Home Moda Warkoczyki afrykańskie Jak je zrobić i jak pielęgnować?

Warkoczyki afrykańskie Jak je zrobić i jak pielęgnować?

by Agata Kubiak
Warkoczyki afrykańskie

warkoczyki syntetyczneWarkoczyki afrykańskie to jedna z fryzur cieszących się dużą popularnością.

Nie ma się temu co dziwić, bo naprawdę robi ona niemałe wrażenie. Zanim jednak zdecydujemy się na ten rodzaj fryzury, dobrze byłoby się czegoś na jej temat dowiedzieć.

Najważniejsze jest to, aby mieć świadomość tego, w jaki sposób zaplata się takie warkoczyki.

Warto byłoby także zdawać sobie sprawę z tego, jak dbać o nie oraz w jaki sposób je stylizować. Wreszcie, przyda nam się także wiedza na temat tego, jak rozplątać afrykańskie warkoczyki.

Warkoczyki afrykańskie – skąd się wzięły?

zrobić warkoczyki afrykańskie

Jak nietrudno się domyślić, warkoczyki afrykańskie pochodzą właśnie z krajów tak zwanego Czarnego Lądu.

Nie ma się temu co dziwić, bo mieszkańcy krajów afrykańskich mają zazwyczaj bujne i kręcone włosy, które niezwykle ciężko ujarzmić. Dzięki zapleceniu drobnych warkoczyków jest im zdecydowanie wygodniej.

Nie da się również ukryć, że fryzura tego rodzaju prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie pod względem wizualnym. Z tego też względu, afrykańskie warkoczyki zyskały popularność także poza afrykańskim kontynentem. Są one przez wiele osób uznawane za bardzo ciekawą alternatywę dla dredów.

Co ciekawe, zaplatają je nie tylko przedstawicielki płci pięknej, ale również panowie.

Warkoczyki afrykańskie – jak zrobić fryzurę?

bujne włosyJeżeli interesują nas warkoczyki afrykańskie, musimy mieć świadomość tego, w jaki sposób je zapleść. Należy liczyć się z tym, że jest to czynność żmudna i czasochłonna.

Zaplatanie warkoczyków może potrwać nawet 5-6 godzin. Wiele zależy jednak od długości kosmyków, a także od tego, czy są gęste.

Samodzielne zaplatanie warkoczyków afrykańskich nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeżeli nie posiada się doświadczenia fryzjerskiego.

Najlepiej udać się po prostu do profesjonalisty, który wykona fryzurę według naszych zaleceń. Dzięki pomocy fachowca fryzjera będziemy mogli cieszyć się atrakcyjnym wyglądem naszych kosmyków.

Musimy jednak liczyć się z tym, że koszt wykonania fryzury w profesjonalnym salonie fryzjerskim będzie wynosił nawet około tysiąca złotych. Jak już zaznaczono wyżej, zaplatanie warkoczyków jest bardzo czasochłonne.

Warkoczyki afrykańskie – jak pielęgnować fryzurę?

syntetyczne warkoczykiWiele osób może zastanawiać się nad tym, w jaki sposób pielęgnować warkoczyki afrykańskie.

Na szczęście, nie jest to jakoś szczególnie skomplikowane. Wystarczy stosować delikatny szampon, bazujący na łagodnych substancjach myjących.

Konieczne będzie również używanie odżywek, które nawilżą włosy i sprawią, że staną się one przyjemnie miękkie w dotyku. Oczywiście do mycia nie musimy rozplątywać naszych warkoczyków afrykańskich.

naturalne włosyUtrzymanie zaplecionych kosmyków w należytej czystości nie jest na szczęście jakoś szczególnie skomplikowane.

Ważne jest jednak to, aby gwałtownie nie trzeć i nie szarpać włosów podczas ich mycia. W przeciwnym bowiem razie nasza fryzura może nie prezentować się tak jakbyśmy tego chcieli.

