Home Moda Warkoczyki w stylu boho

Warkoczyki w stylu boho

by Agata Kubiak
Styl boho

Styl boho jest bardzo charakterystyczny – jest jednym z przejawów wolności, buntu i sztuki. Dziś często kojarzy się z festiwalami muzycznymi i ulubionymi letnimi stylami blogerów. Jednak boho ma długą i ciekawą historię, ponieważ uważane jest za ucieleśnienie stylu życia i wartości osoby, która je w ten sposób nosi.

Najpierw trochę historii. Nazwa Boho pochodzi od łacińskiego francuskiego słowa Bohema. Co ciekawe, to nie tylko styl ubierania się, ale cały ruch artystyczny zrodzony w XIX wieku w Paryżu. Młody artysta zaczynał w biedniejszych dzielnicach Paryża. Wiele osób ze świata sztuki jest zafascynowanych ich stylem życia.

rozpuszczone włosyMłodzi artyści byli pod wrażeniem braku przywiązania Romów do pieniędzy czy lekceważenia narzuconych norm społecznych. Przyciąga ich wolność, miłość do sztuki i pasja życia.

Francuscy artyści, studenci i inni młodzi ludzie zaczęli identyfikować się z wartościami wolnych Romów i ubierać się w stylu społeczności romskiej.

Jest deklaracją i demonstracją odrzucenia powszechnie obowiązujących standardów. Sztuka Boho rozprzestrzeniła się na cały świat, a styl rzymski przenika nie tylko sztukę, ale także modę.

Warkocze w stylu boho – to idealny czas na tego typu uczesanie! Zobacz najpiękniejsze z nich!

Fryzury boho, podobnie jak ubrania, są swobodne, zwiewne i pozornie niechlujne. Włosy boho składają się z długich kosmyków, które sprawiają wrażenie czesanych na wietrze.

styl bohoCzego unikamy wykonując fryzury boho? Na pewno nie decydujemy się na ciasne koki, zgrabne fryzury czy włosy mocno skręcone loki wiązane w loki, nie nosimy błyszczącej biżuterii.

Takie rozwiązania nie znikają ze słowa „naturalny”, bo nikt nie budzi się rano z falami, wyczesanymi bułeczkami czy diamentami w zgrabnych rzędach włosów. Nie lubi tego stylu bohemy, zdecydowanie nie pasuje do tego klimatu.

Dla miłośników stylu boho do wyboru jest mniej więcej wiele klasycznych opcji. Plecionki i warkocze wszelkiego rodzaju są popularne w niezliczonych odmianach. Żadnych nudnych i powtarzających się pytań.

Najpopularniejsze to: warkocze francuskie, czyli selekcja, oraz warkocze do uszu i bokserki, tzw. pours. Warkocz tych warkoczy powinien być na tyle mocny i ciasny, aby wytrzymać całą imprezę, a jednocześnie sprawiać wrażenie niechlujnego, lekko luźnego i artystycznie niechlujnego.

długie sukienkiInną sugestią są „kręcone włosy”, czyli włosy skręcone po bokach i związane z tyłu głowy szpilkami. To bardzo prosta fryzura, ale wprowadzi romantyczny akcent do twoich włosów i stylizacji. Często łączy się go z dekoracją wstążkową, ułożoną w kształt korony lub girlandy.

Pomysły i inspiracje boho to także fryzury wykorzystujące przeciągane warkocze, czyli warkocze lub kucyki przeciągane przez gumkę i zabezpieczone luźnym kokiem.

Kolejną zaletą tej fryzury jest podkreślenie odcieni włosów, zwłaszcza tych jasnych. Ponieważ narysowane kosmyki stworzą piękną grę kolorów z różnymi odcieniami blond włosów.

Fryzury boho

Moja główna rada przewodnia jest taka: jeśli masz hipisowski luz, otwarty umysł i biegniesz tam, gdzie rosną papryki, gdy tylko usłyszysz słowo „rozdęty”, to boho może być Twoim stylem.

Fryzury boho takie jak długie, krótkie włosy mogą być problemem. Tak więc drogie przyszłe panny młode z krótkimi włosami, jeśli wybieracie ten styl, pamiętajcie o okresie długich włosów przy pierwszej komunii i powtórzcie patent. Masz już doświadczenie.

Staraj się nie przefarbować ani nie męczyć struktury włosów wielokrotnym prostowaniem, to z pewnością nie pomoże. Zadbaj o odpowiednie odżywienie i nawilżenie włosów, zachowując w swoim umyśle słowo „naturalne” jako drogowskaz. Zawsze możesz też poprosić o radę swoją stylistkę, na pewno mi to nie zaszkodzi, albo przeze mnie omówimy temat.

Fale w stylu boho

Fryzura boho ma również fale i duże, luźne loki. Najłatwiejszym sposobem na cieszenie się takim kształtem włosów jest zaplatanie wilgotnych włosów przez noc. Rano, po roztopieniu włosów, nasza fryzura boho jest praktycznie gotowa. Z łatwością przypniesz pofalowane pasma lub zaplecisz cienkie warkocze od góry.

rozpuszczonych włosówJeśli marzysz o większej objętości, możesz użyć różnego rodzaju sznurków łączących – które mogą obejmować przerzucanie lub przycinanie włosów, które możesz z łatwością nosić samodzielnie, a uzyskasz imponujące rezultaty. Fryzury Boho to fryzury dla dziewczynek z kwiatami, więc pozwól sobie na dodanie takich akcesoriów, wkładając mały kwiatek za ucho lub ozdabiając włosy kwiecistą szpilką.

 

Warkocze w stylu boho

Fryzury Boho są nieco niechlujne. Jeśli marzysz o fryzurach boho i jesteś mistrzynią długich włosów, wystarczy zapleść kilka cienkich warkoczyków między pasma. Możesz również zapleść dwa cienkie warkocze nad czołem po obu stronach głowy i połączyć je w jeden z tyłu. Style i fryzury boho to rozwiązania nieszablonowe.

Warkocze mogą nie być w pełni zaplecione, można je ze sobą łączyć w dowolny sposób, a także można wpleść we włosy pasma lub kawałki kolorowej cienkiej tkaniny. Możesz również użyć różnych metod oplatania, takich jak plecionki 4-pasmowe lub kłosy.

Jak zaplatać włosy w ten sposób? Złap wszystkie nitki w kucyk, podziel je na dwie części, a następnie oddziel cienkie nitki od lewej części i odwróć je do góry nogami w prawej części. Następnie powtórz to samo po prawej stronie – podziel nitki i przekręć je w lewo.

Od lewej do prawej do samego końca. Możesz zapleść całe lub część włosów w uszach. Fryzury Boho są luźne i możesz dowolnie stylizować włosy. Jeśli zaplatanie nie wydaje się odpowiednie, możesz wybrać gotowe, dodatkowe warkocze lub warkocze, aby przy odrobinie pracy uzyskać naprawdę oszałamiające rezultaty!

Komu pasuje warkocz w stylu boho?

Ta fryzura jest idealna dla blondynki – w końcu słowiańskie piękności idą w parze z tradycyjnymi warkoczami. Jednak czarne włosy również nie mają przeciwwskazań.

Dla kobiet lubiących wyrafinowanie i dziewczęcy styl ten luźny warkocz to najlepsze rozwiązanie – jako warkocz boho idealnie komponuje się z falbankami, sukienkami maxi i modowymi dodatkami, takimi jak słomkowe kapelusze czy gustowny szalik zamiast standardowej gumki.

Lato w stylu boho! Postaw na luźne warkocze, rozjaśnione końcówki i delikatne fale!

Powiązane artykuły