, po przeciągnięciu wypełniacza i następnie oplatać Go/Je dokoła, co da bardziej fantazyjny efekt korony.

Na koniec można otoczyć Go siateczką nadając Mu większą stabilność i zapobiegając wymykaniu się niesfornych kosmyków.

 

Kok z wypełniaczem otoczony warkoczem

 

Bazą jest to co robiliśmy wcześniej, przy poprzednich upięciach. Podobnie jak z koloru własnych włosówwypełniaczem kok z warkocza można upiąć bez wypełniacza tworząc koronę, ale wypełniacz pomoże nam wykonać jeszcze jeden wariant upięcia.

Blisko siebie rozdzielamy włosy na dwie części, jedną z Nich od razu splatamy, z drugiej najpierw robimy chryzantemę, ale włosów nie owijamy do samych końcówek kosmyków.

Nawijamy Ich tylko tyle, by pokryć wypełniacz, ukryć Go, zamaskować, by nie było Go widać. Włosy przekładamy od spodu, po zakryciu wypełniacza także splatamy pasma wyciągnięte na wierzch, przeciągnięte przezeń i owijamy warkoczem kok, a następnie oplatamy Go drugim warkoczem tworząc także rodzaj koronkowej plecionki.

Jak wcześniej końce pasem ukrywamy niewidocznie pod spodem i podpinamy mocując upięcie i tworząc Jego rusztowanie.

 

Kok baletnicy z warkoczem

 

rozczesz włosyDla każdej baletnicy bardzo ważna jest fryzura i to równie istotny aspekt podczas ćwiczeń, nie tylko na scenie.

Nie tylko na występ baletnice upinają koki. Dzięki upięciu włosy nie wchodzą w oczy, a to pozwala na swobodę i skupienie na tanecznych figurach, zwłaszcza piruetach i obrotach, jak i skłonach.

Na wypełniaczu taki kok wykonamy szybko. Zaczynamy znowu od sakramentalnej w przypadku koka kitki, w tym wypadku bardziej końskiego ogona.

By taki kok upiąć z sukcesem potrzebujemy długich włosów. Przeciągamy wypełniacz jak wcześniej do nasady i przewlekamy przez otwór w Nim włosy, dzielimy Je na części, z części robimy gniazdko, albo jak kto woli chryzantemkę, drugą część zaplatamy. Najpierw luźnymi pasmami owijamy wypełniacz, upinamy, a następnie oplatamy warkoczem.

koński ogonOtoczony warkoczem koczek umieszczamy w siatce. Co jest ważne, to fakt, że baletnica kok powinna mieć upięty tak, by Jego dół zaczynał się mniej więcej u podstawy czaszki (u dołu potylicy), czy wysokość jest prawidłowa jest łatwo sprawdzić.

Po upięciu od przodu kok powinien być niewidoczny, a od tyłu powinno się udać pod Nim zmieścić poziomo położoną dłoń. Baletnice muszą także bardzo dokładnie podpinać wsuwkami każde niesforne pasemko wymykające się z koczka, bądź za krótkie, by Je doń zaczesać.

Warto zwracać uwagę na długości szpilek i wsuwek, im dłuższe włosy, tym bardziej istotne, by użyć dłuższych.

 

Kok francuski z wypełniaczem

Kok francuski to inaczej, mówiąc najprościej, bardzo popularny banan. Można upinać Go bez wypełniacza i męczyć się przy tym, ale można też użyć do tego wypełniacza z grzebieniem.

układania kokaZaczesujemy na gładko włosy do tyłu, pionowo, albo poziomo wkładamy w Nie grzebień wypełniacza i zawijamy do środka jak naleśnik, aby wypełniacz ukryć wewnątrz fryzury.

Następnie, jeśli jest taka potrzeba wzmacniamy upięcie odpowiednią ilością szpilek i wsuwek dyskretnie poupinanych we włosach, pomiędzy pasmami.

Każdy kok po wykonaniu należy utrwalić lakierem. Można też użyć nabłyszczacza i elementów ornamentacyjno-dekoracyjnych np. fascynatora, kwiatów, wstążeczek.

Dzięki wypełniaczowi każdą z fryzur kokowych możemy wykonać własnoręcznie, bez zbędnego męczenia się, zastanawiania jak się za to zabrać i obawy, że fryzura rozleci się w najmniej oczekiwanym momencie.

Większość zestawów z wypełniaczami zawiera kokówkę (wypełniacz), gumkę i siatkę. Potrzebujemy poza tym tylko uzupełnić wsuwki i szpilki i już możemy się brać do upinania włosów. Efekt będzie za każdym razem oszałamiający.

Powiązane artykuły