Home Moda Szpilki historia butów damskich

Szpilki historia butów damskich

by Agata Kubiak
szpilki

Szpilki i chodzenie w nich treningiem pewności siebie

Szpilki kobiece to niezwykle seksowne dopełnienie damskiej garderoby. Są bardzo efektownego i potrafią zamienić zwykły, codzienny ubiór w efektowny i kobiecy look. Działają na mężczyzn i są chętnie wybierane przez kobiety. Jednak noszenie ich wymaga pewności siebie.

Odpowiednia postawa oznaką pewności siebie

szpilki damskie

szpilki damskie

Ludzie, którzy chodzą z wyprostowanymi plecami są odbierani jako bardziej pewni siebie i otwarci niż osoby przygarbione i patrzące w ziemię.

Kiedy czujemy się zestresowani czy zawstydzeni, często automatycznie kulimy się w sobie i pochylamy do przodu.

Chodząc z wyprostowanymi plecami i patrząc przed siebie automatycznie czujemy się bardziej pewni siebie i odważni. Noszenie szpilek wymusza prostą postawę.

Aby móc się w nich poruszać w komfortowy sposób, trzeba mieć proste plecy i zachowywać równowagę. Dzięki temu nie tylko wyglądamy na bardziej pewne siebie, ale też tak się czujemy.

szpilki

klasyczne szpilki

Szpilki nie dla wysokich?

Szpilki są niezwykle kobiece i pięknie modelują figurę, a noszenie ich przypomina o właściwej postawie. Jednak wiele kobiet o wysokim wzroście rezygnuje z ich noszenia sądząc, że niepotrzebnie dodadzą im centymetrów. Spójrzmy jednak na wysokie modelki poruszające się na szpilkach, które wyglądają doskonale.

Wysokie kobiety powinny być dumne ze swojego wzrostu, zamiast popadać z jego powodu w kompleksy. Szpilki pięknie wydłużają nogi, poprawiając proporcje sylwetki, dlatego każda kobieta wygląda w nich korzystnie.

buty szpilki

buty szpilki

Kobiece szpilki uzupełniają zmysłowy look

Wygląd oczywiście nie jest najważniejszy. Ważne jest nasze wnętrze i to, co sobą reprezentujemy. Jednak kiedy jesteśmy zadowoleni z naszej aparycji, czujemy się znacznie bardziej pewnie siebie i łatwiej nam obcować z innymi ludźmi i pokazać swoje prawdziwe ja. Niezadowolenie z własnego wyglądu często wywołuje stres i nieśmiałość, szczególnie u kobiet.

Warto więc dbać o swój wizerunek i podkreślać własne atuty odpowiednim ubiorem. Szpilki to najbardziej kobiece obuwie. Dodają elegancji i zmysłowości nawet najprostszym stylizacjom. Możemy wybierać między rozmaitymi fasonami i kolorami. Szpilki pasują do sukienek i spódnic, a także do eleganckich spodni czy nawet do jeansów. Chcą uzupełnić letnią kreację, warto wybrać sandały na szpilce, oczywiście pamiętając o wykonaniu starannego manicure.

Szpilki modelują kobiecą sylwetkę

Nic tak skutecznie nie poprawia wyglądu kobiecej figury, jak wysokie obcasy! Optycznie wydłużają nogi i modelują pośladki, sprawiając, że wyglądają na zgrabniejsze i bardziej jędrne. Szpilki wysmuklają też całą sylwetkę, dzięki nim wyglądamy na wyższe.

W wysokich obcasach każda kobieta sprawia wrażenie szczuplejszej i zgrabniejszej, a to pozwala na zwiększenie pewności siebie i czucie się komfortowo we własnym ciele.

buty na obcasie

eleganckie szpilki

Jak chodzić w szpilkach, by nie zaszkodzić stopom?

klasyczne szpilki

klasyczne szpilki

Kobiety chodzące w szpilkach wyglądają niezwykle efektownie. Jednak bardzo istotne jest, aby potrafić się w nich odpowiednio poruszać. Wymaga to treningu i wprawy. Nie powinno się też zakładać ich zbyt często. Grozi to bowiem powstawaniem żylaków, odcisków, uszkodzeniem ścięgna Achillesa oraz bólem pleców i łydek.

cienkim obcasie

cienkim obcasie

Zacznijmy od wyboru odpowiednich butów. Buty muszą być odpowiednio wyprofilowane. Nie mogą one obcierać stóp, zatem podczas przymierzania obuwia warto się w nim przejść i stwierdzić, czy ma odpowiedni rozmiar i jest wygodne.

Można również zrobić parę przysiadów oraz stanąć na jednej nodze, aby sprawdzić, czy są funkcjonalne, odpowiednio elastyczne i czy będziemy w stanie poruszać się w nich w komfortowy sposób.

Osoby, które dopiero uczą się chodzenia w szpilkach powinny wybierać buty na niezbyt wysokim obcasie, najlepiej nie wyższym niż 7 centymetrów. Początkowo lepiej zrezygnować z bardzo cienkich szpilek i kupić buty na słupku.

high-heeled-shoes

pierwsze szpilki

Po całym dniu chodzenia na obcasach dobrze jest zrezygnować z noszenia kapci i chodzić po domu na boso. W ten sposób masujemy stopy, poprawiamy krążenie i rozluźniamy zmęczone mięśnie.

Należy również pamiętać o gimnastyce stóp. Polega ona przede wszystkim na krążeniach stopą oraz zginaniu i prostowaniu palców. Ćwiczenie stóp pozwala rozciągać mięśnie i wspomaga przepływ krwi.

 

klasyczne szpilki

klasyczne szpilki

Jak chodzić w szpilkach?

Jeśli chcemy pięknie wyglądać i odpowiednio się poruszać na szpilkach, przede wszystkim musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej postawy. Należy mieć wyprostowane plecy, ściągnięte łopatki.

Ciało nie powinno być zbyt usztywnione, a kolana ani nadmiernie wyprostowane, ani też przesadnie wygięte. Aby zachować równowagę należy pamiętać, żeby kolana znajdowały się blisko siebie.

czarne szpilki

szpilki skórzane

Ważne, by nasze stopy ustawione były równolegle do siebie. Ciężar ciała powinien być równomiernie rozłożony. Należy najpierw stawiać na ziemi pięty, a następnie płynnie przenosić ciężar ciała na palce. Powinno się patrzeć prosto przed siebie, a nie pod nogi.

Podczas wchodzenia po schodach w obcasach należy stawiać tylko przednią część buta, a tylną pozostawić zawieszoną w powietrzu. Natomiast przy schodzeniu ze schodów powinno się stawiać całą stopę.

Podczas spacerowania po nierównym terenie należy przekładać ciężar w przednią część stopy i nie wbijać szpilki mocno w podłoże.

Warto wybrać odpowiednie szpilki i nauczyć się w nich chodzić. Dzięki temu możemy wyglądać pięknie i zmysłowo, ćwiczyć pewność siebie i poczuć się dobrze we własnej skórze.

czarne szpilki

wysokie szpilki

Powiązane artykuły