Warkoczyki afrykańskie – upiększanie i stylizacja

włosy syntetyczneKażdy, kto decyduje się na warkoczyki afrykańskie chciałby, aby atrakcyjnie się one prezentowały. Musimy więc odpowiednio się o nie troszczyć.

Bardzo ważne jest to, aby na co dzień chronić włosy przed wilgocią. Jeżeli synoptycy przewidują opady atmosferyczne, nie wychodźmy z domu bez kurtki przeciwdeszczowej lub parasola.

Bardzo pomocne mogą okazać się także mgiełki z filtrem UV. Ochronią włosów syntetycznychone włosy zaplecione w warkoczyki przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego.

Postarajmy się również o to, aby włosy były spinane przed snem. Dzięki temu zapobiegniemy ich uszkodzeniom.

Doskonale, jeżeli uda nam się zakupić poszewkę jedwabną. Nie powoduje ona mechanicznych uszkodzeń kosmyków w trakcie snu.

Zainwestujmy z nią przede wszystkim wówczas, jeżeli wiercimy się w trakcie snu. Po myciu włosów nie należy suszyć ich ciepłym powietrzem z suszarki.

naturalnych włosówZdecydowanie lepiej wykorzystać to letnie. Będzie ono delikatniejsze dla afrykańskich warkoczyków. Bardzo pomocne może okazać się również stosowanie kosmetyków stylizujących.

Sporo osób stawia także na doczepki syntetyczne w rozmaitych kolorach.

Można także postawić na ozdobne koraliki czy spinki. Dodadzą one naszej fryzurze naprawdę interesującego charakteru.

Warkoczyki afrykańskie – ściąganie. Jak je rozplątać?

warkoczyki afrykańskie stałyOsoby, które interesują się warkoczykami afrykańskimi zastanawiają się nie tylko nad tym, jak je zrobić, ale również i nad tym, w jaki sposób je rozplątać.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że warkoczyków tego rodzaju nie powinno się nosić dłużej niż pół roku. Niektórzy twierdzą nawet, że należy je rozplątać po trzech miesiącach.

Wiele zależy na pewno od kondycji wyjściowej włosów. Im bardziej są one suche i zniszczone, tym krócej powinniśmy nosić warkoczyki afrykańskie. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że niektórym osobom włosy rosną wyjątkowo szybko. Nie zawsze będziemy więc mogli nosić warkocze tak długo jakbyśmy chcieli, bo odrost będzie widoczny.

włosami syntetycznymiWówczas fryzura może prezentować się niezbyt atrakcyjnie pod względem wizualnym.

Jeżeli chcemy samodzielnie rozplątać swoje warkoczyki, niezbędne będą nam takie akcesoria jak: nożyczki, a także grzebień ze szpikulcem.

Wydaje się jednak, że samodzielne rozplątywanie warkoczyków afrykańskich nie jest dobrym pomysłem.

Zdecydowanie lepszą opcją będzie udanie się do osoby, która zaplotła dla nas afrykańskie warkoczyki.

naturalnych włosachDzięki temu będziemy mogli mieć pewność co do tego, że zostaną one rozplątane w sposób profesjonalny i staranny.

Niesamowicie istotne jest to, aby kosmyki zostały jak najstaranniej rozczesane. Należy robić to jednak w sposób delikatny, nie szarpiąc kosmyków.

W przeciwnym bowiem razie połamią się one i pokruszą. Niestety, każdy, kto decyduje się na warkoczyki afrykańskie, musi liczyć się z tym, że jego włosy nie zareagują na ten rodzaj fryzury zbyt dobrze.

Nie jest to oczywiście regułą, ale kosmyki po rozplątaniu warkoczyków afrykańskich mogą wymagać regeneracji.

Będziemy więc musieli stosować delikatne szampony oraz intensywnie regenerujące odżywki i maski. Czasami, konieczne może okazać się lekkie skrócenie kosmyków.

Powiązane artykuły